همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

برترین زبان های برنامه نویسی ویژه کودکان و نوجوانان

دوشنبه سیزدهم 2 1400

1) ++C

C ++ به عنوان پایه و اساس بسیاری از زبان های برنامه نویسی در نظر گرفته شده است ، به قابلیت های توسعه برنامه های کارآمد مجهز است. با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر کامپایلر ، که یک رویکرد ساده و در عین حال موثر برای توسعه برنامه است ، C ++ به لطف قابلیت کاربردی بودن ، می تواند به توسعه برنامه ها در چندین سیستم عامل کمک کند.

در گذشته ، Objective-C ، زبان خواهر C ++ ، برای توسعه برنامه ها در سیستم های Apple استفاده می شد. برای کودکان ، این می تواند یک روش عالی برای یادگیری نحوه ایجاد برنامه برای ویندوز باشد.

ویژگی ها: برای ایجاد برنامه هایی که به صورت محلی بر روی ماشین ها اجرا می شوند ، توسعه بازی های چند منظوره ، اولین انتخاب برای توسعه برنامه های دسک تاپ ویندوز و غیره

موارد منفی:

مدیریت حافظه بسیار کم است.کمبود اپراتورهای مشتری. پیچیده برای مبتدیان یعنی بچه ها.

گروه سنی پیشنهادی: برنامه های کد (13 تا 17 سال) ، بازی های توسعه یافته و کدگذاری (13 تا 17 سال) ، برنامه نویسی بازی (13 تا 18 سال)

مورد نیاز سیستم عامل: ویندوز ، لینوکس.

2) Scratch

Scratch که یک زبان برنامه نویسی است و پایه محکمی برای یادگیری نحوه کدگذاری در اختیار کودکان قرار می دهد ، دارای یک محیط برنامه نویسی بصری است و امکان توسعه برنامه ها ، بازی ها و شخصیت های دارای بلوک کد کشیدن و رها کردن را فراهم می کند.

زبان برنامه نویسی توسط آموزش های مبتدی تکمیل می شود ، و دارای یک رابط بصری بلوک ساختمان است و می تواند بدون اتصال به اینترنت استفاده شود. همه اینها Scratch را به زبانی ایده آل برای آشنایی کودکان با برنامه نویسی تبدیل می کند.

ویژگی ها: قصه گویی به سبک بلوک ، بارگیری رایگان ، همراه با آموزش های مبتدی ، رابط بصری بلوک ساختمان ، بدون اتصال به اینترنت ، برنامه نویسی کودک پسند و غیره قابل استفاده است.

موارد منفی:

عدم توانایی در تمرین و توسعه مهارت های برنامه نویسی بر روی صفحه کلید. ممکن است برای برخی از کودکان مناسب نباشد.

گروه سنی پیشنهادی: بازیهای Code and Design (سن 7-9 سالگی) ، Code-a-bot (سن 7-9 سالگی) ، طراحی بازی (10-12 سالگی).

مورد نیاز سیستم عامل: ویندوز ، سیستم عامل مک ، لینوکس.

3) Blockly

Blockly ، رقیب مستقیم Scratch ، کدی را به همان روش قبلی توسعه می دهد ، یعنی از همان بلوک های ساختاری بهم پیوسته برای اهداف توسعه استفاده می کند. این عملکرد زبان برنامه نویسی بلوک بصری Blockly تسلط بر کد را برای بچه ها آسان تر می کند.

 

Blockly که برای کودکان ده ساله یا بیشتر ساخته شده است ، امکان تغییر زبان برنامه نویسی را در حین پرواز فراهم می کند. علاوه بر این ، ستون فقرات برنامه مخترع برنامه Android است. به طور کلی ، Blockly برای کودکان 10+ سال یک محیط قوی برای یادگیری برنامه نویسی یا نحوه کدگذاری فراهم می کند.

ویژگی ها: از بلوک های ساختمانی بهم پیوسته استفاده می کند ، می تواند کد را در چندین زبان برنامه نویسی مختلف تولید کند ، کد در کنار صفحه کدگذار قابل مشاهده است ، توانایی تغییر زبان برنامه نویسی در حال حرکت ، ستون فقرات برای Android App مخترع ، ایده آل برای آموزش کدگذاری به بچه ها از همه سنین و غیره

موارد منفی:

عملکرد محدود فراتر از برنامه نویسی اساسی.به کاربران اجازه نمی دهد بلوک های سفارشی ایجاد کنند.گروه سنی پیشنهادی: 10 سال به بالا

مورد نیاز سیستم عامل: ویندوز ، سیستم عامل مک ، لینوکس.

