همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

دانلود برنامه نویسی اسکرچ

شنبه بیست و پنجم 10 1400

از آنجایی که Scratch آنلاین است، بچه ها دانلود برنامه نویسی اسکرچ می توانند به راحتی پروژه ها را با دوستان، خانواده و معلمان خود به اشتراک بگذارند. هنگامی که کار در وب سایت به اشتراک گذاشته می شود، در سراسر جهان می توانند کارهای انجام شده را ببینند و سایر برنامه نویسان می توانند پروژه های به اشتراک گذاشته شده را مجدداً ترکیب کنند یا به آنها قضاوت یا بازخورد بدهند.

جامعه خراش

برای ثبت نام در Scratch مراحل زیر را دنبال کنید:

برای ثبت نام به صفحه اصلی مراجعه کرده و روی "پیوستن به انجمن اسکرچ" کلیک کنید.

یک نام کاربری انتخاب کنید و بقیه اطلاعات را دانلود برنامه نویسی اسکرچ وارد کنید. اگر فردی که ثبت نام می کند کمتر از 13 سال سن داشته باشد، آدرس ایمیل یکی از والدین یا قیم پرسیده می شود. برنامه نویسی و کدنویسی به طور فزاینده ای جنبه های اصلی آموزش مدرسه هستند و زمان صرف شده در مدرسه برای این نوع فعالیت ها به طور مداوم در حال افزایش است

به طور خاص، برنامه ای وجود دارد که می تواند برای برنامه نویسی سریع و شهودی در محیط های مدرسه استفاده شود: این برنامه Scratch است.

اسکرچ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

Scratch یک محیط برنامه نویسی بلوک برای کدنویسی و رباتیک آموزشی است. Scratch بسیار شهودی است، زیرا یک برنامه بصری است و بنابراین می تواند توسط هر کسی که از برنامه نویسی استفاده می کند استفاده کند، بنابراین نه تنها دانش آموزان، بلکه کودکان و بزرگسالان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

به لطف استفاده از Scratch می توان انیمیشن، بازی، ایرانیان سایبر داستان نویسی و حتی ربات های برنامه ریزی کرد.

در این مرحله می توانید با کلیک بر روی "یادگیری نحوه ایجاد پروژه در اسکرچ" یا "تست پروژه ها برای شروع کار" شروع به استفاده از برنامه کنید.

مزایای استفاده از Scratch

اول، Scratch برای توسعه تفکر محاسباتی استفاده دانلود برنامه نویسی اسکرچ می شود. دانش‌آموزانی که امروزه «بومی دیجیتال» هستند بیشتر از معلمان با فناوری‌های جدید آشنا می‌شوند.

یادگیری برنامه نویسی: در دنیایی که فناوری به طور فزاینده ای اساس همه چیز است، همچنین فعال بودن سازندگان برنامه ها یا وب سایت ها به دانش آموز اجازه می دهد تا وارد منطق مشارکتی سیستم شود.

حل مسئله: از طریق توسعه مهارت هایی که امکان حل مسئله را فراهم می کند، می توان یک مکانیسم کلیدی برای توسعه دانش، "یادگیری برای یادگیری" ایجاد کرد که به کودکان اجازه می دهد تا در چشم انداز یادگیری مادام العمر و نه فقط وارد شوند. محدود به بافت مدرسه

افزایش مهارت های عرضی: در میان دانش عرضی، هوش هیجانی، هوش پایه ای را می یابیم که برای فعالیت های متعدد، مانند کار گروهی، مورد نیاز است. طراحی یک فعالیت دانلود برنامه نویسی اسکرچ آموزشی مشارکتی با Scratch باعث تقویت یادگیری گروهی و مشارکتی می شود.

ارزش گذاری برای اشتباهات خود: اشتباه کردن، اشتباه کردن، بسیار مورد ترس دانش آموزان است، اما این تنها راه برای یادگیری واقعی است. اگر دیگر از اشتباه کردن خجالت نمی‌کشید، خطا به عنوان محرکی برای بهبود و یادگیری مفاهیم جدید ارزش مثبتی پیدا می‌کند. مطمئناً استفاده از Scratch می تواند به همه اینها کمک کند. Scratch: اولین برنامه خود را در 5 مرحله برنامه ریزی کنید

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی گرافیکی برای دانلود برنامه نویسی اسکرچ کودکان و متعلق به زبان های برنامه نویسی آموزشی است.

این در MIT توسعه یافته است و هدف آن آموزش اصول برنامه نویسی به مردم است.

بنابراین تمرکز بر عملیات آسان است. با یک ویرایشگر، به اصطلاح ویرایشگر اسکرچ، می توان پروژه های اسکرچ را ایجاد کرد و مستقیماً در وب سایت منتشر کرد. بنابراین برنامه نویسی اسکرچ می توانید برنامه های تمام شده خود را در عرض چند ثانیه با همه به اشتراک بگذارید. ممنون اینترنت عزیز.

(0) نظر

دانلود آموزش تصویری مهارتهای هفتگانه icdl

شنبه بیست و پنجم 10 1400

دانش آموزان مدرسه ما - به ویژه دانلود آموزش تصویری مهارتهای هفتگانه icdl از بخش اداری و صنعتی - و همچنین دانش آموزان خارجی (در صورت درخواست) این فرصت را دارند که ماژول های نیروی کار ICDL را تکمیل کنند و در نتیجه مدارک بیشتری کسب کنند. انواع مختلفی در دسترس است: نوع کوچک "ICDL WORKFORCE BASE" شامل چهار ماژول است. از سوی دیگر، نوع جامع تر "ICDL WORKFORCE" از هفت ماژول تشکیل شده است که با آنها می توان صلاحیت IT گسترده تری را نشان داد. در صورت تمایل، هر ماژول را می توان به عنوان گواهی فردی نیز خریداری کرد، بنابراین فرصتی برای کسب صلاحیت های فردی در تعدادی از زمینه های کلیدی ارائه می شود. هزینه های گواهینامه های ICDL شامل هزینه ثبت نام و هزینه های آزمون مربوطه می باشد. چگونه از ECDL® سود می برید؟

ECDL® استاندارد یادگیری قابل مقایسه ای را برای همه افراد در حال آموزش و برای همه افرادی که شاغل هستند ارائه می دهد که در عمل خود را ثابت کرده است و در همه بخش ها شناخته شده است. ECDL از هفت ماژول تشکیل شده است. اینها مدرکی بر مهارت های واقعی به دست آمده است، نه فقط گواهی شرکت در دوره. شما مستقل تر کار می کنید و از امکانات کامپیوتر بهتر استفاده می کنید.

