همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

رمزگذاری به نوجوانان

پنج شنبه بیست و ششم 1 1400

با استفاده از Raspberry Pi یک ایستگاه هواشناسی می سازیم که دما و فشار جوی محیط را تشخیص می دهد و آن را به یک پایگاه داده در ابر می فرستد. سپس دانش آموزان توانستند داده های آب و هوا را از طریق یک ابزار تجسم داده آنلاین مشاهده کنند. ما همچنین توابع ساده ای مانند تغییر واحدهای دما و یافتن حداقل / حداکثر / متوسط ​​دما را برای انتشار آنها در پایگاه داده برنامه ریزی می کنیم. این تمرینات به دانش آموزان کمک کرد تا الگوریتم ها و ساختارهای داده ای ساده مانند ماتریس ، فرهنگ لغت و طبقه بندی را بیاموزند.

 

پس از این ، ما به ساخت یک اتومبیل خودمختار مبتنی بر آردوینو پرداختیم. هر دانش آموز یک کد نمونه داشت که باعث می شود ماشین ها حرکت کنند و موانع را تشخیص دهند. سپس یک پیچ و خم ساختیم و به دانش آموزی که ابتدا ماشین را از پیچ و خم بیرون آورد جایزه دادیم.

 

به طور طبیعی ، دانش آموزان بین خود بحث کردند که چه منطقی به ماشین کمک می کند تا به کارآمدترین حالت از پیچ و خم خارج شود. و آنها دریافتند که الگوریتم آنها بلافاصله روی اتومبیلی که ساخته اند کار می کند بسیار خوب است. از همه مهمتر ، دانش آموزان واقعاً از آن لذت بردند ، زیرا چیزی واقعی و ملموس ایجاد کردند.

 

ما همچنین برخی تمرینات را برای یادگیری اصول هک کردن انجام داده ایم! شبیه LeetCode. ابزارهای زیادی برای کمک به دانش آموزان در یادگیری اصول هک ساخته شده است. به عنوان مثال ، HackThis یک وب سایت عالی است که تعدادی از چالش ها را برای حل در مرورگر ارائه می دهد. این نیاز به استفاده از بسیاری از ابزارهای ناوبری موجود ، مانند ابزارهای توسعه دهنده Chrome ، برای یافتن کاستی هایی دارد که می توانید از آنها برای دسترسی به سیستم استفاده کنید.

 

دانش آموزان این تمرین را دوست داشتند ، زیرا حل آن باعث می شد احساس جاسوسی از ماموریت غیرممکن داشته باشند. پس از اتمام چالش ، آنها در واقع به وب سایت های واقعی (من مطمئن شدم که آنها هیچ کار غیرقانونی انجام نداده اند ...) و تلاش برای پیدا کردن آسیب پذیری است که آنها می توانند سو استفاده کنند.

 

هنگامی که آنها آمادگی بیشتری پیدا کردند و اصول لینوکس را یاد گرفتند ، قصد دارم مفاهیم پیشرفته هک را با کالی لینوکس به آنها بیاموزم ، که فکر می کنم از این نیز هیجان انگیزتر خواهد بود.

 

رقابت به عنوان یک ابزار یادگیری

سرانجام ، آخرین چیزی که یاد گرفتم این بود که نوجوانان بسیار رقابتی هستند. آنها تمریناتی را دوست دارند که نتیجه فوری به آنها می دهد ، مانند دادن آنها

https://puentesdigitales.com/2018/11/05/como-ensenar-programacion-a-los-adolescentes/

 

(0) نظر

بدون عنوان

پنج شنبه بیست و ششم 1 1400

نوجوانان برنامه نویسی انتظارات زیادی دارند

یاد گرفتم که نوجوانان مانند اسفنج ها فن آوری های جدید را جذب می کنند. گرچه ممکن است ارزش این باشد که بزرگسالان از نظر فنی کمی منسوخ شوند ، نوجوانان تمام تلاش خود را می کنند تا با موارد جدید مطابقت داشته و از آخرین روندها پیروی کنند. من دریافتم که نوجوانان تمایل دارند از جالبترین و جدیدترین برنامه ها استفاده کنند ، حتی قبل از اینکه به سرفصل های TechCrunch یا CNBC بروند.

در حقیقت ، این دانشجویان من بودند که یک تنه بازی .io و HQ Trivia را به من معرفی کردند. بنابراین ، مهم است که آنچه آنها می آموزند خوب باشد و چیزی است که آنها می توانند با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

اولین چیزی که وقتی کلاس کدگذاری را شروع کردم از من سال شد این بود که "آیا می توانیم مواردی مانند وب سایت ها و برنامه های آیفون را هک کنیم؟"

بنابراین من به آنها گفتم که ابتدا باید HTML و CSS را یاد بگیریم تا یاد بگیریم که چگونه یک وب سایت را هک کنیم و این را به آنها نشان دادم:

من توضیح دادم که معنی هر یک از آن برچسب ها چیست و چگونه در یک صفحه ظاهر می شوند. من یک صفحه را با آن hello.html بارگذاری کردم و تمام انتظارات شما از دیدن یک صفحه وب کم شد. آنها بلافاصله خسته شدند.

