همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

برنامه نویسی کودکان و بچه ها

سه شنبه سیزدهم 7 1400

برنامه نویسی کودکان

دو ستون نماد در سمت چپ به دسته ها تقسیم می شوند. با دوبار کلیک بر روی هر نماد ، پوشه ای با بسیاری از دوره های آموزشی یادگیری باز می شود. ستون میانی نمادها با توجه به سن تقسیم می شود و بر اساس سطح پیش دبستانی (مهد کودک) ، دبستان ، مدرسه راهنمایی و والدین طبقه بندی می شود. برنامه نویسی کودکان با دوبار کلیک بر روی این نمادها ، پوشه ای پر از برنامه های آموزشی مختلف نیز باز می شود. دو ستون درست "برنامه های درسی غیرآموزشی" و توابع مدیریت سیستم هستند.

AirKids از طریق پورت اترنت سریع یا کارت شبکه WiFi داخلی به شبکه پهن باند سیمی یا شبکه WiFi بی سیم متصل می شود. از سرعت شبکه 100M به بالا پشتیبانی می کند ، برنامه نویسی کودکان که تقریباً برای همه برنامه ها به اندازه کافی سریع است!

راضی کننده ترین حالت ، چهار پورت USB AirKids است. به جز یکی از آنها برای اتصال به ماوس بی سیم ، از سه پورت USB دیگر می توان برای اتصال دیسک های U و هارد دیسک های موبایل استفاده کرد! به این ترتیب دیگر فضای ذخیره سازی مشکلی ایجاد نمی کند و برنامه ها و برنامه نویسی کودکان اسناد نوشته شده توسط کودکان در AirKids را می توان به راحتی از طریق دیسک U کپی کرد!

باید بگویم که تفاوت زیادی بین آموزش برنامه نویسی کودکان چینی و خارجی وجود دارد: در داخل کشور ، آنها معمولاً طبق روال کلاسهای آموزش فوق برنامه عمل می کنند ، در حالی که کشورهایی مانند انگلستان و ایالات متحده برنامه نویسی کودکان توجه بیشتری به یادگیری و "بازی کردن" کودکان دارند با برنامه نویسی "توسط خودشان. این دو روش تأثیرات کاملاً متفاوتی در زنجیره صنعت برنامه نویسی کودکان دارد: تقریباً همه کلاسهای آموزشی داخلی و دوره های آموزشی برگزار می شود ، در حالی که انگلستان و ایالات متحده تعداد زیادی از تولید کنندگان ایرانیان سایبر رایانه های برنامه نویسی و برنامه ریزی دستگاه های هوشمند جانبی را ایجاد کرده اند. والدین در خارج از کشور کامپیوترهای برنامه نویسی را برای فرزندان خود پرتاب می کنند ، و کودکان به تنهایی اکتشاف می کنند و می آموزند. حداکثر ، والدین در چند ساعت اول روشنگری برنامه نویسی کودکان فرزندان خود را همراهی می کنند. می توان گفت که ماهیت آموزش برنامه نویسی پرورش توانایی تفکر منطقی است و دیگری پرورش روح نوآوری و تحقیق است. "پرورش توانایی تفکر منطقی" توسط نهادهای عمده آموزشی مورد بحث قرار گرفته است ، اما "پرورش روح نوآوری و تحقیق" به سختی ذکر شده است. برنامه نویسی کودکان از یک طرف ، ممکن است بسیار پیشرفته و از سوی دیگر "آموزش با کیفیت" باشد. من به نوآوری رفتم و خودم را کاوش کردم ، بنابراین م institutionsسسات آموزشی چه می خورند؟

 

AirKids باید بخواهد مدل آموزش برنامه نویسی کشورهای انگلیس و آمریکا را بیاموزد و رایانه برنامه نویسی AirKids را که برای نوآوری و اکتشاف کودکان چینی مناسب است ، توسعه دهد. در واقع ، این به کودکان شروع خوبی برای یادگیری برنامه نویسی توسط خودشان می دهد. باید گفت این ایده بسیار خوبی است ، برنامه نویسی کودکان اکنون که بچه ها از قبل تحت فشار مدرسه هستند ، ثبت نام آنها در کلاس آموزش برنامه نویسی ایده خوبی نیست. بهتر است به کودکان یک رایانه برنامه نویسی کودکان بدهید ، تا کودکان بتوانند آزادانه برنامه نویسی کودکان رمز و راز برنامه نویسی را کشف کنند و در مدت زمان پراکنده دنیای برنامه نویسی خود را ایجاد کنند. از این گذشته ، علاقه بهترین معلم است.

