همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی اسکرچ

يکشنبه سیم 8 1400

دوره های فصلی - شامل حداکثر 12 کلاس (2x45 دقیقه)

دروس در سطح پیچیدگی متفاوت است و آموزش برنامه نویسی اسکرچ در برنامه درسی به تفصیل آمده است. پس از اتمام دوره، شرکت کنندگان گواهی شرکت در تایید کسب مهارت های جدید دریافت می کنند.

 

برنامه دوره شامل و اسکرچ چیست؟

کدگذاری اسکرچ بستری برای ساخت برنامه های کامپیوتری با استفاده از زبان مبتنی بر بلوک است. ساختن بازی ها و انیمیشن های خلاقانه در Scratch بسیار سرگرم کننده است.

 

زبان برنامه نویسی اسکرچ

زبان برنامه نویسی Scratch از بلوک های کشیدن و رها کردن استفاده می کند. در نتیجه، Scratch به عنوان یک مقدمه عالی برای تمرکز بر اصول علوم کامپیوتر بدون نگرانی در مورد نحو عمل می کند. بلوک‌ها در دسته‌هایی دسته‌بندی می‌شوند که نشان می‌دهند کاری که انجام می‌دهند، مانند "حرکت"، "نگاه" و "حس کردن".

 

ScratchJr

Scratch Jr برنامه ای برای تبلت ها است آموزش برنامه نویسی اسکرچ که برای آموزش کدنویسی به کودکان طراحی شده است. مانند Scratch، دارای بلوک‌های کشیدن و رها کردن است. بچه‌ها می‌توانند از بلوک‌های حرکتی برای کنترل شخصیت‌هایشان و سفارشی کردن داستانی که می‌خواهند بگویند استفاده کنند.

 

خراش

اسکرچ وب سایتی است که روشی عالی برای کودکان برای تجربه کدنویسی است. ایرانیان سایبر از بلوک‌های شهودی استفاده می‌کند که می‌توان آن‌ها را برای گفتن یک داستان یا ایجاد یک انیمیشن به هم متصل کرد. Scratch مفاهیم کلیدی کدگذاری مانند حلقه ها، عبارات شرطی و متغیرها را در بر می گیرد. درباره مفاهیم و مهارت های Scratch بیشتر بیاموزید.

 

آیا کد نویسی اسکرچ رایگان است؟

بله، کد نویسی اسکرچ رایگان است! می توانید آموزش برنامه نویسی اسکرچ به وب سایت Scratch بروید، روی "ایجاد" در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و بلافاصله شروع به ساخت پروژه های خود کنید. اگر می خواهید آنها را ذخیره کنید، باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید.

 

Scratch در کدنویسی به چه معناست؟

در کدنویسی، Scratch به این وب سایت اشاره دارد که به مبتدیان اجازه می دهد تا شروع به ساخت برنامه های کامپیوتری کنند. این توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود. Scratch یک رابط کاربری آسان برای پیمایش با بلوک‌ها در سمت چپ، فضای کاری شما برای ایجاد در وسط و مرحله‌ای برای مشاهده اجرای کد شما در سمت راست فراهم می‌کند.

 

اسکرچ از چه کدی استفاده می کند؟

Scratch از کدهایی در قالب کشیدن و رها کردن بلوک ها استفاده می کند. این بدان معناست که کاربران می توانند به جای نگرانی در مورد نحو، روی مفاهیم مهم کدگذاری مانند پیام رسانی و اپراتورها تمرکز کنند. بلوک ها بر اساس دسته بندی سازماندهی شده اند که کاوش آنها را آسان می کند.

 

آیا کد نویسی اسکرچ ایمن است؟

کد نویسی اسکرچ قطعا بی خطر است! با در نظر گرفتن جوانان طراحی شده است. پروژه های شما فقط در صورتی عمومی هستند که بخواهید. آنها از فیلترهای محتوا برای ترویج زبان پاک و جمع آوری اطلاعات محدود آموزش برنامه نویسی اسکرچ هنگام ایجاد حساب کاربری استفاده می کنند.

 

ورود به سیستم کدگذاری اسکرچ

برای ایجاد یک حساب کاربری، روی "Join Scratch" در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. سپس دستورالعمل ها را برای ایجاد نام کاربری و رمز عبور دنبال کنید. به کلیک روی مراحل ثبت نام که اطلاعات شخصی مانند تولد و جنسیت شما را می‌خواهند، ادامه دهید. آخرین مرحله ارائه یک ایمیل است. اگر می خواهید پروژه های خود را به اشتراک بگذارید، مهم است که آدرس ایمیل خود را تأیید کنید. پست ما را در مورد برنامه نویسی Scratch برای مبتدیان بررسی کنید.

 

کلاس های کدنویسی اسکرچ

حتی اگر پلتفرم Scratch رایگان است، شرکت در کلاس برای یادگیری کدنویسی با Scratch مفید است، زیرا این یک مقدمه سیستماتیک برای اصول علوم کامپیوتر است. کلاس‌ها همچنین محیطی عالی را فراهم می‌کنند که در آموزش برنامه نویسی اسکرچ آن معلم می‌تواند نکات و ترفندهایی را در Scratch به شما نشان دهد و ایده‌هایی را برای پروژه‌ها الهام بخشد و شما این فرصت را دارید که سؤال بپرسید.