 

https://www.softwaretestinghelp.com/coding-languages-for-kids/

(0) نظر

مزیت های کدنویسی برای کودکان و نوجوانان

يکشنبه دوازدهم 2 1400

پرورش خلاقیت از طریق برنامه نویسی

یادگیری رمزگذاری بسیار شبیه یادگیری یک زبان جدید است - این به بچه ها تسلط نه تنها در فن آوری ، بلکه در زبان خلاقیت نیز می دهد. ماریا کلاوه ، ریاضیدان ، دانشمند کامپیوتر و رئیس هاروی ماد معتقد است که "کدگذاری زبان امروزی خلاقیت است. همه فرزندان ما شایسته فرصتی هستند که به جای مصرف کنندگان علوم کامپیوتر ، خالق شوند. " به این معنی نیست که

همه به عنوان یک برنامه نویس کامپیوتر بزرگ می شوند. برنامه نویسی بخشی از توسعه یک مجموعه مهارت فنی و خلاقانه ارزشمند است که با بزرگسالی همراه آنها می شود و آنها را قادر می سازد تا در دنیای دیجیتال که همیشه در حال رشد است رشد کنند. این خلاقیت است که پایه و اساس نوآوری ، نبوغ و رهبری را ایجاد می کند زیرا نمایانگر آن است

توانایی اتصال ایده های موجود با راه حل ها ، رویکردها و مفاهیم جدید. و ما به بچه های کنجکاو و خیالی خود مدیون هستیم که به آنها ابزاری بدهیم تا متفکران خلاق و حل کننده مشکلات نسل بعدی باشند.

 

تمرکز و سازمان را بسازید

مهارت های نرم یک مفهوم محبوب در دنیای تجارت است و این ویژگی ها شامل رهبری ، ارتباطات و پشتکار است. اگرچه اندازه گیری آنها دشوار است ، اما مهارتهای نرم برای یادگیری کودکان بسیار مهم است. همانطور که بنیانگذار و مدیر عامل شرکت کریشنا وداتی به بی بی سی گفت ، "هدف ما ایجاد برنامه نویسان نیست ، بلکه ارائه برنامه نویسی به عنوان یک مهارت زندگی است." تمرکز و سازماندهی دو مهارت نرم هستند که کلید اصلی همه چیز هستند! در جهانی که تمرکز آن به طور فزاینده ای دشوار است ، همه می توانند از افزایش استفاده کنند - به ویژه کودکان کدگذاری یک مثال عالی از فعالیتی است که نیاز به تمرکز و سازماندهی دارد ، اما بیش از آن ، این یک روش خارق العاده برای توسعه این مهارت ها است.

 

کاهش دامنه توجه

هیچ رازی نیست که حواس پرتی که همه ما با آن روبرو هستیم ، توانایی تمرکز ما را تحت تأثیر قرار می دهند و کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بین نمایش در تلویزیون ، بازی در تلفن و سایر حواس پرتی ها فرصت های زیادی برای از دست دادن تمرکز کودکان وجود دارد. رضایت فوری موجود در این فعالیت ها می تواند تمرکز را دشوار کند ، و در نتیجه سازماندهی را دشوار می کند.

 

چرا سازمان و تمرکز کلید رمزگذاری هستند

سازمان همزمان با تمرکز همراه است ، مخصوصاً وقتی که صحبت از نوشتن کد پیچیده می شود. برای تفکر منطقی از طریق کد ، باید به روشی شهودی سازماندهی شود و برعکس. هرچه کد پیچیده تر باشد ، یک برنامه نویس مجبور است سازماندهی بیشتری داشته باشد ، و عناصری مانند ساختار داده ها را برای ساده سازی کد در خود جای دهد.

