همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

اصلاحات اسکرچ: سخت افزار برنامه نویسی با S4A؟

جمعه سیزدهم 1 1400

Scratch For Arduino - یا S4A - برنامه ای است که می توان با آن بستر آردوینو را توسعه داد. این یک ترکیب عالی است ، به ویژه برای کودکانی که می خواهند با کیت های آزمایشی توسعه را یاد بگیرند: آردوینو از طریق یک سطح بصری قابل برنامه ریزی و کنترل است. شما همچنین می توانید Raspberry Pi را با Scratch برنامه ریزی کنید.

 

و حالا؟ برنامه نویسی با اسکرچ!

برای شروع - همانطور که در بالا توضیح داده شد - چند محصول وجود دارد که برنامه نویسی با Scratch را جذاب تر و ملموس تر می کند. به عنوان مثال ، با استفاده از Easy Coding از KOSMOS ، دقیقاً ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار با S4A (یعنی Scratch for Arduino) کار می کند ، یا LEGO Boost 17101 با زبان برنامه نویسی LEGO که بسیار شبیه به Scratch است ، برنامه ریزی شده است.

"تصور کنید ، برنامه ، به اشتراک بگذارید" - در بازی و برنامه خود در 3 مرحله انجام دهید

شعار Scratch - تصور کنید ، برنامه ، به اشتراک بگذارید - روند توسعه ساده را با زبان برنامه نویسی توصیف می کند. در این سه مرحله می توان بازی های خود را برنامه ریزی کرد:

تصور کنید، برنامه، تقسیم کردن

این برای تأکید بر امکانات خلاقانه و بی حد و حصر است که می تواند به راحتی با Scratch توسعه یابد. نتایج ، بدون برنامه و به صورت رایگان ، نتایج ، یعنی برنامه های توسعه یافته را می توان به صورت آنلاین با تمام جهان به اشتراک گذاشت. در طول سال ها ، یک جامعه بسیار ویژه ای ایجاد شده است که می تواند پشتیبانی فوق العاده ای هنگام یادگیری برنامه ریزی ارائه دهد.

(0) نظر

کیت های رباتیک برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

پنج شنبه دوازدهم 1 1400

کیت های رباتیک برای کلاس

بنابراین ، شما می خواهید روی کیت های رباتیک برای کلاس سرمایه گذاری کنید. در اینجا برخی از مشاهدات انجام شده در حالی که اخیراً برخی از کیت های برنامه STEM را امتحان کرده ایم وجود دارد.

قصد چیست؟

برای شروع ، به این فکر کنید که چگونه می خواهید از کیت های رباتیک برای کلاس استفاده کنید.

در چه نوع تنظیماتی از کیت استفاده خواهید کرد؟

در یک محیط آزمایشگاه کامپیوتر؟

فعالیت مرکز یادگیری؟

یک باشگاه رباتیک؟

آیا توسط چندین سطح استفاده می شود؟

آیا کیت خود را به کار تیمی وام می دهد؟

اگر دانش آموزان در گروه های کوچک کار می کنند ، آیا وظیفه ای برای هر دانش آموز وجود دارد؟ به عنوان مثال ، یک کودک می تواند قطعات را کنترل کند ، دیگری دستورالعمل ها را می خواند ، یک سوم می تواند مونتاژ کننده باشد ، و یک چهارم می تواند برنامه نویسی را مدیریت کند.

آیا کیت مقرون به صرفه است؟ در نظر بگیرید که چند دانش آموز در یک زمان می توانند روی کیت کار کنند و مدرسه شما چه تعداد کیت را می تواند تهیه کند.

درباره اجزای کیت

کیت های رباتیک برای کلاس می تواند گران باشد. قبل از خرید کیفیت کیت را در نظر بگیرید.

 

رباتیک در کلاس

قطعات ظریف و خراب در محیط کلاس به خوبی ایستادگی نخواهند کرد. به دنبال قطعاتی باشید که از مواد محکم ساخته شده اند و می توانند بارها استفاده شوند ، جدا شوند و دوباره استفاده شوند.

آیا کیت یا شرکت بررسی های خوبی دارد؟ به عنوان مثال ، LEGO یک تولید کننده معتبر رباتیک است.