 

(0) نظر

هزینه کلاس برنامه نویسی

يکشنبه سیم 8 1400

هزینه های بوت کمپ کدگذاری هزینه کلاس برنامه نویسی به مدارس این امکان را می دهد که اساتید واجد شرایط با تخصص صنعت مربوطه را استخدام کنند. بسیاری از بوت کمپ ها خدمات توسعه شغلی را نیز ارائه می دهند. به عنوان مثال، دانشجویانی که در بوت کمپ Devmountain (یک برنامه رتبه بندی شده در لیست بهترین بوت کمپ های ما) شرکت می کنند، از دسترسی به یک شبکه حرفه ای از فارغ التحصیلان و ارتباطات صنعتی لذت می برند. تیم پشتیبانی شغلی مدرسه، مربیگری مصاحبه، کمک جستجوی شغل و رویدادهای استخدام را ارائه می دهد. برخی از بوت کمپ ها دارای برنامه های راهنمایی هستند. درآمد شهریه همچنین به مدارس کمک می کند تا فناوری به روز و منابع کلاس درس را حفظ کنند.

 

هزینه های فناوری برای شرکت در بوت کمپ

بسیاری از بوت‌کمپ‌ها از دانش‌آموزان می‌خواهند که رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ‌هایی داشته باشند که بتوانند فعالیت‌های برنامه را مدیریت کنند. هزینه های اضافی ممکن است شامل دسترسی به اینترنت پرسرعت، وب کم و میکروفون باشد. برخی از اردوگاه ها استفاده از هدفون را توصیه می کنند. Bootcamps همچنین ممکن است هزینه کلاس برنامه نویسی سیستم عامل های خاصی را تعیین کند، اما همه متقاضیان باید برنامه ریزی کنند تا سیستم عامل خود را به آخرین نسخه به روز کنند.

 

برای مثال، حداقل نیازهای Thinkful برای رایانه شخصی شامل 4 گیگابایت رم، هارد 100 گیگابایت و پردازنده 1.8 گیگاهرتز است. هزینه یک لپ تاپ جدید با این مشخصات می تواند بین 400 تا 800 دلار باشد.

 

سایر هزینه های مرتبط با بوت کمپ

هزینه یک بوت کمپ کدنویسی می تواند شامل ایرانیان سایبر هزینه های غیرمستقیم فراتر از شهریه و فناوری باشد. دانش آموزان باید برای هزینه های زندگی مانند غذا، مسکن و حمل و نقل بودجه داشته باشند.

 

ثبت نام کنندگان بوت کمپ همچنین هزینه کلاس برنامه نویسی باید تأثیر از دست دادن یا کاهش درآمد را در طول مدت برنامه در نظر بگیرند. پیش ارزیابی های مورد نیاز و دوره های مقدماتی ممکن است هفته های بیشتری به برنامه مورد انتظار اضافه کند. جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی نیز ممکن است زمان و منابع هزینه داشته باشد.

 

پرداخت برای بوت کمپ

حتی اگر بوت کمپ ها به طور بالقوه در هزینه های برنامه های کارشناسی صرفه جویی می کنند، ممکن است همیشه پایین ترین قیمت خالص را ارائه ندهند. از آنجایی که ثبت نام کنندگان در بوت کمپ نمی توانند واجد شرایط دریافت کمک مالی فدرال باشند، ممکن است هزینه های قابل توجهی از جیب خود متحمل شوند. با این حال، طبق گزارش RTI Press، 89 درصد هزینه کلاس برنامه نویسی از CCPP ها نوعی کمک مالی در سال 2017 ارائه کردند.

 

بسیاری از دانش‌آموزان با استفاده از یکی از این گزینه‌ها، هزینه تحصیل بوت کمپ خود را تامین می‌کنند:

 

پیش پرداخت دانشجویان قبل از ورود به برنامه کل هزینه را پرداخت می کنند. این گزینه پرداخت می تواند با اجتناب از بهره و سایر کارمزدها، بیشترین صرفه جویی را در دراز هزینه کلاس برنامه نویسی مدت داشته باشد.

(0) نظر

بازی برنامه نویسی کودکان

شنبه بیست و نهم 8 1400

بچه ها Celeb از انتخاب خود را انتخاب می کنند و بازی برنامه نویسی کودکان ربات خود را با توجه به دستور در کارت آموزش حرکت می دهند. جنگ های ربات، انواع مهارت های برنامه نویسی را شامل می شود، از جمله منطق پیوسته، منطق مشروط، توابع، حلقه، اشکالات و حرکات رباتیک.ان

 

بهترین دلیل: طراحی شده توسط مربیان در MIT، SCRATCE بر اساس یک زبان برنامه نویسی و یک جامعه آنلاین است که کودکان می توانند مبانی برنامه نویسی را یاد بگیرند و همچنین به موضوعات پیشرفته تر و مفاهیم پیشرفت کنند.

