همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

پیش نیازهای برنامه نویسی

پنج شنبه بیست و پنجم 9 1400

می‌توانید هر زمان که بخواهید خلاصه  پیش نیازهای برنامه نویسی دوره را در سمت چپ ببینید تا راه خود را پیدا کنید و بین درس‌های مختلف دوره حرکت کنید.

هر بخش جدید دارای یک اسکریپت است که با مثال های متعدد نشان داده شده است. در این دوره آموزشی پایتون، ما با مفسر پایتون در حالت تعاملی کار خواهیم کرد، به این معنی که دستورات مختلف پایتون را مستقیماً در خط فرمان یا ترمینال تایپ می کنیم. من قویاً از شما دعوت می کنم که تلاش کنید تا هر کدام از کدهای من را خودتان کپی کنید زیرا با تمرین است که ما به بهترین شکل یاد می گیریم و به این دلیل است که شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن خود را با سینتکس پایتون آشنا کنید و این باعث می شود دوره بسیار مفید باشد. برای شما پویا تر

برعکس، من توصیه نمی کنم که این دوره را "عجله" کنید و پیش نیازهای برنامه نویسی سعی کنید آن را در دو روز انجام دهید: موثر نخواهد بود زیرا نمی توانید برنامه نویسی را به این شکل یاد بگیرید. ادغام ساختارهای مختلف زبان و مکان و فایده هر کدام زمان می برد

الزامات یادگیری زبان برنامه نویسی

بسیاری از مردم به طور طبیعی از خود می پرسند که برای یادگیری برنامه نویسی واقعاً به چه پیش نیازهای شخصی نیاز دارید. این سؤال البته موجه است، زیرا واضح است که همه برای این کار مناسب نیستند. اما موانع ورود دقیقا چقدر است؟ آیا به مدرک نیاز دارید؟ آیا ابیتور کافی است؟ یا چی؟

برای رفتن مستقیم به اصل مطلب: هیچ یک از الزامات ذکر شده پیش نیازهای برنامه نویسی کاملاً ضروری نیستند (حتی اگر سطح تحصیلات بالاتر به طور کلی هنگام یادگیری برنامه نویسی مفید باشد). از طرف دیگر، مهم ترین نیاز، چیزی است که احتمالاً در ابتدا به آن فکر نمی کنید: خلاقیت. برنامه نویسی یعنی ایجاد چیزهایی، مدل سازی ایده های خود و تبدیل ایده های خود به کد برنامه. برنامه نویسی یک کار مکانیکی نیست که بتوان آن را طبق الگو انجام داد، اما باید دائماً به دنبال رویکردهای جدید باشید. اگر می توانید خود را فردی خلاق بنامید، قبلاً یک نیاز مهم را برآورده کرده اید.

آموزش جاوا ما

آموزش کدنویسی در 7 روز!

20 فصل شامل بیش از 65 نکته وب بیشتر و دانلود کد / تمرین

علاوه بر این: نسخه PDF برای دانلود

روش دیگر: نسخه چاپی را از آمازون فقط با 10.70 یورو خریداری کنید

هدف آموزش ما به طور خاص برای مبتدیان است. شما ایرانیان سایبر تمام مفاهیم مهم زبان برنامه نویسی جاوا را از پایه یاد خواهید گرفت. همچنین کد نمونه هر فصل را به صورت دانلود دریافت خواهید کرد که سپس می توانید آن را مستقیماً در رایانه خود اجرا کنید. در مورد هر موضوعی نکات خواندنی عمیق اینترنتی وجود دارد. این به شما یک نمای کلی در عرض چند روز می دهد و سپس می توانید برنامه های کوچک خود را بنویسید.