ECDL® صلاحیت هایی را در تمام برنامه های نرم دانلود آموزش تصویری مهارتهای هفتگانه icdl افزاری رایج ارائه می دهد و به محصولات خاص محدود نمی شود. این به شما یک مزیت رقابتی واضح در بازار کار می دهد.

اگر علاقه مند هستید یا سوالی دارید، لطفاً با استفاده از فرم تماس در انتهای صفحه، با مدیر مرکز آزمون ما، مایکل کاداخ، تماس بگیرید.

در امتحانات ماژول ECDL شرکت کنید

به عنوان یک قاعده، امتحانات در زمان استراحت ناهار یا بعد از مدرسه برگزار می شود. با یکی از رهبران آزمون ما تماس بگیرید. سپس ما به صورت جداگانه یک قرار ملاقات مناسب برای شما ترتیب خواهیم داد.

برای اینکه بتوانید در آزمون شرکت کنید، ابتدا باید ایرانیان سایبر با مسئول آزمون مربوطه تماس بگیرید و ثبت نام کنید. برای انجام این کار، از ایمیل تماس در سمت راست استفاده کنید. اگر هنوز هزینه امتحان 12.50 یورو را واریز نکرده اید، حتما آن را به صورت نقدی در روز امتحان به همراه داشته باشید! 'گواهینامه رانندگی رایانه شخصی¡ - بنابراین قابل درک است!'. هفت دفترچه برای دانش‌آموزان در دبیرستان، که اغلب شهریه ارائه می‌شود، دانلود آموزش تصویری مهارتهای هفتگانه icdl  که منجر به هفت امتحان جزئی می‌شود که برای دریافت کارت باید قبول شود.

گواهینامه رانندگی رایانه شخصی توسط انجمن های داده اروپا تعریف شده است و مدرک شناخته شده ای برای مهارت های کاربر فناوری اطلاعات است. اساس یک لیست محتوای دقیق است - برنامه درسی ECDL 3.0.1 - که در www.ddf.dk یافت می شود گواهینامه های رانندگی رایانه شخصی برای بزرگسالانی در نظر گرفته شده است که نیاز به مستندسازی مهارت های کاربر فناوری اطلاعات دارند. چه خوب است که مسن ترین دانلود آموزش تصویری مهارتهای هفتگانه icdl  دانش آموزان نیز در صورت علاقه می توانند در آن آزمون موفق شوند.

مطالب مربوط به MS Office است، اگرچه بسیاری از مدارس از برنامه های دیگری استفاده می کنند. اما تست های خودکار در MS Office هستند. خود برنامه درسی وابسته به محصول است.

شکایت من این است که مطالب بسیار به برنامه درسی متمایل است. جزوه ها به دروسی تقسیم می شوند که مطابق با دسته های برنامه درسی هستند! یک ماده آماده سازی نمونه خالص.

در کتابچه 1، "IT Basic"، نویسندگان می گویند که دانلود آموزش تصویری مهارتهای هفتگانه icdl باید در پایان دوره آمده باشد زیرا مطالب "تئوری و بسیار دشوار" به نظر می رسد. وقتی طرح کلی برنامه درسی باشد، فکر می‌کند خیلی خوب است. به این ترتیب، جزوه تقریباً فهرستی از کلمات و مفاهیم نامنسجم است. توضیح وجود ندارد و خواندن مستقل غیرممکن است زیرا چیزی برای درک وجود ندارد.

به عنوان مثال، بیت ها، بایت ها و سیستم اعداد باینری آموزش مهارتهای هفتگانه icdl را توضیح نمی دهد، بلکه فقط بیان می کند که وقتی 1 کیلوبایت 1024 بایت است، پس به سیستم اعداد باینری مربوط می شود. این نوع "توضیح" کار را آسانتر نمی کند.

(0) نظر

انواع کلاس های مهارتی

شنبه بیست و پنجم 10 1400

جهت‌یابی معمولاً بخشی از فرآیند انواع کلاس های مهارتی بزرگ‌تری است  نامیده می‌شود، مجموعه‌ای از جلسات آموزشی مرتبط با بخش که در مدت زمان طولانی انجام می‌شود. این فرآیند به طور خاص طراحی شده است تا شما را قادر سازد تا به سرعت نقش خود را به خوبی انجام دهید. معمولاً بلافاصله پس از استخدام شما شروع می شود و تا زمانی که بتوانید مستقل کار کنید ادامه می یابد.

رهبران یک دپارتمان، برنامه‌ای را برای تمرکز بر دستیابی به اهداف بخش و ارتباط آنها با اهداف شرکت آماده می‌کنند. Onboarding معمولاً به این موارد می‌پردازد:

نیازهای شما به عنوان یک کارمند جدید

دسترسی به اطلاعات و مهارت ها

جنبه های فنی کار بهبود عملکرد کاری تعهد شغلی اهداف دپارتمان

بیشتر بخوانید: چگونه در شغل انواع کلاس های مهارتی جدید خود موفق شوید: اولین هفته، ماه و 90 روز

3. توسعه مهارت های فنی

آموزش مهارت های فنی یکی از اجزای اساسی آموزش کارکنان است زیرا راه اصلی برای توسعه مهارت هایی است که در نقش خود به آن نیاز دارید. کارمندانی که قبلاً در مشاغل خود صلاحیت دارند، می توانند آموزش های بیشتری را برای کسب مهارت های جدید و با آخرین فن آوری ها و فرآیندها به روز کنند.

چند نمونه از مهارت های فنی که می توانید از طریق این آموزش یاد بگیرید عبارتند از:

نوشتن محتوا

مدیریت رسانه های اجتماعی تحلیل داده ها کد نویسی برنامه نویسی

بیشتر بخوانید: چگونه انواع کلاس های مهارتی مجموعه مهارت های خود را برای پیشرفت شغلی خود توسعه دهید

4. توسعه مهارت های نرم

کارفرمای شما از شما می خواهد که حرفه ای رفتار کنید وایرانیان سایبر به عنوان بخشی از یک تیم خوب عمل کنید. مهارت‌های نرم به ویژگی‌های شخصیتی اشاره دارد که شما را قادر می‌سازد تا با همکاران و مشتریان ارتباط برقرار کرده و همکاری کنید. این مهارت‌ها هم برای کارمندان جدید و هم برای کارمندان قدیمی مفید هستند و نقشی حیاتی در ایجاد یک فرهنگ محترمانه، مشارکتی و کارآمد در یک شرکت دارند.