با این حال ، کلاس را ادامه دادم تا به آنها HTML ، CSS و JavaScript اساسی بیشتری بیاموزم. احساس کردم با آموزش بیشتر HTML ، CSS و JavaScript و برخی تکنیک ها برای ساختن برخی وب سایت ها ، احساس تعامل بیشتری می کنند. من اشتباه میکردم.

حتی بعد از ساخت چندین وب سایت ساده و استقرار آنها در Firebase ، آنها مدام می گفتند که می خواهند کاری واقعی تر و کاری را انجام دهند که بتوانند به دوستانشان نشان دهند.

آموزش به آنها برای انجام کاری واقعی

من فهمیدم که روشهای زیادی برای انجام یک کار واقعی وجود دارد و نیازی به ایجاد نرم افزار با یک رابط کاربری گرافیکی جذاب ، یا آموزش ساختارهای داده جدید به آنها یا نمایش مطالب از Harvard CS50 نیست.

 

من تصمیم گرفتم که بهتر است از سخت افزار استفاده کنم و دانش آموزان از نظر جسمی آنچه را که برنامه ریزی کرده اند احساس کنند. دو گزینه من Raspberry Pi و Arduino بود.

 

Raspberry Pi یک کامپیوتر کوچک است که نسخه اختصاصی خود از لینوکس را اجرا می کند و توانایی اجرای اکثر زبان های برنامه نویسی را دارد. این اجازه می دهد تا لوازم جانبی مختلف از طریق نرم افزار سفارشی خودتان کنترل شوند.

 

آردوینو مانند یک پلت فرم سخت افزاری متن باز است و بسیاری از شرکت ها کیت های مختلفی مانند Smart Autonomous Car و Quadruped Robot می سازند.

https://puentesdigitales.com/2018/11/05/como-ensenar-programacion-a-los-adolescentes/

(0) نظر

آموزش برنامه نویسی نوجوانان

پنج شنبه بیست و ششم 1 1400

تقریباً هیچ کس تردید ندارد که برنامه نویسی یک مهارت اساسی فواید آموزش برنامه نویسی نوجوانان در برنامه های آموزشی فعلی است. هر کودک باید برنامه نویسی را در سطح بالاتر یا پایین بیاموزد. مسئله این است که در حالی که آموزش برنامه نویسی به کودکان خردسال نسبتاً ساده است ، اما با رسیدن آنها به سن بلوغ ، اکثر بچه ها علاقه خود را به برنامه نویسی از دست می دهند.

 

شان چوی ، دانشجوی دکترای مهندسی در استنفورد ، این داستان جذاب را در مورد چگونگی انگیزه یک نوجوان برای یادگیری برنامه نویسی برای ما به ارمغان می آورد. مقاله اصلی وی را به زبان انگلیسی می توانید در اینجا مشاهده کنید.

در گذشته ، بسیاری از والدین مشتاق به من مراجعه کرده اند و از من می پرسند که چگونه من کد نویسی را یاد گرفتم ، در درجه اول با علاقه به یافتن راه هایی برای کمک به کودکان خود نیز برای کدگذاری. من پاسخ روشنی برای آنها نداشتم ، زیرا من برنامه ریزی را در سنین خیلی دیرتر از بیشتر فرزندان این والدین آموختم. به منظور کمک به این والدین ، ​​من همچنین سعی کردم راه هایی برای کمک به کودکان برای یادگیری رمزگذاری پیدا کنممن کشف کردم که منابع بسیاری وجود دارد ایرانیان سایبر که به کودکان دبستانی کمک می کند. برخی از مثالها Scratch و "Hour of Code" در Code.org هستند که برای آشنایی فرد جدید با برنامه نویسی بسیار مفید است.

 

از طریق این سیستم عامل ها ، دانش آموزان برنامه های ساده ای می نویسند که موجودات مجازی را به حرکت در می آورد یا بازی های ساده می سازند و ابزارهای برنامه نویسی اساسی مانند حلقه ها و شرطی ها را می آموزند ، در حالی که مهارت های خوبی برای حل مشکلات کلی کسب می کنند. بزرگترین نقطه قوت این سیستم عامل ها بازخورد تصویری از سیستم عامل است که واقعاً به دانش آموزان کمک می کند تا به طور مداوم با برنامه درسی و تمرینات درگیر شوند.

 

با این حال ، آموزش برنامه نویسی به نوجوانان یک چالش کاملا متفاوت است. این مقاله نشان می دهد که بیش از 95٪ نوجوانان امروز به تلفن های هوشمند دسترسی دارند. بنابراین ، بازخورد تصویری Scratch یا Code.org دیگر آنها را متعجب نمی کند. در حقیقت ، من دریافتم که نوجوانان آنها را کاملاً پیش پا افتاده و کودکانه می دانند. علاقه ای ندارند.