آیا گارانتی ارائه می شود؟

در صورت نیاز می توانید قطعات تعویض را به راحتی خریداری کنید؟

آیا کیت به منبع تغذیه احتیاج دارد؟

اگر کنترل کننده ها و موتورهای قابل برنامه ریزی وجود داشته باشد ، ممکن است همه آنها به باتری احتیاج داشته باشند. شما باید یک منبع در دسترس داشته باشید یا در موارد قابل شارژ سرمایه گذاری کنید.

ممکن است برخی از قطعات نیاز به شارژ داشته باشند.

آیا این کیت با کابل های شارژ USB مناسب ارائه می شود؟

وقت بگذارید تا شارژ شود! شاید لازم باشد روزانه شارژ را کامل کنید.

فراموش نکنید ، اگر باتری های قابل شارژ را انتخاب کرده اید ، اینها نیز به شارژ نیاز دارند.

تناسب سنی مهم است. نگاهی بیندازید که قطعات چگونه به هم می پیوندند. آیا آنها به راحتی به هم می چسبند؟ آیا آنها به ابزارهایی مانند آچار و پیچ گوشتی احتیاج دارند؟ آیا قطعات مکانیکی مانند موتور و سنسور وجود دارد که ممکن است برای دانشجویان جوان بیش از حد چالش برانگیز باشد؟

مونتاژ بیش از حد قطعات کوچک برای دستهای کوچک دشوار است.

کیت های بزرگ ممکن است چندین ساعت برای مونتاژ کامل نیاز داشته باشند.

قطعات ، موتورها و دنده های کوچکتر ممکن است برای دانشجویان ارشد مناسب تر باشند.

آیا قطعات به راحتی جدا می شوند؟ آیا می توان به راحتی و به راحتی مدلی را از هم جدا کرد تا به موقع چیز جدیدی ساخته شود؟ آیا قطعات چند سال دوام خواهد داشت؟

آیا کیت اجزای اضافی دارد؟

یک نقشه بازی می تواند مختصات و کارهای حرکتی باز را آموزش دهد.

آیا کیتهای الحاقی اضافی برای افزایش سودمندی کیت پایه در دسترس هستند؟

درباره محفظه ذخیره سازی

برخی از کیت هایی که مشاهده کردیم از جعبه های ضعیف و کیسه های یکبار مصرف گرفته تا سطل های ذخیره سازی پلاستیک سخت با جداکننده های داخلی قطعات مختلف بود. نحوه ذخیره و ردیابی تمام قطعات را در نظر بگیرید.

 

در حالت ایده آل ، شما یک ظرف ذخیره سازی می خواهید که قسمتهایی در آن باشد. ممکن است مواردی را پیدا کنید که به شکل قطعه درآمده اند تا بتوانید بلافاصله تشخیص دهید که چیزی از دست رفته است. این امر باعث می شود که موجودی کالا بسیار آسان تر شود.

سطل پلاستیکی مقاوم و درب محکم بهتر از یک جعبه مقوایی است. درب می تواند به عنوان یک فضای کاری دو برابر شود و باعث شود قسمت های کوچک روی زمین ختم نشوند. لب ، یا لبه درب ، هر آنچه را که در آن قرار دارد ، حفظ می کند.

اگر کیت شما دارای قطعات کوچکی است که در کیسه های یکبار مصرف هستند ، پس از باز شدن این کیف ها می تواند یک کابوس باشد. ممکن است لازم باشد آنها را با کیسه های قابل جابجایی ساندویچ جایگزین کنید.

کیت های رباتیک برای کلاس

 

(0) نظر

چرا برنامه نویسی برای کودکان مهم است: 3 دلیل که والدین باید بدانند

يکشنبه هشتم 1 1400

از اتومبیل های هوشمندی که خودشان را به سمت واقعیت افزوده و الگوریتم های پیشرفته رایانه ای که در خدمت محتوای شخصی هستند می رانند ، ما در یک دوره سوخت دیجیتالی زندگی می کنیم. آنچه امروز خبر جدید است فردا در اتر از دست خواهد رفت.


به دلیل زندگی در دنیایی که به طور فزاینده ای دیجیتالی شده است ، کدگذاری رایانه ای برای کودکان در آینده مهم است. این مهارت های قابل انتقال کودکان را قادر می سازد تا مهارت های مربوطه و رقابتی را یاد بگیرند در حالی که از همان سنین پایین ذهنیت حل مسئله را توسعه می دهند.