نمونه هایی از موضوعات تحت پوشش در برنامه های آموزشی مهارت های نرم عبارتند از:

5. آموزش محصولات و خدمات

آموزش محصولات و خدمات ممکن است

بخشی از برنامه حضوری یا راهی برای آشنایی انواع کلاس های مهارتی مجدد شما با پیشنهادات شرکتتان باشد. کارفرمای شما ممکن است در هنگام معرفی کمپین های جدید نیز از این آموزش استفاده کند. این نوع آموزش اطلاعاتی را در مورد جنبه های مختلف یک محصول یا خدمات ارائه می دهد، مانند:

6. آموزش با کیفیت

آموزش با کیفیت معمولاً در شرکت های تولید محور اتفاق می افتد. این روش به شما آموزش می دهد تا اطمینان حاصل کنید که همه محصولات دارای استانداردهای کیفی خاصی هستند که ممکن است توسط شرکت، صنعت یا اشخاص ثالث تحمیل شود. در برخی موارد، کارمندانی که یک برنامه آموزشی با کیفیت را تکمیل می کنند، گواهینامه دریافت می کنند.

آموزش با کیفیت موضوعاتی مانند: رعایت استاندارانواع کلاس های مهارتی دهای کیفیت فرآیندهای کنترل کیفیت تکنیک های مشاهده محصول

پیشگیری و حذف محصولات کلاس های مهارتی بی کیفیت ارزیابی و بهبود سیستم تولید

(0) نظر

مدت زمان آموزش پایتون

پنج شنبه بیست و سوم 10 1400

در واقع، بوت‌کمپ‌های کدنویسی مدت زمان آموزش پایتون و دوره‌های علوم داده به گزینه‌ای محبوب برای افرادی تبدیل شده‌اند که به دنبال یادگیری پایتون هستند، و نه تنها برای توسعه‌دهندگان جدید پایتون – مانند سایر زمینه‌های فناوری، کارشناسان پایتون باید به یادگیری ادامه دهند تا از تغییرات برنامه‌نویسی مطلع باشند. زبان‌ها، تکنیک‌ها و گرایش‌ها در علم داده

یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد پایتون، اسناد فراوان موجود در Python.org است. همچنین تعداد زیادی وب سایت وجود دارد که به شما امکان می دهد پایتون را تمرین کنید و به روز بمانید، مانند praktikpython.org یا codingbag.com. مشارکت در یک منبع باز مشترک، مانند GitHub یا Bootstrap، همچنین می تواند به شما کمک کند که مطلع بمانید.

اگر می خواهید بدانید که آیا یک برنامه خاص یا یک کتابخانه با عملکرد خاص در پایتون موجود است، منابع اطلاعاتی زیادی وجود دارد. وب سایت پایتون یک فهرست بسته پایتون (همچنین به عنوان فروشگاه پنیر شناخته می شود) ارائه می دهد. همچنین یک صفحه جستجو برای تعدادی مدت زمان آموزش پایتون از منابع وجود دارد اطلاعات مربوط به پایتون

یادگیری پایتون برای یک مبتدی چقدر طول می کشد؟

یک مبتدی حدود 6-8 هفته طول می کشد تا اصول پایتون را بیاموزد. زمان زیادی برای یادگیری نحوه درک بیشتر خطوط کد در پایتون نیاز است. یادگیری پایتون به زمان قابل توجهی نیاز دارد تا وارد یک حرفه جدید به عنوان توسعه دهنده پایتون شوید.

یادگیری پایتون چند ساعت طول می کشد؟

اگر مبتدی هستید و می خواهید پایتون را در دو ماه یا کمتر یاد بگیرید، باید یک برنامه تمام وقت را به یادگیری پایتون اختصاص دهید. اگر 40 ساعت در هفته را صرف یادگیری پایتون می کنید، در نهایت حدود 250 ساعت طول می کشد تا به طور کامل مهارت های پایتون خود را توسعه دهید.

اکثر مبتدیانی که علاقه مند به یادگیری پایتون هستند، برنامه ای را ایجاد می کنند که در آن ساعات معینی را در روز برای یادگیری اصول پایتون و بخشی دیگر از مدت زمان آموزش پایتون روز را برای به کار بردن این مهارت ها صرف می کنند.

آیا یادگیری پایتون سخت است؟

Python به طور گسترده یکی از ساده ترین زبان های ایرانیان سایبر برنامه نویسی برای افراد مبتدی در نظر گرفته می شود، اما تسلط بر آن نیز دشوار است. هر کسی می تواند پایتون را یاد بگیرد اگر به اندازه کافی در آن کار کند، اما تبدیل شدن به یک برنامه نویس پایتون نیاز به تمرین و صبر زیادی دارد.

آیا یادگیری پایتون در سال 2021 ارزشش را دارد؟

بله، یادگیری پایتون در سال 2021 ارزش آن را دارد زیرا برخی از داغ ترین زمینه های فناوری - از جمله یادگیری ماشین و هوش مصنوعی - به شدت به برنامه نویسانی با مهارت های پایتون متکی هستند.

به لطف کتابخانه های محبوب ML مانند Pandas و Scikit-learn، پایتون زبان انتخابی در زمینه هایی از جمله علم داده، تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشین است. این مهم است زیرا تقاضا برای متخصصان با دانش ML به طور مداوم در حال افزایش است و پیش بینی می شود که ارزش مشاغل مدت زمان آموزش پایتون ML تا سال 2024 به 31 میلیارد دلار برسد.

به دلیل تطبیق پذیری پایتون – و توابع و کاربردهای فراوان آن – می تواند برای بسیاری از نقش های شغلی مختلف مفید باشد. در واقع، اگر حرفه شما به نرم افزار، وب، داده، محصول یا طراحی مربوط می شود، حداقل باید اصول اولیه را یاد بگیرید.

آیا باید پایتون 2 را یاد بگیرم یا پایتون 3؟

شما باید پایتون 3 را بیاموزید که بیشتر مورد تقاضای کارفرمایان است و شامل یک سیستم تایپ است. اگرچه پایتون 2 از یک سینتکس قدیمی استفاده می کند، اما هنوز هم برخی مدت زمان آموزش پایتون از برنامه های کاربردی در DevOps دارد.