 

نوجوانان می خواهند چیزی واقعی بسازند یا انجام دهند که بتوانند به دیگران نشان دهند. به عنوان مثال ، طراحی و راه اندازی یک برنامه آیفون ، ایجاد وب سایت شخصی یا ، چرا نه ، هک سیستم. اما چگونه می توانید کسی را که چند تمرین Scratch را به پایان رسانده است ، برای ساخت یک برنامه آیفون ، در حالی که دائماً متعهد به اتمام آن است ، وادار کنید؟

 

من می خواستم تجربیات خود را در زمینه آموزش برنامه نویسی به 4 نوجوان در طی دو سال به اشتراک بگذارم. دانش آموزان با طیف متفاوتی از مهارت های برنامه نویسی ، شخصیت ها و انتظارات شروع کردند. بنابراین ، برای درگیر کردن همه ، مجبور شدم چندین آزمایش را انجام دهم تا مواد آموزشی مناسب همه را پیدا کنم.هدف اصلی این مقاله به اشتراک گذاشتن چیزهایی است که من آموخته ام و تست هایی که موفقیت آمیز بوده اند ، به این امید که به سایر نوجوانان کمک کند تا برنامه نویسی را یاد بگیرند.

https://puentesdigitales.com/2018/11/05/como-ensenar-programacion-a-los-adolescentes/

(0) نظر

3. بهترین زبان های برنامه نویسی برای کودکان کدامند؟

شنبه بیست و یکم 1 1400

با وجود دانش آموزان جوان ، بسیاری از والدین ترجیح می دهند سیستم عامل های بلوک بصری را شروع کنند. اما برخی ترجیح می دهند بچه هایشان زود تایپ کنند.

برای گزینه های بلوک بصری ، مورد علاقه ما بدون شک Scratch 3.0 است. در واقع ، ما یک سری کامل از دوره های ویدئویی Scratch 3.0 را منتشر کردیم که بچه ها را از پایه برنامه نویسی Scratch عبور می دهد ، در حالی که به آنها آموزش می دهید یک سری بازی های 2D به تدریج با چالش بیشتری ایجاد کنند.

هنگامی که کودک شما آماده رفتن به برنامه نویسی مبتنی بر متن است ، توصیه من این است که همیشه به علاقه خود اجازه دهید زبان شما را انتخاب کند. اگر کودک شما به Roblox علاقه مند است ، Lua یک زبان نوشتاری زیبا است که برای مبتدیان مناسب است. اگر دانش آموز شما علاقه مند به برنامه نویسی Minecraft است ، پس می توانید با block visual شروع کرده و سپس به Java یا JavaScript بروید.

اگر کودک شما به رباتیک علاقه مند است ، می توانید در مورد زبانهای برنامه نویسی استفاده شده تحقیق کنید و سعی کنید دوره هایی را پیدا کنید که از همان زبان استفاده می کنند. برخی از کیت های رباتیک DIY مورد علاقه ما از زبان های اسکریپتی مانند Python ، Lua یا Scala استفاده می کنند که همه کودک پسند هستند. اگر پسر یا دخترتان علاقه مند به ساختن یک وب سایت هستند ، می خواهید HTML و CSS را در نظر بگیرید. اگر آنها علاقه مند به ساخت برنامه هستند ، ممکن است بخواهید زبانی مانند JavaScript یا Swift را در نظر بگیرید.

استودیو Roblox

در CodaKid ، ما فراگیران اولیه خود را با Scratch 3.0 آغاز می کنیم. وقت آن است که با دوره های خودآموزی یا کلاسهای خصوصی 1 به 1 آنلاین ، به برنامه نویسی مبتنی بر متن برویم ، مسیر Core ما از Python ، Lua یا Java تشکیل شده است.

ما در CodaKid برای دوره های برنامه نویسی Roblox و Lava برای دوره های برنامه نویسی Minecraft روی Lua تمرکز می کنیم. ما همچنین از پرونده های کمکی برای کاهش برخی از پیچیدگی ها به ویژه برای دانشجویان جوان تر خود استفاده می کنیم. این به آنها کمک می کند تا با اصول اولیه شروع کنند. ما روش بسیار موثری در آموزش Python ، Lua یا Java به عنوان یک زبان برنامه نویسی مقدماتی ایجاد کرده ایم. این همراه با اشتیاق طبیعی بچه ها به Roblox ، Minecraft یا توسعه بازی / برنامه به آنها انگیزه بیشتری می دهد تا از طریق مفاهیمی مانند Booleans ، مشروط ، حلقه ها ، متغیرها و روش ها کار کنند - همه آنها جهانی هستند و تقریباً در همه دیگر یافت می شوند زبان برنامه نویسی

جاوا زبانی است که توسط آزمون Computer Science AP آزمایش شده است و برای برخی از خانواده های ما مطلوب است. اما یک پایه محکم در هر یک از این زبان ها دانش آموزان را می توان مقدمه ای عالی در علوم کامپیوتر فراهم کرد و یادگیری زبان های دیگر را برای آنها آسان می کند.

(0) نظر
X