در مورد آموزش بیشتر به من بگویید

اما چه چیز دیگری مهم است؟ خوب، در برنامه نویسی، بیش از هر فعالیت دیگری، توانایی تفکر انتزاعی بسیار مزیت دارد. تفکر انتزاعی چیست؟ انتزاع برعکس بتن است. بتن آن چیزهایی هستند که مستقیماً ملموس هستند و در دنیای واقعی قابل مشاهده هستند. به عنوان پیش نیازهای برنامه نویسی مثال، اگر بتوانید تصور کنید که چگونه یک اتوبوس از ایستگاه A به ایستگاه B می‌رود، یک تفکر واقعی خواهد بود. این همان چیزی است که در دنیای واقعی اتفاق می افتد، بنابراین تصور آن در ذهن شما دشوار نیست. از سوی دیگر، تفکر انتزاعی مربوط به چیزهایی است که در دنیای واقعی وجود ندارند. آیا می توانید برای مثال، راه خود را در مورد یک "معادله" بیندیشید و پارامترهای آن را درک کنید؟ این تفکر انتزاعی خواهد بود. اما تفکر انتزاعی همچنین به معنای توانایی کاهش مسائل پیچیده به مسائل کمتر پیچیده با کنار گذاشتن جزئیات کمتر مهم است.

ممکن است در این مرحله برای شما دشوار باشد که به این سوال پاسخ دهید "آیا می توانم انتزاعی فکر کنم یا نه؟". اما یک "ترفند" بسیار خوب وجود دارد که با آن می توانید به خوبی متوجه شوید. روزهای مدرسه پیش نیازهای برنامه نویسی خود را به خاطر 

(0) نظر

کلاس برنامه نویسی

پنج شنبه بیست و پنجم 9 1400

وراثت: امکان بهره برداری از یک کلاس برنامه نویسی کلاس موجود با افزودن قابلیت های جدید به آن؛ مفهوم وراثت یکی از پایه های برنامه نویسی شی گرا است. با ارائه امکان تعریف یک کلاس جدید به نام کلاس مشتق شده، از یک کلاس موجود به نام کلاس پایه، استفاده مجدد از "مولفه های نرم افزاری" که کلاس ها هستند، امکان پذیر می شود. این کلاس جدید از همان ابتدا عملکردهای کلاس پایه (ویژگی ها و روش ها) را به ارث می برد که می تواند آن ها را اصلاح یا تکمیل کند، بدون اینکه نیازی به زیر سوال بردن کلاس پایه باشد.

چند شکلی: امکان پرداختن به یک شی بدون شناخت دقیق کلاس برنامه نویسی ماهیت آن، و اجازه دادن به آن برای تطبیق رفتار خود با ماهیت واقعی خود. چند شکلی یک مفهوم بسیار قدرتمند از OOP است که مکمل وراثت است. به شما این امکان را می دهد که بدون دانستن (کاملا) نوع آنها، اشیاء را مدیریت کنید.

برنامه نویسی رویه ای / ساخت یافته

ما عموماً از زبان رویه‌ای صحبت می‌کنیم تا زبانی را که مفهوم رویه (عملکرد) را دارد، واجد شرایط بدانیم، که این مورد برای همه زبان‌های فعلی است. ما اغلب از زبان شی صحبت می کنیم تا زبانی را که علاوه بر جنبه رویه ای، دارای امکانات شی گرا است، واجد شرایط بدانیم. به بیان دقیق، برخی از زبان های شی تابع "معمول" را ندارند، تنها توابع موجود روش های شی هستند. چنین زبان هایی اغلب به عنوان کاملاً شی گرا شناخته می شوند. کلاس برنامه نویسی با این حال، آنها بسیار نادر هستند و به هر حال، جدا از این تفاوت، از مفاهیم اساسی مشابه سایر زبان ها استفاده می کنند. زبان‌های شیء دیگر به تجزیه رویه‌ای اجازه می‌دهند تا با تجزیه شیء همزیستی کند.

آنچه ما آن را "برنامه ریزی رویه ای" نامیده ایم، بر اساس استفاده از رویه ها و ساختارهای اساسی (انتخاب و تکرارها) نیز نامیده شده است

"برنامه نویسی ساختاریافته". قبل از تعمیم این نوع برنامه نویسی، برخی از زبان ها از دستورالعمل های انشعاب شرطی یا غیرشرطی استفاده می کردند که اغلب به عنوان goto شناخته می شود.