برخی از مزایای اصلی پایتون 3 عبارتند از سینتکس – دستورات واضح تعبیه شده در کد پایتون 3 آن را کاربرپسندتر می کند – و همچنین تقسیم اعداد صحیح تر، توانایی نمایش زبان مدت آموزش پایتون های خارجی و ایموجی های محبوب با یونیکد و سازگاری با فوروارد آن. کتابخانه ها (اگرچه این ممکن است فقط بر توسعه دهندگان پیشرفته Python تأثیر بگذارد).

(0) نظر

یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون

پنج شنبه بیست و سوم 10 1400

پایتون برای مبتدیان

خوش آمدی! آیا در برنامه نویسی کاملاً تازه یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون کار هستید؟ در غیر این صورت، فرض می کنیم که شما به دنبال اطلاعاتی در مورد چرایی و چگونگی شروع با پایتون خواهید بود. خوشبختانه یک برنامه نویس با تجربه در هر زبان برنامه نویسی (هر چه که باشد) می تواند Python را خیلی سریع انتخاب کند. استفاده و یادگیری برای مبتدیان نیز آسان است، پس وارد شوید!

نصب پایتون به طور کلی آسان است، و امروزه بسیاری از توزیع‌های لینوکس و یونیکس شامل پایتون اخیر هستند. حتی برخی از رایانه‌های ویندوزی (به ویژه رایانه‌های HP) اکنون با پایتون نصب شده‌اند. اگر نیاز به نصب پایتون دارید و در مورد کار مطمئن نیستید، می توانید چند یادداشت را در صفحه ویکی راهنمای مبتدیان/دانلود بیابید، اما نصب در اکثر پلتفرم ها قابل توجه نیست.

یادگیری

قبل از شروع، ممکن است بخواهید بدانید کدام IDE ها و ویرایشگرهای متن برای آسان کردن ویرایش پایتون طراحی شده اند، فهرست کتاب های مقدماتی را مرور کنید یا به یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون نمونه کدهایی که ممکن است برایتان مفید باشد نگاه کنید.

لیستی از آموزش های مناسب برای برنامه نویسان با تجربه در صفحه راهنمای مبتدیان/آموزش ها وجود دارد. همچنین فهرستی از منابع به زبان های دیگر وجود دارد که اگر انگلیسی زبان اول شما نباشد، ممکن است مفید باشد.

اسناد آنلاین اولین درگاه تماس شما برای اطلاعات قطعی است. یک آموزش نسبتاً مختصر وجود دارد که اطلاعات اولیه در مورد زبان را به شما می دهد و شما را شروع می کند. می‌توانید این را با نگاه کردن به مرجع کتابخانه برای توضیح کامل کتابخانه‌های متعدد پایتون و مرجع زبان برای توضیح کامل (هر چند تا حدی خشک) از نحو پایتون دنبال کنید. اگر به دنبال دستور العمل ها و الگوهای رایج پایتون هستید، یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون می توانید کتاب آشپزی Python ActiveState را مرور کنید.

به دنبال چیزی خاص هستید؟

اگر می خواهید بدانید که آیا یک برنامه خاص، یا یک کتابخانه با عملکرد خاص، در پایتون موجود است، تعدادی منبع اطلاعاتی ممکن وجود دارد. وب سایت پایتون یک فهرست بسته پایتون (همچنین به عنوان فروشگاه پنیر نیز شناخته می شود، اشاره ای به اسکریپت مونتی پایتون با این نام) ارائه می دهد. همچنین یک صفحه جستجو برای تعدادی از منابع اطلاعات مرتبط با پایتون وجود دارد. در صورت عدم موفقیت، فقط برای عبارتی شامل کلمه "python" در گوگل جستجو کنید و ممکن است به نتیجه مورد نیاز خود برسید. اگر همه چیز شکست خورد، از گروه خبری پایتون بپرسید و احتمال زیادی وجود دارد که کسی شما را در مسیر درست قرار دهد.

اگر می‌خواهید به توسعه پایتون کمک کنید، برای اطلاعات ایرانیان سایبر بیشتر به قسمت توسعه‌دهنده نگاهی بیندازید. لطفاً توجه داشته باشید که برای کمک لازم نیست یک برنامه نویس متخصص باشید. مستندات به اندازه کامپایلر مهم هستند و هنوز به کار زیادی نیاز دارند! پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری، تعاملی، شی گرا یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون و سطح بالا برای همه منظوره است. این کد توسط Guido van Rossum طی سال‌های 1985 تا 1990 ایجاد شد. کد منبع پایتون نیز مانند Perl، تحت مجوز عمومی عمومی گنو (GPL) در دسترس است. این آموزش درک کافی از زبان برنامه نویسی پایتون را ارائه می دهد.

چرا پایتون یاد بگیریم؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، تفسیر شده، تعاملی و شی گرا است. پایتون طوری طراحی شده است که خوانایی بالایی داشته باشد. به طور مکرر از کلمات کلیدی انگلیسی استفاده می کند، همانطور که زبان های دیگر از علائم نگارشی استفاده می کنند، و ساختار نحوی کمتری نسبت به سایر زبان ها دارد.

پایتون برای دانش‌آموزان و افراد حرفه‌ای ضروری است تا به یک مهندس نرم‌افزار عالی تبدیل شوند، مخصوصاً زمانی که در دامنه توسعه وب کار می‌کنند. من برخی از مزایای کلیدی یادگیری مبانی برنامه نویسی پایتون یادگیری پایتون را فهرست می کنم:

پایتون تفسیر می شود - پایتون در زمان اجرا توسط مفسر پردازش می شود. قبل از اجرای برنامه نیازی به کامپایل کردن آن ندارید. این شبیه به PERL و PHP است.

پایتون تعاملی است - شما در واقع می توانید در یک مبانی برنامه نویسی پایتون اعلان پایتون بنشینید و مستقیماً با مفسر تعامل کنید تا برنامه های خود را بنویسید.