 

 

(0) نظر

موارد یادگیری برنامه نویسی ویژه کودکان

شنبه یازدهم 2 1400

بین بازی و ساخت تفاوت قائل شوید، همه ما هر از گاهی کمی وقت صفحه نمایش بی فکر را دوست داریم - شبکه های اجتماعی برای شما مناسب هستند همانطور که بازی برای بچه ها است - اما بچه ها توانایی بی نظیری در یادگیری و ایجاد آن دارند، باید بررسی شود. خلاقیت یکی از مهمترین مهارتهای فرزندان شماست ،می تواند توسعه یابد - در حقیقت ، مقاله اخیر فوربس خلاقیت را به عنوان مهمترین عنوان کرده است ،مهارت برای آینده هوش مصنوعی!

یک قانون خوب برای استفاده از زمان نمایش کودک شما یافتن راه هایی برای تمرکز است ،در "ساخت" و نه به سادگی "بازی". وقتی بچه ها بازی می کنند ، آنها را دنبال می کنند مسیرهای از پیش تعیین شده. وقتی بچه ها در حال ساخت هستند ، این مسیرها را هموار می کنند.در اینجا مثالی آورده شده است: فرزند شما در حال بازی کردن ، کلیک کردن و کشیدن است ، دنبال aمسیر از پیش تعیین شده. او از خودش لذت می برد و آرامش می یابد ، اما آنقدرها هم نامزد نیست

همانطور که او می توانست یا باید باشد. هنگامی که او به ساخت بازی خود روی می آورد ، با سیستم عامل موجود در تعامل است یک راه جدید او با چشم انداز یک چالش سرگرم می شود ، و خودش را به سمت آن سوق می دهد چیزهای جدید یاد بگیرید تا بفهمید چگونه می تواند آنچه را که می خواهد بسازد ایجاد کند.

به آینده نگاه کنید

با ایجاد فرصت برای یادگیری فرزندان خود در طول صفحه نمایش ، شما هستید . کمک به آنها در ایجاد عادت های خوب. همانطور که بچه ها جادوی ساختن را کشف می کنند، حتی ممکن است مهارت های ساخت خود را با هنر ، LEGO یا قلعه های حیاط خانه آفلاین کند!با استفاده از این زمان برای یادگیری ، نگرانی های مربوط به زمان صفحه را برطرف کنید. بچه ها رشد می کنندوقتی به چالش کشیده می شوند و دوست دارند خلق کنند - چه راهی بهتر برای تشویق ،هر دو؟

 

کاوش انجمن سازندگان Tynker

چه اتفاقی می افتد که بیش از 60 میلیون کودک پروژه برنامه نویسی را با یک پروژه مشترک به اشتراک بگذارند دیگری در یک فضای پشتیبانی و همکاری؟ کلی سرگرم کننده - و انبوه آموزش ، به اشتراک گذاری و پشتیبانی!وقتی از بچه ها در مورد ویژگی مورد علاقه به Tynker سوال  می شود ، بچه ها مواردی مانند سهولت را ذکر می کنند برنامه نویسی با بلوک ها ، توانایی رسم  داشته باشند.

 

ما از روشی که جامعه Tynker آغاز کرده بسیار هیجان زده هستیم. ما ارائه می دهیم چارچوب و پشتیبانی از جامعه ، اما همه گرایش ها ، ایده ها و آموزش اتفاق افتادن در جامعه به خودی خود ادامه می یابد. دائماً در حال تغییر است وبهبود می یابد ، اما یک چیز ثابت می ماند: همیشه الهام بخش است!"من دوست دارم که وقتی به جامعه Tynker نگاه می کنید ، پروژه های زیادی وجود دارد همه بسیار متفاوت هستند ، اما همه آنها با یک نرم افزار ساخته شده اند. شما به کد نگاه کنید و فرصتهای زیادی برای آنچه می توانید ایجاد کنید وجود دارد - این اثبات این است که همه می توانند چیز دیگری پیدا کنید از همان بلوک های ساختمانی ، می توانید تمام موارد را بسازیدایده هایی که دارید! "

 

(0) نظر

شروع برنامه نویسی ویژه کودکان و نوجوانان

جمعه دهم 2 1400

نحوه شروع برنامه نویسی

نیازهای سخت افزاری :

رایانه شخصی با Windows / Mac OS / Linux

یک تلفن هوشمند اندرویدی برای اینکه بتواند به درستی برنامه ها را آزمایش کند

نیازهای نرم افزاری :شبیه ساز اندروید اندروید چیست؟

اندروید یک سیستم عامل موبایل است که توسط شرکت گوگل و براساس هسته لینوکس ساخته شده است. اندروید در درجه اول برای تلفن های هوشمند و تبلت ها ، با رابط های کاربری تخصصی برای تلویزیون ها (Android TV) ، اتومبیل ها (Android Auto) ، ساعت های مچی (Android Wear) ، عینک ها (Google Glass) و سایر موارد طراحی شده است.