برنامه نویسی همزمان

برنامه نویسی ضروری

برنامه نویسی اعلانی

برنامه نویسی تابعی

برنامه نویسی تابعی بر اساس مفهوم کلاسیک تابع است. چه بگویم؟ ایرانیان سایبر در مفهوم ریاضی این واژه، یک تابع رابطه ای است بین دو مجموعه ارزش، حوزه منبع و حوزه هدف، و با یک محدودیت: یک مقدار منحصر به فرد هدف با هر مقدار منبع مرتبط است.

از نقطه نظر برنامه نویسی، مشخصه اصلی یک تابع داشتن یک رفتار پایدار است: از آنجایی که هر مقدار از دامنه منبع با یک مقدار منحصر به فرد دامنه هدف مطابقت دارد، محاسبه یک تابع به محلی کلاس برنامه نویسی یا جهانی بستگی ندارد. دولت. این محاسبه فقط به استدلال های آن بستگی دارد. برعکس، عملیاتی که تابع متغیرهای سراسری است، یا عملیاتی که اجازه عمل بر روی یک دستگاه را می دهد، معمولاً توابع نیستند. نتایج و اثرات آنها با وضعیت محیط آنها مرتبط است.

به عنوان مثال، در اینجا مورد یک عملیات ساده است که در زبان C پیاده سازی شده است

عمل f در اینجا تابعی را تعریف نمی کند: نتایج آن فقط به پارامتر j آن بستگی ندارد، بلکه به وضعیت متغیر سراسری i نیز بستگی دارد. علاوه بر این، مستقیماً روی این متغیر عمل می کند که بنابراین باید مستقل وجود داشته باشد. این عملیات مشخصه برنامه نویسی به اصطلاح ضروری است. این نشان دهنده بخشی از رفتارهایی است که برنامه نویسی عملکردی از آنها اجتناب می کند.

ایده اصلی برنامه نویسی تابعی: برای اطمینان از اینکه بیشتر محاسبات در یک برنامه با استفاده از توابع به معنای ریاضی کلمه انجام می شود.

بنابراین قرار دادن مفهوم تابع کلاس برنامه نویسی در مرکز برنامه نویسی چهار ویژگی را القا می کند

(0) نظر

ربات به زبان ساده

يکشنبه بیست و یکم 9 1400

از ربات‌ها را می‌توان با چنگال یا حتی دست برای کارهایی مانند تحویل ربات به زبان ساده ، بسته‌بندی، پخش بمب و موارد دیگر ساخت.

استفاده می کند

استفاده از صفحه ستون رباتیک

روباتیک به سرعت در هر جنبه ای از زندگی ما، از جمله در خانه، نفوذ می کند.

موارد استفاده از ربات ها

ربات ها دارای موارد استفاده بسیار متنوعی ربات به زبان ساده هستند که آنها را به فناوری ایده آل برای آینده تبدیل می کند. به زودی تقریباً در همه جا شاهد روبات ها خواهیم بود. ما آنها را در بیمارستان‌ها، هتل‌ها و حتی در جاده‌هایمان خواهیم دید.

کاربردهای رباتیک

کمک به مبارزه با آتش سوزی جنگل

کار در کنار انسان در  ربات به زبان ساده کارخانه های تولیدی (معروف به co-bots)

ربات هایی که به افراد مسن کمک می کنند

دستیاران جراحی

تحویل بسته آخرین مایل و سفارش غذا

ربات‌های خانگی مستقل که کارهایی مانند جاروبرقی ایرانیان سایبر و چمن‌زنی را انجام می‌دهند

کمک به یافتن اقلام و حمل آنها در انبارها

در ماموریت های جستجو و نجات  ربات به زبان ساده پس از بلایای طبیعی استفاده می شود

مین یاب در مناطق جنگی

ساخت

صنعت تولید احتمالاً قدیمی ترین و شناخته شده ترین کاربر ربات ها است. این روبات‌ها و ربات‌های همکار (ربات‌هایی که در کنار انسان‌ها کار می‌کنند) برای آزمایش و مونتاژ مؤثر محصولاتی مانند خودروها و تجهیزات صنعتی کار می‌کنند. تخمین زده می شود ربات به زبان ساده که در حال حاضر بیش از سه میلیون ربات صنعتی در حال استفاده هستند.

شش شرکت که آینده رباتیک خودرو را شکل می دهند

لجستیک

(0) نظر
X