(0) نظر

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون

پنج شنبه بیست و سوم 10 1400

با پایتون چه کاری مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون می توانید انجام دهید؟

پایتون نیز بسیار متنوع است. از آنجایی که پایتون یک زبان هدف عمومی است، می‌توان از پایتون برای کارهای مختلفی استفاده کرد، از جمله:

مشاغلی که از پایتون استفاده می کنند

پایتون در میان محبوب ترین زبان های برنامه نویسی جهان قرار دارد تا حدی به این دلیل که در صنایع مختلف و نقش های شغلی مورد استفاده قرار می گیرد. با یادگیری نوشتن پایتون، می توانید فرصت هایی برای مشاغل مختلف ایجاد کنید. برخی از عناوین شغلی که از پایتون استفاده می کنند عبارتند از:

نکاتی برای یادگیری پایتون

در حالی که یادگیری یک مهارت مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون فنی مانند برنامه نویسی با پایتون ممکن است ترسناک به نظر برسد، ممکن است آنقدرها هم که فکر می کنید دشوار نباشد. این نکات را برای تقویت یادگیری خود رعایت کنید.

کد روزانه

پایتون یک زبان است و مانند هر زبان دیگری، تکرار کلید یادگیری آن است. هر روز زمانی را - حتی اگر فقط 15 دقیقه باشد - به تمرین کدنویسی اختصاص دهید. بسیاری از دوره‌های آنلاین پایتون، از جمله پایتون برای همه، به سخنرانی‌های ویدیویی کوتاه، آزمون‌ها و تمرین‌های تمرین کدنویسی تقسیم می‌شوند. این نوع ساختار می تواند یافتن زمان برای یادگیری در زندگی شما را آسان تر کند.

همچنین ممکن است به شما کمک کند کارآمدتر یاد بگیرید. یادگیری در بخش های کوچک، تکنیکی که به عنوان ریز یادگیری شناخته می شود، حفظ و تعامل را بهبود می بخشد.

از اصول مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون اولیه شروع کنید.

مهم نیست که چگونه قصد دارید در آینده از پایتون استفاده ایرانیان سایبر کنید، باید با همان مجموعه اصول اولیه شروع کنید. یادگیری اصول اولیه زمانی که به سراغ استفاده های پیچیده تر بروید، شما را برای موفقیت آماده می کند. چه به تنهایی یا از طریق یک دوره آموزشی یاد می‌گیرید، حتماً اصول ذکر شده در بالا را پوشش دهید (به «چقدر طول می‌کشد تا پایتون پایه را یاد بگیرید؟» را ببینید).

تمرکز بر منطق بیش از نحو.

درک چگونگی و چرایی خطوط کد شما در پایتون مهمتر از حفظ سینتکس است.

به خاطر داشته باشید که پرانتز خود را ببندید یا قبل از تورفتگی، یک دونقطه اضافه کنید، با تکرار همراه خواهد بود. به علاوه، همیشه می‌توانید نحوه ساختار کد خود را در Google یا Stack Overflow (یک انجمن آنلاین برای برنامه‌نویسان) جستجو کنید. اما شما باید منطق آنچه را که می خواهید مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون به انجام برسانید درک کنید.

همانطور که روی مشکلات کدنویسی پایتون کار می کنید، ممکن است برای شما مفید باشد که بدون نگرانی در مورد نحو، یک طرح کلی از کارهایی که کد شما باید انجام دهد بنویسید. این شبه کد نامیده می شود - تکنیکی که حتی برنامه نویسان باتجربه پایتون از آن برای برنامه ریزی برنامه های خود استفاده می کنند.

بگذارید هدفتان راهنمای یادگیری شما باشد.

هنگامی که پایه ای با اصول اولیه ایجاد کردید، مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون دنیای پایتون واقعاً باز می شود. همانطور که پیشرفت می کنید، مهم است که هدف خود را بدانید و بگذارید مسیر یادگیری شما را دیکته کند.

به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد مهارت‌های شغلی جدید به‌عنوان تحلیلگر داده‌ها هستید، احتمالاً می‌خواهید مهارت‌های پایتون مانند خراش دادن داده یا تجسم را یاد بگیرید. اگر بیشترمدت زمان یادگیری پایتون علاقه مند به تبدیل شدن به یک توسعه دهنده هستید، ممکن است بر مهارت هایی مانند کنترل نسخه و معماری چند فرآیندی تمرکز کنید.

(0) نظر

کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان

پنج شنبه بیست و سوم 10 1400

این آخرین وبلاگ از مجموعه سه قسمتی کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان ما در مورد کودکان و کدنویسی است. اکنون که از روش‌های بسیاری که کودکان می‌توانند از یادگیری مهارت‌های کدنویسی و ابزارها و منابع در دسترس برای شروع یادگیری بهره ببرند، می‌دانید، می‌توانید سفر توسعه وب آنها را با کتاب و سایر مطالب خواندنی تکمیل کنید. در ادامه بخوانید تا 15 کتابی را کشف کنید که می‌تواند یک مقدمه ملایم یا الهام‌بخش بیشتر به همراه کسب مهارت‌های جدید فرزندتان باشد.

بچه ها چقدر زود می توانند کدنویسی را یاد بگیرند؟

پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند. اگر فرزند شما به الگوها علاقه مند است و به ریاضیات مهارت دارد، ممکن است قبل از برداشتن کتاب فصل اول خود شروع به خواندن و نوشتن کد کند! کتاب‌های کدنویسی بی‌شماری برای بچه‌ها ذخیره شده و برای چیدن در کتابفروشی محلی شما آماده است. اما کدام قفسه ها را برای فرزندتان بردارید؟

مانند سایر رسانه ها، مانند فیلم ها و بازی ها، کتاب های برنامه نویسی که برای فرزندتان انتخاب می کنید تا حد زیادی به سن او بستگی دارد. در این مقاله، ما تعدادی از بهترین کتاب‌های برنامه‌نویسی را برای بچه‌ها در گروه‌های سنی مختلف بررسی می‌کنیم و مهارت‌ها و قابلیت‌هایی را که می‌توانید انتظار داشته باشید فرزندتان از هر کدام به دست بیاورد، یادداشت می‌کنیم.

اما صبر کنید، ممکن است بپرسید، آیا آموزش کدنویسی به کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان یک دانش‌آموز دبستانی واقعاً فایده‌ای دارد؟ آیا بچه ها نباید مهارت های برنامه نویسی را در کالج یا در ابتدای دبیرستان بیاموزند؟

خوب، آنها می توانند. اما ممکن است بخواهید فرزندتان را تشویق کنید تا مهارت های برنامه نویسی کامپیوتر را زودتر بیاموزد. تحقیقات نشان می‌دهد که برای شروع سریع آموزش کدنویسی کودک، مزایای فوق‌العاده‌ای وجود دارد، زیرا برنامه‌نویسی کامپیوتری می‌تواند به دانش‌آموزان جوان کمک کند تا مهارت‌های تفکر بالاتر و الگوریتمی حل مسئله خود را توسعه دهند.