 

از طریق استفاده از بازی های تعاملی، داستان ها و انیمیشن ها، کودکان قادر به بهبود مهارت های خود برای برنامه نویسی نیستند، بلکه همچنین خلاقیت، مهارت های استدلال خود را افزایش می دهند و یادگیری نحوه همکاری با موفقیت در پروژه ها - تمام مهارت های ضروری برای قرن بیست و یکم کارگران.


بهترین دلیل: به شما از منابع یادگیری رهبر آموزشی به ارمغان آورد، بوتلی یک ربات تعاملی است که برنامه نویسی به بچه های جوان را در یک راه دوستانه، آسان و سرگرم کننده معرفی می کند. بدون نیازبازی برنامه نویسی کودکان  به یک رایانه یا رایانه لوحی، کودکان قادر به برنامه Botley تا 80 مرحله، از جمله دستورات پیشرفته تر برنامه های کاربردی مانند Looping هستند.

 

با ویژگی های پیشرفته و مراحل نیز، بوتلی می تواند با فرزند شما رشد کند، به همان اندازه که می رود، چالش برانگیز تر می شود. Botley همچنین شامل حالت پیگیری خط سیاه است که در آن کاربران می توانند یک خط با هر نوع مارکر را جلب کنند و او در مسیر مسیر پیروی می کند.

 

بهترین دلیل: کد کارشناسی ارشد یک بازی منطقی برنامه نویسی است که بچه ها را به اصول اولیه برنامه نویسی می آموزد - همه بدون کامپیوتر! در این بازی، بازیکن می شود آواتار می شود که آنها باید در اطراف هیئت مدیره حرکت کنند.

 

هدف از این بازی این است که کمک به سفر آواتار در اطراف ایرانیان سایبر جهان عجیب و غریب در جستجوی کریستال های قدرت، منجر به آنها برای جمع آوری همه آنها و زمین در پورتال. کد کارشناسی ارشد ویژگی های 60 سطوح مختلف، بنابراین سرگرم کننده هرگز یکسان نیست! این اصول برنامه نویسی و همچنین برنامه ریزی، استدلال متوالی بازی برنامه نویسی کودکان و مهارت های حل مسئله را آموزش می دهد.

 

بهترین دلیل: در ابتدا به عنوان یک منبع کلاس درس برای معلمان طراحی شده است، Codemonkey فراتر از دیوارهای مدرسه گسترش یافته است و برای هر کسی که به دنبال یادگیری مهارت های برنامه نویسی است، در دسترس است.

 

اگر چه شما ممکن است از آن در خانه استفاده کنید، CodeMonkey بینش های مختلفی را برای شما فراهم می کند که به شما کمک می کند تا پیشرفت فرزندتان را نظارت کنید و همچنین یادگیری آنها را ارزیابی کنید، حتی اگر به طور کامل با علوم رایانه آشنا هستید. مزایای دیگر؟ یادگیری نحوه کد نه تنها کودکان را در مورد آن آموزش می دهد، بلکه همچنین منطق، تفکر انتقادی، خلاقیت، و مهارت های حل مسئله مورد نیاز برای موفقیت در حال حاضر و در آینده را پرورش می دهد.

26. کد: در آستان

 

بهترین دلیل: در Brink بخشی از مجموعه ای از بازی هایی است که برای کمک به بچه ها تمام مهارت های لازم را برای ایجاد برنامه نویسان موفق طراحی کرده اند و حتی مفاهیم پیشرفته تر بازی برنامه نویسی کودکان  برنامه های پیشرفته را درک می کنند. بدون استفاده از یک صفحه نمایش، بچه ها قادر خواهند بود ربات خود را در طول مسیر از شروع به پایان برساند، برنامه نویسی "روش های" که به آن کمک می کند تا در مسیرهای رنگی حرکت کند.

 

40 چالش مختلف وجود دارد که بچه ها در سراسر آمده اند و هدف آنها این است که توالی صحیح حرکت را برای هر مسیر رنگی پیدا کنید. بازی هیئت مدیره مهارت های گوناگون، از جمله توالی، حل مسئله و برنامه ریزی را آموزش می دهد.

 

27. Goldieblox: ماجراهای کدگذاری

بهترین دلیل: با اسباب بازی انجمن صنعت اسباب بازی شناخته شده است از سال و در iOS برنامه اپل از جوایز سال، Goldieblox است تکان دادن تا صنعت و به چالش کشیدن کلیشه های جنسیتی با شخصیت اول مهندس دختر در جهان است. در این بازی، گلدی و دوست او را روبی در حال تلاش برای ارائه کیک، اما آنها نیاز به کمک گرفتن جهت برای به کجا برود.

 

کودکان و نوجوانان خواهد یک انفجار برنامه نویسی شخصیت دربازی برنامه نویسی کودکان سراسر شهر، و همه از برنامه نویسی در روند یادگیری اصول اولیه خواهد شد. این بازی برای دختران و نشان می دهد آنها واقعا می تواند هر آنچه را که در رویای الهام بخش است.

(0) نظر
X