همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

بهترین زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

چهارشنبه بیست و نهم 2 1400

. جاوا اسکریپت (یا TypeScript) خبر خوب: دسترسی بی نظیر. احتمالاً محبوب ترین بهترین زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان زبان جهان است و نحو آن شبیه بسیاری از زبانهای معروف دیگر مانند جاوا و C است.

نقاط درد: خطاها را نادیده می گیرد ، عادات بد را تحمل می کند و تحریکات زیادی دارد. پشتیبانی ضعیف از برنامه نویسی شی گرا. شما همچنین باید HTML را بدانید.


آغاز یک بازی پیچ و خم ساده در JavaScript

از برخی جهات ، JavaScript یک زبان اول وحشتناک است. اگر سعی کنید حتی ساده ترین صفحه وب دارای جاوا اسکریپت را با استفاده از ویرایشگر متن و یک مرورگر وب بنویسید ، یک تعجب بی ادبانه خواهید داشت. ویرایشگر متن مشکلی نخواهد داشت - حتی خطاهای بزرگ نحوی که هلاک فوری را هجی می کند. و جاوا اسکریپت اراده ضعیفی دارد ، حتی از بارزترین مشکلات تا زمانی که برنامه شما از ریل خارج نشود ، چشم پوشی می کند.

اما جاوا اسکریپت همچنین مزیتی دارد که هیچ زبان برنامه نویسی دیگری نمی تواند با آن مطابقت داشته باشد. همه جا است ، تقریباً در هر مرورگر وب و دستگاه متصل به وب در جهان اجرا می شود. اگر یک  بهترین زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان برنامه JavaScript ایجاد می کنید ، آنلاین کردن آن تقریباً ساده است (و اگر حساب میزبانی وب ندارید ، می توانید آن را به صورت رایگان در GitHub انجام دهید). هیچ مورد اضافی ، سردردهای استفاده شده یا مشکلات سازگاری وجود ندارد.

JavaScript همچنین از اهمیت عملی جدی برای توسعه دنیای واقعی برخوردار است. با بسیاری از معیارها ، محبوب ترین زبان برنامه نویسی در جهان است. همچنین از لحاظ نحوی ایرانیان سایبر شبیه چندین زبان پرانتز فرفری دیگر است که ممکن است بخواهید در آینده امتحان کنید ، از جمله جاوا و C #.

آیا راهی وجود دارد که بتوان این شکاف را بین زبانی با دامنه نامحدود و کابوس بهترین زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان برنامه نویسی تمام شرط بندی بدون هیچ محافظ برای برنامه نویسان مبتدی از بین برد؟

پاسخ کوتاه بله است. با کمک ابزار رایگان Visual Studio Code می توانید خطاهایی را مشاهده کنید که سایر زبان های برنامه نویسی متوجه آن می شوند ، اما JavaScript معمولاً آنها را نادیده می گیرد. از نظر فنی ، این نتیجه می رسد زیرا Visual Studio Code نوع ایمنی را از عطر و طعم مدرن تر JavaScript ، به نام TypeScript ، وام می گیرد. نتیجه نهایی یک محیط امن برای مبتدیان است.

هر چقدر ابزار توسعه شما خوب باشد ، نمی تواند همه سردردهای JavaScript را درمان کند. بهترین زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان شما هنوز هم نیاز به یادگیری HTML دارید. شما هنوز هم برای تعامل با صفحه خود باید از DOM clunky (مدل شیument سند) استفاده کنید. بسیاری از عجایب عجیب و غریب و باقی مانده های تاریخی در کمین زبان است. و بهترین روش برای توصیف ویژگی های شی گرا در JavaScript این است که بگوییم مانند یک فکر بعدی مورد استفاده قرار گرفته اند. اما با استفاده از ویژوال استودیو کد ، می توانید JavaScript را بهترین زبان برنامه نویسی کودکان و نوجوانان به یک زبان اول قابل اجرا برای مبتدیان تبدیل کنید ، به ویژه اگر آنها بزرگسالان یا بزرگسالان بیشتری باشند.

از کجا می توانید آن را تهیه کنید: هر مرورگر وب از JavaScript پشتیبانی می کند ، اما می توانید کد Visual Studio را در https://code.visualstudio.com دریافت کنید. یا ، با استفاده از کتاب الکترونیکی رایگان من ، یک مقدمه کوچک در JavaScript ، با چالش های اساسی برنامه نویسی شروع کنید.

(0) نظر

آموزش کدنویسی صفر تا صد

سه شنبه بیست و هشتم 2 1400

اگر در دنیای کدگذاری و توسعه وب کاملاً جدید هستید ، منطقی است که  آموزش کدنویسی صفر تا صد ابتدا با استفاده از تمام منابع یادگیری و کدگذاری آنلاین بصورت آنلاین ، به خودتان آموزش دهید.


با استفاده از این منابع هنگام یادگیری رمزگذاری رایگان ، می توانید قبل از سرمایه گذاری در یک زبان برنامه نویسی خاص یا مجموعه ای از دوره ها ، آنچه دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید ، کشف کنید. پس آموزش کدنویسی صفر تا صد  از گذراندن دوره های کدنویسی رایگان برای یافتن آن جهت ، می توانید اشتیاق خود را برای ادامه کار با کدگذاری آنلاین به صورت کارآمد هدایت کنید.


با این وجود ، منابع و کلاسها و کتابهای کدگذاری رایگان بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد. از کجا می دانید بهترین مکان ها برای یادگیری کد نویسی به صورت آنلاین کدام است؟


خوب ، من برای صرفه جویی در وقت شما تحقیق کردم! در اینجا 101 مورد از بهترین آموزش کدنویسی صفر تا صد  وب سایت ها برای یادگیری نحوه کدگذاری رایگان وجود دارد - iranian cyber از آموزش های ساده برنامه نویسی تا دوره های کامل برنامه نویسی آنلاین. برای سهولت کار ، من این منابع یادگیری کدگذاری را بر اساس موضوع تجزیه کردم. برای پرش به اطراف از فهرست مطالب زیر استفاده کنید.


افشای اطلاعات: من برای برخی از منابع ذکر شده در این مقاله یک شرکت وابسته افتخار هستم. آموزش کدنویسی صفر تا صد اگر محصولی را از طریق پیوندهای من در این صفحه خریداری کنید ، ممکن است کمی کمیسیون ارجاع شما را بدست آورم. با تشکر!


Codecademy یکی از محبوب ترین وب سایت های کد نویسی رایگان برای مبتدیان است. در سیستم عامل آنها ، شما می توانید یاد بگیرید که چگونه در میان مهارت های فنی دیگر برنامه ریزی کنید. شهرت آن به عنوان یکی از بهترین وب سایت های برنامه نویسی رایگان کاملاً شایسته است. Codecademy حول یادگیری تعاملی است. یعنی کمی بخوانید ، کد خود را مستقیماً در مرورگر تایپ کنید و بلافاصله نتایج را مشاهده کنید.


چه دروس کدگذاری رایگان را ارائه می دهند: HTML & CSS ، JavaScript ، PHP ، Python ، Ruby ، Angularjs ، The Command Line و موارد دیگر

(0) نظر
X