در سال 2013، محققان دریافتند کودکان مهدکودکی که در یک محیط برنامه‌نویسی شرکت می‌کنند، عموماً «از فعالیت‌های یادگیری جذاب لذت می‌برند و فرصت‌هایی برای توسعه مفاهیم ریاضی، حل مسئله و مهارت‌های اجتماعی دارند». مطالعه دیگری که در سال بعد انجام شد نشان داد که بازی‌های کدنویسی ایرانیان سایبر ممکن است درک دانش‌آموزان راهنمایی را در مورد یادگیری محاسباتی تقویت کند - یعنی توانایی آنها در تعیین مشکلات قابل حل.

دیوید دوج، مدیرعامل Codakid، اخیراً برای وبلاگ این کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان پلتفرم نوشت: «کد نویسی برای کودکان باید تا حد امکان در سنین پایین معرفی شود. نه تنها مهارت‌هایی را آموزش می‌دهد که فوراً در بازار کار فردا مرتبط هستند، بلکه به تقویت مهارت‌ها در تعدادی از زمینه‌های نتیجه‌ای مانند ریاضی، خواندن، املا و حل مسئله کمک می‌کند.»

بچه ها به طور منحصر به فردی برای استفاده از تفکر نوآورانه برای حل مسائل برنامه نویسی دشوار قرار دارند. از آنجایی که برنامه نویسی به عنوان یک رشته هم خلاقانه و هم منطقی است، تمرین آن به کودکان می آموزد که تفکر انتقادی و منطق را در فرآیند خلاقیت خود بگنجانند.

مزایای کدنویسی مشهود است، اما از کدام منابع برنامه نویسی برای ارائه یک مقدمه ملایم باید استفاده کنید؟ بیایید فهرستی از بهترین کتاب های کدنویسی برای کودکان در بازار را مرور کنیم.

کتاب کدنویسی کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان برای کودکان 4 تا 8 ساله

آیا به یک آغازگر برنامه نویسی برای دانش آموز دبستانی خود نیاز دارید؟ در اینجا چند توصیه وجود دارد.

HTML برای نوزادان

مهارت های آموزش داده شده: کدنویسی HTML، ساختار وب سایت

آیا فرزند شما توسط iPad شما ترانسفکس شده کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان است؟ چرا HTML برای نوزادان را امتحان نمی کنید؟

این کتاب برنامه نویسی مبتنی بر تبلت برای کودکان، خوانندگان جوان را با یکی از بلوک های ساختمانی اساسی وب جهانی: HTML آشنا می کند. این کتاب رنگارنگ با استفاده ازکتاب آموزش کامپیوتر نوجوانان اشکال و رنگ ها به عنوان آنالوگ برای کدهای HTML اولیه، مفاهیم ابتدایی زیربنای زبان برنامه نویسی را به کودکان آموزش می دهد.

(0) نظر

آموزش کامپیوتر به زبان ساده

پنج شنبه بیست و سوم 10 1400

اصلی که در این دوره پوشش می دهید آموزش کامپیوتر به زبان ساده شامل برنامه نویسی کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد اکسل، حسابداری، انتشارات رومیزی و همچنین موارد دیگر می باشد. اگر مبتدی هستید و می خواهید در کامپیوتر حرفه ای بسازید، این دوره واقعا مفید است.

3. VFX و انیمیشن

یکی دیگر از دوره های جالبی که می تواند برای مبتدیان چشم انداز خوبی ایجاد کند اگر می خواهید وارد دوره های مرتبط با کامپیوتر شوید، دوره ای است که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد. انیمیشن یک دوره بسیار سخت است و شما می توانید از این دوره حرفه ای بسیار خوبی بسازید. در این دوره می توانید در مورد موضوعات مختلف مانند انیمیشن، موضوعات سه بعدی، طراحی گرافیک و موارد دیگر مطالب زیادی مطالعه کنید. آموزش کامپیوتر به زبان ساده امروزه در هند کالج های زیادی وجود دارد که این دوره را ارائه می دهند.

اسکوپلی اتیلن

این موضوع بسیار مورد تقاضا است، به ویژه تقاضای زیادی در این دوره در صنعت فیلم وجود دارد. این روزها مردم عاشق این نوع فیلم ها هستند. مردم به خصوص کودکان عاشق چنین فیلم هایی هستند. یکی دیگر از زمینه هایی که چنین دوره ای برای ایجاد یک حرفه خوب مفید است، جلوه های بصری در فیلم است. جلوه های بصری چیزی است که در یک فیلم بسیار مهم است. اگر این دوره را بگذرانید، می توانید به دنبال شغلی در همین زمینه باشید. دستمزدی که در این شغل می گیرید نیز بسیار خوش تیپ است و اگر بتوانید کار سخت خود را انجام دهید، می توانید آموزش کامپیوتر به زبان ساده آن را به طور مستقل نیز انجام دهید.

4. شمارش

Tally یک دوره کاملاً جالب برای یک مبتدی است. علاوه بر این، اگر یاد بگیرید و وقت خود را برای یادگیری این دوره ابتدایی کامپیوتر اختصاص دهید، می توانید حرفه بسیار خوبی داشته باشید. این دوره ای است که مربوط به حسابداری است و توسط تعدادی از شرکت ها اعم از خصوصی و دولتی برای نگهداری کلیه سوابق تراکنش های مالی استفاده می شود. حتی اگر زبان را بلد باشید، مهم است که خود را با آخرین نسخه های آن به روز کنید. این می تواند یک دوره بسیار مفید باشد و سوابق را به خوبی و به شیوه ای سازماندهی شده حفظ کند. اگر در حال یادگیری این هستید، فرصت های زیادی برای شما باز می شود و می توانید با حقوق خوب در این زمینه شغلی عالی ایجاد کنید. یکی از بهترین موسساتی که می توانید دوره را طی کنید، موسسه ملی فناوری یا NIIT است. کالج واقع در دورگاپور دوره ای را آموزش کامپیوتر به زبان ساده به آخرین نسخه زبان ارائه می دهد. پس از اتمام این دوره، می توانید مطمئن باشید که به راحتی در موسسات خصوصی کار خواهید کرد.