 

البته AirKids نه تنها برای آموزش برنامه نویسی مناسب است ، بلکه شامل تعداد زیادی دوره آموزشی فناوری اطلاعات مانند ویرایش گرافیک ، تایپ و دسترسی به اینترنت سبز است.  برنامه نویسی کودکان کودکان می توانند از طریق این محصول کوچک دانش و مهارت های مفید زیادی بیاموزند. همچنین می توانید از برنامه درسی داخلی آن برای کمک به یادگیری موضوعات زبان خارجی استفاده کنید. از آنجا که محتوای بسیار غنی دارد ، نه تنها در خانواده ، بلکه در دوره های آموزشی فناوری اطلاعات نیز قابل استفاده است. معلمان می توانند از آن برای شروع کلاس استفاده کنند!

محصولات AirKids یک فروشگاه آنلاین در خانه جک ما افتتاح کرده اند و اموزش کدنویسی بچه ها دوستان علاقه مند می توانند خود جستجو و سفارش دهند. دوستان ، نمایندگان کانال و والدین جوانی که علاقه مند برنامه نویسی کودکان به گشایش دوره های آموزشی فناوری اطلاعات / دوره های آموزشی آموزش برنامه نویسی کودکان هستند نیز می توانند با Xiaoer گپ بزنند ، شاید آنها سناریوهای کاربردی جدیدی پیدا کنند!

 

(0) نظر

برنامه نویسی کودکان

سه شنبه سیزدهم 7 1400

برنامه نویسی کودکان

این قابل درک است که بیش از 24 کشور در سراسر جهان ، از جمله ژاپن ، کره جنوبی و بسیاری از کشورهای اروپایی ، آموزش برنامه نویسی را در برنامه درسی K12 یا صحنه آموزش گنجانده اند. در سالهای اولیه در مصاحبه با جابز ، جمله معروف آقای جو "فکر می کنم همه باید برنامه نویسی را یاد بگیرند ... برنامه نویسی کودکان زیرا این می تواند به شما نحوه اندیشیدن را بیاموزد" بزرگترین مزیت روشنگری رایانه ای ، آموزش شیوه تفکر افراد است. غول های فناوری دنیا مانند بیل گیتس و زاکربرگ برنامه نویسی کودکان به طور مستقیم کودکان را یاد می گیرند تا از طریق فیلم های آنلاین برنامه نویسی یاد بگیرند.

 

با یادگیری برنامه نویسی ، کودکان از طریق رشد عملی بارها و بارها صبورتر ، متمرکز ، بازتر و با اعتماد به نفس تر می شوند. از همه مهمتر ، در فرآیند یادگیری برنامه نویسی ، کودکان سعی می کنند مشکلاتی را که با آنها روبرو می شوند حل کنند. همانطور که مهارت های برنامه نویسی آنها همچنان رشد می کند و ایده های خوب بیشتری به طور مداوم تحریک می شوند ، خواهید فهمید که کنجکاوی و عطش آنها برای دانش بیشتر از قبل شده است.

 

بسیاری از والدین برنامه نویسی را به عنوان یک کلاس فوق برنامه مانند پیانو ، رقص و المپیاد ریاضی در نظر می گیرند ، اما وقتی ما به آنها برنامه نویسی را به روش مناسب تری برنامه نویسی کودکان آموزش دهیم ، خواهیم فهمید که کودکان با سرعت بیشتری عاشق برنامه نویسی می شوند و خوشبختی زیادی از آن می گیرند .