فناوری در انتظار اختراع است و به همین دلیل است که در FunTech دوره های کدگذاری رایانه ای و اردوگاه های تعطیلات را برای کودکان بین 7 تا 16 سال ارائه می دهیم.


هدف ما ایجاد تجربیات جذاب و غنی سازی یادگیری است که به نسل بعدی رمزگذار رایانه و سازندگان آینده قدرت می بخشد.


می توانید در تمام اردوگاه های تابستانی فناوری حاضر مرور کنید.


چه موقع زمان مناسب برای آموزش فن آوری به کودکان است؟

اغلب اوقات ، بچه های ما فقط در معرض قسمت کاربر نهایی فناوری هستند. بیشتر یوتیوب تماشا می کنند ، بازی های ویدئویی انجام می دهند ، با تلفن های هوشمند خود بازی می کنند و از الکسا موسیقی دانلود می کنند ، اما چه می شود اگر بتوانیم به فرزندان خود آموزش دهیم فناوری جدیدی ایجاد کنند که آنها را به راحتی به سن پیری دیجیتال برساند؟


یادگیری رمزگذاری دقیقاً مانند آموزش زبان جدید به کودک است.


اگر شروع به معرفی مهارت های پیچیده ای ، مانند کدگذاری رایانه ای ، در حالی که کودک هستند ، آنها به سرعت آن را مصرف می کنند ، به طور انعطاف پذیر از آن استفاده می کنند و برای دهه های آینده به پرورش آن ادامه می دهند.


چرا کدگذاری مهم است و از مزایای آن برای بچه ها است

زمانی روزی مهارتی بود که فقط افراد کاملاً فنی می توانستند از آن استفاده کنند ، امروز این توانایی است که همه می توانند آن را یاد بگیرند و دارای مزایای شخصی و تحصیلی هستند.


1: اعتماد به نفس

"آیا سعی کرده اید آن را خاموش و دوباره روشن کنید؟ اکثر ما اولین چیزی را که باعث لپ تاپ ، گوشی هوشمند یا بازی های ویدیویی می شود ، نمی دانیم. اما با دادن یک آموزش مبتنی بر فناوری به فرزندان خود ، می توانیم به آنها اعتماد به نفس دهیم تا در محیط کار احساس راحتی کنند.


به سادگی با یادگیری اصول کدگذاری می تواند شیوه تعامل فرزندان ما با فناوری را به طور اساسی تغییر دهد. کدگذاری به کودکان این قدرت را می دهد که نه تنها از رسانه ها و فناوری های دیجیتال استفاده کنند ، بلکه از آنها استفاده کنند.


2: منطقی سازی منطقی

 


اکثر بچه ها ، وقتی به دانش و دانش کافی مجهز هستند ، توانایی تسلط بر کدگذاری رایانه را دارند.


رمزگذاری رایانه ای شامل استفاده از منطقی تر (سمت چپ) مغز شما است که برای تفکر خطی ، تعیین توالی و استفاده از منطق در بیشتر موقعیت ها استفاده می شود. با این حال ، کودکان عمدتا از سمت راست مغز خود برای حل مشکلات از طریق تخیل ، تجسم و شهود استفاده می کنند.


برای برنامه نویسی کامپیوتر ، باید بتوانید مجموعه ای از دستورالعمل ها را به صورت متد بفرستید و مشکلات را خراب کنید. بنابراین ، کدگذاری به کودکان می آموزد و به آنها الهام می کند تا به جهان متفاوت نگاه کنند.


3: بررسی خلاقیت

اگرچه کدگذاری رایانه فنی به نظر می رسد ، اما به خلاقیت نیاز دارد و بسیار سرگرم کننده است.


اگر کودکان نحوه کدگذاری را بلد باشند ، می توانند برنامه ها ، بازی های ویدیویی ، وب سایت ها و موارد دیگر را توسعه دهند ، همانطور که کدگذاری خود را زنده می کنند.


بسیاری از اردوهای تابستانی FunTech با این پایان می یابد که فرزند شما بتواند بازی شخصی خود را که در طول هفته ایجاد کرده است به خانه بیاورد.

(0) نظر
X