5. مایکروسافت آفیس و دوره های تایپ

یکی دیگر از دوره های اصلی و در عین حال مهمی ایرانیان سایبر که باید انجام دهید دوره Microsoft Office and Typing است. این بسیار ابتدایی است به این معنا که نه تنها یک فارغ التحصیل کامپیوتر، بلکه از افرادی که در حال پیگیری جریان های دیگر بوده اند نیز انتظار می رود موضوع را بدانند. در آفیس مایکروسافت، موضوعاتی که پوشش داده می شود باید شامل MS Excel، MS word، power point و غیره باشد. این موضوعات برای فرصت های شغلی مختلف بسیار مرتبط هستند. از این رو، اکیداً توصیه می کنیم که علاقه شدیدی به دانستن این موضوعات داشته باشید زیرا این موضوعات برای نقش های مختلف واقعاً مهم هستند. به عنوان مثال، اگر در زمینه مالی هستید، قطعاً انتظار می رود که در اکسل و همچنین پاور پوینت چیزهای مختلفی بدانید. این نکته مهم این دوره است.

اگر یک کار معمولی تایپ می خواهید، می توانید یک آموزش کامپیوتر به زبان ساده دوره تایپ را بگذرانید. این کار نسبتاً آسانی است و سرعت تایپ را افزایش می دهد. با گذراندن دوره های آموزشی، به راحتی می توانید مشاغلی مانند شغل ورود اطلاعات را انتخاب کنید.

6. دوره های امنیت سایبری

در عصر امروز، امنیت سایبری حوزه ای است که هر روز بر تقاضای آن افزوده می شود. بانک ها و مؤسسات مالی بسیاری وجود دارند که داده های مشتریان زیادی با خود دارند. برخی از این داده ها ممکن است واقعا حساس باشند و برای ایمن نگه داشتن همه آنها به تلاش و دانش فنی زیادی نیاز دارند. اینجاست که امنیت سایبری به چشم می خورد. این یک زمینه مهم مطالعه است زیرا حفاظت از داده های حساس واقعاً مهم است. امنیت سایبری مناسب به حفظ ایمنی افراد و همچنین به محافظت از تجارت در کل کمک می کند. اگر این خط را انتخاب کنید و دوره را تکمیل کنید، شانس بالایی برای استخدام به عنوان متخصص امنیت دارید. نه تنها این، شما می توانید چیزی را به طور مستقل شروع آموزش کامپیوتر کنید. این به شما کمک می کند تا درآمد خود را توسعه دهید و واقعاً افزایش دهید.

(0) نظر

انواع مهارت های کامپیوتری

چهارشنبه بیست و دوم 10 1400

1. سیستم عامل (ویندوز و مک او اس)

سیستم عامل نرم افزاری است که از انواع مهارت های کامپیوتری عملکردهای اساسی کامپیوتر پشتیبانی و مدیریت می کند. اگرچه سیستم عامل های مختلفی وجود دارد، اما اکثر کارفرمایان از Windows یا MacOS استفاده می کنند. اگر تجربه بیشتری در یکی از این موارد دارید، ممکن است زمانی را برای یادگیری اصول سیستم عامل دیگر صرف کنید. اغلب می توانید هر دو سیستم را در رایانه های کتابخانه محلی خود پیدا کنید، اگرچه ممکن است بتوانید در حین کار نیز یاد بگیرید.

2. مجموعه آفیس (Microsoft Office، G Suite)

دانش اولیه مجموعه نرم افزارهای بهره وری می تواند به رزومه شما ارزش بیشتری بدهد. مجموعه نرم افزارهای آفیس از ابزارهای مختلف همکاری و بهره وری مانند Microsoft Word، Outlook و Excel تشکیل شده اند. دانستن نحوه استفاده از این برنامه ها می تواند به شما در انجام وظایف در محل کار کمک کند.

پردازشگرهای کلمه، مانند Microsoft Word یا Google Docs، از رایج ترین ابزارهای بهره وری هستند. آنها در حال نوشتن برنامه هایی هستند که برای کمک به تولید اسناد انواع مهارت های کامپیوتری دیجیتال استفاده می شود. کارفرمایان اغلب تصور می کنند که اکثر متقاضیان نحوه استفاده از برنامه های پردازش کلمه را می دانند. در نتیجه، این برنامه ها ممکن است در یک آگهی شغلی فهرست نشده باشند. اگر متوجه شدید که با نحوه استفاده از پردازشگرهای کلمه آشنا نیستید، ممکن است وقت خود را صرف تحقیق در مورد مهارت های اساسی مورد نیاز برای استفاده از این برنامه ها کنید. همچنین ممکن است بخواهید پیمایش در رایج ترین ویژگی های این برنامه ها را تمرین کنید. Google Docs یک واژه پرداز رایگان است که می توانید به صورت آنلاین برای تمرین به آن دسترسی داشته باشید.

 

3. نرم افزار ارائه (پاورپوینت، کلیدی)

مهارت های ارائه، هم مهارت های نرم افزاری و هم ایرانیان سایبر مهارت های کامپیوتری ارزشمندی هستند. نرم افزار ارائه برای داشتن دانش پایه در بسیاری از مشاغل چه برای سازماندهی انواع مهارت های کامپیوتری و ارائه ایده ها در یک شرکت، داخلی و خارجی مهم است. چندین برنامه وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد ارائه استفاده کنید، از جمله PowerPoint که پرکاربردترین نرم افزار در صنایع است.

4. صفحات گسترده (Excel، Google Spreadsheets و غیره)

صفحات گسترده برنامه هایی هستند که برای سازماندهی داده ها و سایر اطلاعات در جداول و محاسبه سریع اعداد استفاده می شوند. از صفحات گسترده نیز می توان برای تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته استفاده کرد. برخی از کارفرمایان ممکن است از شما انتظار داشته باشند که دانش اولیه در مورد نرم افزار صفحه گسترده داشته باشید. اگر برای مشاغل فنی بیشتری درخواست می دهید، ممکن است لازم باشد بدانید که چگونه از ویژگی های صفحه گسترده پیشرفته استفاده کنید.