Android تقریباً کاملاً نرم افزاری رایگان و متن باز است (به عنوان مثال درایورهای غیر رایگان موجود برای تولیدکنندگان دستگاه) و تحت شرایط مجوز رایگان Apache 2.0 منتشر می شود. 

برنامه نویسی اندروید 99٪ بر اساس کتابخانه ها و رشته های جاوا است. برای کسانی که از قبل مشهورترین زبان شی object در جهان را می دانند ، مطمئناً در توسعه برنامه ها برای Android مزیت دارند.

در مورد رشته ها ، در Android به آنها Activity گفته می شود و می توانید ویژگی های اصلی را در این تصویر مشاهده کنید.

روش های موجود همیشه در هر برنامه ای وجود دارد و به شما اجازه می دهد درک کنید کد متناسب با موقعیتی که در آن قرار دارد باید اجرا شود (باز کردن ، مکث ، بسته شدن و غیره ...)

نصب نرم افزار

برای شروع برنامه نویسی برای Android ، باید SDK موجود در این صفحه را نصب کنید

http://developer.android.com/sdk/index.html

این IDE نسخه ای از Eclipse است ، یک ابزار نرم افزاری واقعاً خارق العاده که ویژگی های زیادی را به توسعه دهنده ارائه می دهد و زندگی او را آسان تر می کند!

مزایای برنامه نویسی در اندروید

به لطف این واقعیت که تلفن های هوشمند اندرویدی به طور فزاینده ای سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص می دهند ، این زبان برنامه نویسی بسیار مشهور شده است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های کاربردی خود را برای بسیاری از دستگاه ها ایجاد کنند.

ابزارهایی مانند Eclipse دارای ویژگی های بسیاری است که زندگی را برای توسعه دهندگان آسان می کند ، مانند دستیار Contant که زمان نوشتن کد را کاهش می دهد و موارد دیگر. علاوه بر این ، برنامه نویسی برای Android بسیار ارزان است زیرا برای اینکه بتوانید برنامه های خود را در Goolge Play Store منتشر کنید ، هزینه آن 600هزارتومان است (در مقایسه با 80 یورو در سال برای iO ها) و همچنین زمان بارگیری در فروشگاه بسیار کم است. ساعت ها!

 

تنها عیب اتخاذ سیاست ساده تری برای انتشار در فروشگاه برنامه امنیت است. در واقع ، در مقایسه با Apple App Store ، برنامه ها راستی آزمایی دقیق نمی کنند و بنابراین قرار دادن ویروس ها در داخل گوشی های هوشمند به راحتی امکان پذیر است. با این حال ، در همان فروشگاه امکان گزارش یک برنامه خطرناک وجود دارد و تلفن های همراه قادر به شناسایی تهدیدات از طریق آنتی ویروس هستند.

 

آخرین مزیت بزرگ توسعه در Android این است که راهنماهای زیادی در وب وجود دارد که کتابخانه هایی را که این زبان برنامه نویسی دارد توضیح می دهد و بنابراین بهبود کد و درج ویژگی های جدید واقعاً آسان است.

 

https://www.ismanettone.it/lezione-1-android-come-iniziare-programmare/?doing_wp_cron=1619169196.6551339626312255859375

 

(0) نظر

برنامه نویسی برای کودکان: کدام زبان ها بیشترین ارتباط را دارند؟

دوشنبه ششم 2 1400

آیا آرزو دارید کودک خود را با دنیای برنامه نویسی آشنا کنید؟ ما به شما خواهیم گفت که از کجا شروع کنید و چگونه ادامه دهید. لیستی از ابزارهای مفید و زبانهای برتر برای کمک به شما.