 

بنابراین این سوال مطرح است که چگونه برنامه نویسی را به روش مناسب تری به کودکان بیاموزیم؟

طبیعت کودکان بازی است. مدیر عامل فیس بوک زاکربرگ یک بار گفت که اگر از کودکی بازی نمی کردم ، هرگز برنامه نویسی یاد نمی گرفتم. بنابراین ، برنامه نویسی یادگیری کودکان باید از بازی ، ایرانیان سایبر برنامه نویسی کودکان سرگرمی و یادگیری شروع شود ، تا کودکان بتوانند هنگام بازی با شادی برنامه نویسی را بیاموزند و از برنامه نویسی استفاده کنند.

 

بنابراین ما می خواهیم کودکان هنگام بازی برنامه نویسی را به راحتی یاد بگیرند.

با نوشتن بازی ها برنامه نویسی کودکان با رابط خراش ، حالت عملکرد و توابع آشنا شوید. بسیاری از ماژول ها را در Scratch بشناسید و انیمیشن های نژادی را بنویسید ، به طوری که کودکان می توانند درک خود را از بسیاری از ماژول های Scratch تعمیق بخشند ، و مفاهیم زمان و مختصات را درک کنند و تفاوت بین نقش ها و برنامه نویسی کودکان اشکال را توضیح دهند. از تکرار و تغییر شکل استفاده کنید انیمیشن بسازید. کودکان می توانند یکی بنویسند. انیمیشن با خلاقیت خودم. به طوری که کودکان می توانند احساس موفقیت و سرگرمی برنامه نویسی را احساس کنند

مزخرف صحبت نکنید ، بیایید نگاهی به مصنوعی بیندازیم که به کودکان امکان می دهد خودشان برنامه نویسی را یاد بگیرند: کامپیوتر کودکان AirKids!جعبه رنگ بسیار زیبا است برنامه نویسی کودکان و لوازم جانبی داخل آن نیز بسیار غنی است لوازم جانبی مختلفی در یک شبکه اسفنجی نرم کوچک قرار می گیرد. مانیتور ارائه شده توسط کاربر را با رابط HDMI با وضوح 1080P وصل کنید ، هدفون  بلندگو را به برق وصل کنید و AirKids یک رایانه کامل کودکان است!

در نگاه اول ، باور اینکه AirKids رایانه ای است بسیار سخت است. دلیل این امر زیبایی و کوچک بودن آن است. به نظر نمی رسد مانند یک کامپیوتر باشد ، بلکه بیشتر شبیه یک جعبه هوشمند است. با این حال ، AirKids در واقع رایانه ای است که تمایل زیادی به زنده ماندن دارد ^ _ ^ ، و تمام عملکردهای آن بسیار برنامه نویسی کودکان متفاوت از جعبه های هوشمند ماوس و صفحه کلید ، ویژگی های بارز سیستم لینوکس و غیره است.

 

آنچه شایان ذکر خاص است رابط کاربری AirKids است که رابط کاربری سیستم عامل به نام KidOS توسط سازنده است. این رابط مشخصاً یک رابط سیستم عامل است که توسط پرسنل تحقیق و توسعه به دقت ساخته شده و برای کودکان و مردم چین مناسب است. رابط کاربری چینی ساده و با طراوت ، شبیه حالت کاربری آسان پنجره ها. پس از اتصال دیسک U ، نماد دیسک U به طور خودکار روی دسک تاپ ظاهر می شود برنامه نویسی کودکان ، بدون تنظیمات پیچیده زیادی ، اموزش برنامه نویسی بچه ها تقریباً تمام عملیات را می توان در فهرست / فهرست دو سطح انجام داد. به منظور جلوگیری از فعالیت بیش از حد "بچه های خرس" در کاوش ، تولیدکنندگان تمام "عملکردهای خطرناک" را که ممکن است باعث خرابی سیستم شود پنهان می کنند تا کودکان با اطمینان بیشتری از رایانه های خود استفاده کنند.

 

(0) نظر
X