برای درک اینکه آیا کارفرما به دنبال این مهارت ها است یا خیر، به آگهی استخدام مراجعه کنید، و اگر چنین است، تا چه حد از شما می خواهند که داده ها را در صفحات گسترده انواع مهارت های کامپیوتری دستکاری کنید. اگر به نظر می رسد که مهارت های شما به اندازه کافی پیشرفته نیست، مدتی را صرف تمرین کنید. کلاس های آنلاین و حضوری زیادی وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید.

5. ابزارهای ارتباطی و همکاری (Slack، Skype و غیره)

بسیاری از کسب و کارها از ابزارهای ارتباطی و همکاری برای کمک به بهره وری استفاده می کنند. اگر مربوط به موقعیت هایی است که برای آنها درخواست می دهید، ممکن است ابزارهای مرتبطی را که با آنها تجربه دارید در رزومه خود فهرست کنید. شرح شغل را به دقت مرور کنید تا متوجه شوید که آیا باید انواع مهارت های کامپیوتری  این اطلاعات را درج کنید. ابزارهایی مانند Slack و Skype در بین مشاغلی که کارگران اغلب از راه دور کار می کنند، محبوب هستند.

6. نرم افزار حسابداری (QuickBooks، FreshBooks، Xero، و غیره)

مهارت‌های نرم‌افزار حسابداری اگر برای موقعیت‌هایی در بخش‌های مالی یا تجاری درخواست می‌دهید، مهم هستند. اگر برای کار برای یک کسب و کار کوچک درخواست می دهید، مهارت های نرم افزار حسابداری ممکن است مفید باشد اگر از شما خواسته شود چندین نقش را در کسب و کار به عهده بگیرید. مهارت های کامپیوتری این ممکن است شامل کمک به مدیریت حساب ها، پرداخت ها یا سایر داده های مالی باشد.

(0) نظر

پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی

چهارشنبه بیست و دوم 10 1400

شما نمی خواهید وقت خود را تلف کنید. پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی اگر می‌خواهید زمان و انرژی لازم برای یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی جدید را کنار بگذارید، بدون شک می‌خواهید مطمئن شوید که زبان‌هایی که انتخاب می‌کنید، پرتقاضاترین زبان‌های برنامه‌نویسی در بازار هستند.

از این گذشته، اگر می‌خواهید حرفه‌ای در توسعه نرم‌افزار شروع کنید (یا پیشرفت کنید)، باید در صدر کلاس استعاره باشید. باید بدانید که کدام زبان های برنامه نویسی محبوب هستند، کدام یک مفید هستند و کدام یک در بازار به روز هستند - و سپس خودتان را برای یادگیری آنها آماده کنید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ نگران نباشید؛ ما قبلاً کارهای سنگینی را برای شما انجام داده‌ایم و داده‌های توسعه‌دهنده و بازار را در چند سال گذشته بررسی کرده‌ایم تا روندها را شناسایی کرده و نتیجه‌گیری کنیم که به شما کمک می‌کند برای آموزش برنامه‌نویسی خود برنامه‌ریزی پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی کنید. در این مقاله، 11 زبان برنامه نویسی مورد تقاضا را به شما معرفی می کنیم و نکاتی را در مورد نحوه یادگیری آنها به شما ارائه می دهیم.

اما قبل از شروع، بیایید در وهله اول نحوه ساخت این لیست را مرور کنیم. وقتی نشستیم تا بفهمیم پرتقاضاترین زبان های برنامه نویسی برای سال 2022 ممکن است کدام باشند، دو سوال تحقیقاتی اولیه داشتیم:

کدام زبان ها در حال حاضر مورد تقاضا هستند؟

کدام یک در حال افزایش محبوبیت هستند و به زودی مورد تقاضا خواهند بود؟

احتمالاً می توانید دلیل پشت سوال اول ما را حدس بزنید. در حالی که دنبال کردن گرایش‌ها همیشه بهترین راه برای تعیین اولویت‌بندی زبان‌ها نیست، محبوبیت یک زبان می‌تواند پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی نشان‌دهنده برجستگی آن در بازار باشد. در اینجا یک قانون کلی برای شما وجود دارد - هر چه یک زبان بیشتر مورد استفاده یا رایج باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که یک توسعه دهنده (یعنی شما!) در محل کار با آن مقابله کند.

در مرحله بعد، ما در نظر گرفتیم که کدام مهارت ها ایرانیان سایبر برای تبدیل شدن به محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در بازار هستند. برای انجام این کار، نظرسنجی‌های توسعه‌دهنده Stack Overflow را در دو سال گذشته بررسی کردیم و بر روی موارد زیر تمرکز کردیم:

زبان هایی که توسعه دهندگان گزارش می دهند که از آنها استفاده می کنند و می خواهند به استفاده از آنها ادامه دهند

زبان هایی که توسعه دهندگان هنوز از آنها استفاده نمی کنند، اما علاقه مند به استفاده از آنها هستند

با نگاهی به این روندها، هدف ما این بود که درک بهتری پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی از این که کدام زبان ها در سال های آینده محبوب خواهند شد به دست آوریم.

ما متوجه شدیم که Rust، Python و Typescript همگی در صدر فهرست Stack Overflow برای محبوب‌ترین زبان‌ها در سال‌های 2019 و 2020 بوده‌اند، تنها با تغییرات جزئی در طول سال‌ها. به طور مشابه، پایتون، جاوا اسکریپت و گو در هر دو سال در سه فهرست برتر Stack تحت تعقیب قرار گرفتند. با توجه به شیوع آنها در ذهن توسعه دهندگان، احتمال افزایش محبوبیت این پنج زبان بالا است - و بنابراین ارزش گنجاندن در لیست ما را دارد.

با این حال، جایی که ما هر زبان را رتبه بندی کردیم به پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی عوامل دیگری بستگی داشت. به عنوان مثال، از آنجایی که پایتون به طور مداوم در لیست های پرکاربرد، محبوب و خواستار Stack Overflow دارای پنج رتبه برتر است، ما ترجیح دادیم آن را بالاتر از Rust قرار دهیم، که در حالی که رتبه اول در لیست محبوب ترین Stack است. در لیست زبان های رایج سازمان در رتبه 19 قرار دارد.

اکنون که فرآیند خود را پوشش داده‌ایم، بیایید پاسخ زبان های برنلمه نویسی کاربردی دادن به این سؤال را آغاز کنیم: پرتقاضاترین زبان‌های کدنویسی برای سال 2022 کدامند؟

(0) نظر
X