زبان های پیشنهادی ما : C ,C++,C#,Python,javascript,Screach

کودکان از پایه های ابتدایی در کلاس های تعاملی شرکت می کنند و در آنجا با برنامه نویسی بصری آشنا می شوند. در حالی که معمول نیست که ما اصول توسعه را در دوره مدرسه بگنجانیم ، والدین تعجب می کنند که چگونه به کودک خود برنامه نویسی یاد دهند.

از کجا شروع کنیم؟

مانند دنیای بزرگسالان ، همه چیز با علاقه شروع می شود. بنابراین ، وظیفه شماره یک جذب کودک و تحریک او برای یادگیری حوزه IT است.

در اینجا برای متخصصان فناوری اطلاعات آسان تر از افرادی است که از دنیای فناوری اطلاعات دور هستند. هنگامی که والدینی آنتون را با برنامه ای برای ویندوز نصب شده و ویتالا را برای یک کابل مجدد مرتب صدا می کند ، اولین نکته برنامه درسی این است که بفهمد IT افراد چه کسانی هستند و در واقع روند توسعه چیست. نترس ، شما مجبور نیستید پای کتابهای درسی بنشینید. یک متخصص IT پیدا کنید که بتواند همه چیز را به زبان ساده توضیح دهد. برگردیم سراغ متخصصان. اکنون یک برگ برنده اضافی در جیب خود دارید: با مثال خود ، کودک را به جلو ترقی می دهید.چگونه می توان در یادگیری برنامه نویسی علاقه ایجاد کرد؟ نمایش نتایج کار متخصصان IT: تصاویر و انیمیشن های چشمگیر ، قطعات بازی های ویدیویی ، سایت های خوب ، برنامه هایی با رابط گرافیکی.

 

بفهمید کودک بیشتر چه چیزی دوست دارد ، چه ایده ای آن را الهام گرفته است. به یاد داشته باشید که او شخصی با حق ترجیح فردی است. تحت هیچ شرایطی خواسته های خود را تحمیل نکنید و شما را مجبور به انجام کاری نکنید. اشکالی ندارد اگر او با گرافیک شروع کند. این بدان معنا نیست که انتخاب برای زندگی انجام شده است. علاوه بر این ، کودکان تمرکز توجه بر روی یک چیز را دشوارتر می دانند. اگر کودکی از توسعه وب به سمت توسعه بازی پریده است ، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. تفریح ​​برای یادگیری موثر بودن مهم است.

جهت انتخاب شده است ، به این معنی است که زمان برداشتن اولین قدم ها فرا رسیده است. بنابراین علاقه از بین نمی رود ، کودک را با تئوری سنگین نکنید. برنامه نویسی علاوه بر اینکه حتی برای یک بزرگسال خسته کننده است ، یک مهارت عملی است. با خواندن کتاب و نشستن در کامپیوتر ، کدنویسی را یاد نمی گیرید. به کودک خود عملی بدهید که نتایج واقعی به همراه داشته باشد. ثمرات تحصیلات وی باید درخشان و به یاد ماندنی باشد و مسیرهای رسیدن به هر هدف نباید طولانی باشد.

از چه سنی برنامه نویسی با کودک را شروع کنیم؟ شاید این نظر را شنیده باشید: نه زودتر از 10 سال. در واقع شما می توانید از 3-5 سالگی با دنیای IT آشنا شوید. تعجب کردی؟ طبیعتاً او پشت لپ تاپ نخواهد نشست و برنامه ای نمی نویسد. در این مرحله ، پازل ، پازل و سازندگان کمک خواهند کرد. ابتدا موارد سبک را مانند لگو دوپلو امتحان کنید و سپس به سراغ موارد قابل برنامه ریزی بروید: Lego Boost یا Lego Mindstorms. چه کسی نمی خواهد ربات خود را ایجاد کند؟

 

هنگامی که کودک به مدرسه می رود (در سن 6-7 سالگی) ، او را در یک باشگاه رباتیک یا هر IT-گرا ثبت نام کنید. در آنجا ، کودکان دانش بیشتری در مورد این رشته کسب می کنند ، و همچنین با دریافت انگیزه اضافی با یکدیگر رقابت می کنند.

https://proglib.io/p/programmirovanie-dlya-detey-kakie-yazyki-samye-aktualnye-2019-09-30

(0) نظر
X