همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است

شنبه سیم 11 1400

در ظاهر، Bedrock Edition و Java Edition بسیار شبیه به هم به نظر می رسند، اما در زیر کاپوت داستان کاملاً متفاوت است. پایه های کد مختلف محیط های توسعه مجزایی را ایجاد می کنند. کدام نسخه ماینکرافت بهتر است این آموزش تفاوت‌های عمده‌ای را که شما به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا باید از آن‌ها آگاه باشید، تشریح می‌کند.


در این آموزش موارد زیر را خواهید آموخت:


تاریخچه مختصری از نسخه جاوا و نسخه بستر.

تفاوت این دو نسخه چیست و چه معنایی برای تولید محتوا دارد.

دو نسخه اصلی Minecraft وجود دارد.


Minecraft: Java Edition

این نسخه در ابتدا در سال 2009 منتشر شد. این نسخه قبلاً Minecraft نام داشت کدام نسخه ماینکرافت بهتر است تا اینکه در سپتامبر 2017 به Minecraft تغییر نام داد: Java Edition. همانطور که از نام آن پیداست، در جاوا توسعه یافته است و با نسخه فعلی Minecraft سازگار نیست. بیشتر قسمت این نسخه معمولا به عنوان جاوا شناخته می شود.


Minecraft: Bedrock Edition

Bedrock Edition در 20 سپتامبر 2017 راه اندازی شد و بر اساس Minecraft: Pocket Edition بود که در سال 2011 منتشر شد. نه پلتفرم اصلی دستگاه را تحت یک پایگاه کد منحصر به فرد به نام Bedrock Engine گرد هم آورد. این بازنویسی Minecraft از ابتدا بود و همراه با آن تغییرات اساسی در پلتفرم ایجاد کرد که راه را برای یک جامعه توسعه جدید هیجان انگیز کدام نسخه ماینکرافت بهتر است هموار کرد. این نسخه معمولاً به عنوان ساده بستر شناخته می شود.


تفاوت های جهانی

واضح ترین تفاوت بین هر دو نسخه، فرمت جهانی است. Bedrock Edition از قالب LevelDB برای ذخیره سازی جهانی استفاده می کند در حالی که Java Edition از فرمت Anvil استفاده می کند. به همین دلیل، اکثر ابزارهای شخص ثالث ایجاد شده برای ویرایش جهانی نسخه جاوا روی Bedrock Edition کار نمی کنند.


این دو نسخه همچنین از فرمت بلوک نسبتاً متفاوتی استفاده می کنند. نسخه جاوا فرمت بلوک خود را با استفاده از یک رشته منحصر به فرد برای هر بلوک جداگانه و ذخیره وضعیت آن بلوک به طور جداگانه صاف کرده است. به طور مشابه، Bedrock Edition به یک سیستم مبتنی بر رشته با حالت‌های بلوک منتقل شده است، اما برخی از بلوک‌ها را با هم گروه‌بندی شده با مقدار ایرانیان سایبر  داده نگه داشته است. اساساً این بدان معناست که نام بلوک ها بین نسخه ها متفاوت است. در Bedrock Edition، گرانیت سنگ 1 است، در حالی که در کدام نسخه ماینکرافت بهتر است نسخه جاوا به سادگی گرانیت است.


تفاوت اصلی دیگر این است که جهان چگونه ایجاد می شود. حتی اگر هر دو نسخه از فرآیند مشابهی برای تولید زمین استفاده می کنند، از یک مولد اعداد تصادفی متفاوت استفاده می کنند. این بدان معنی است که دانه ها بین نسخه ها سازگاری متقابل ندارند. دانه ای که در Bedrock Edition استفاده می شود متفاوت از نسخه جاوا تولید می کند. این امر کدام نسخه ماینکرافت بهتر است ایجاد محتوا در نسخه جاوا را برای نسخه Bedrock کمی دشوارتر می کند.


تفاوت های Redstone و Command

ساختار و اجرای دستورات بین دو نسخه نیز متفاوت است. ساختار فرمان Bedrock Edition مشابه سیستم مورد استفاده در نسخه‌های Java Edition قبل از 1.13 است. همچنین از رشته های خام JSON در داخل دستورات برای یک سیستم مبتنی بر مؤلفه صرف نظر می کند. به‌جای استفاده از رشته‌های پیچیده JSON برای سفارشی‌سازی موجودیت‌ها، می‌توانید یک موجودیت با یک رویداد را برای اجرا احضار کنید، و همچنین آن را در یک فرمان واحد نام‌گذاری کنید.


در حال حاضر، هیچ راهی برای / دادن آیتم های سفارشی به بازیکنان در Bedrock Edition همانطور که در نسخه جاوا می توانید وجود ندارد. این مورد باید از قبل ایجاد شده و به بازیکن منتقل شود. متداول‌ترین روش‌های کدام نسخه ماینکرافت بهتر است انجام این کار یا قرار دادن آیتم در سینه و شکستن قفسه سینه یا وادار کردن یک موجودیت آن به مرگ از طریق جدول غارت است.


گذشته از آن، دستورات باید بین نسخه‌های Bedrock Edition و Java Edition قبل از 1.13 بسیار آشنا باشند. فرمت اجرا معرفی شده در Java Edition 1.13 در Bedrock Edition پشتیبانی نمی شود.


Scoreboards بین دو نسخه یکسان عمل می کند، اما Bedrock Edition در حال حاضر از طیف وسیعی از معیارهایی که نسخه Java پشتیبانی می کند پشتیبانی نمی کند. در حال حاضر، تنها معیاری که توسط Bedrock Edition پشتیبانی می‌شود، معیارهای ساختگی است. هیچ یک از معیارهای موجود در نسخه جاوا توسط Bedrock Edition پیاده سازی نشده است. همچنین هیچ پشتیبانی از دستوراتی مانند /stats یا /team وجود ندارد.


دستورات زمانبندی بین نسخه ها متفاوت است. در نسخه جاوا، دستور /schedule دستور زیر را دارد:یک تابع برنامه ریزی می شود تا پس از گذشت مدتی اجرا شود، کدام نسخه ماینکرافت بهتر است با انتخاب برنامه ریزی مجدد همان عملکرد با استفاده از "پیوست" یا لغو زمان بندی های قبلی عملکرد با استفاده از "replace" قبل از زمان بندی برنامه جدید. علاوه بر این، توابع برنامه ریزی شده را می توان با گزینه "پاک کردن" برنامه ریزی کرد.

(0) نظر

برنامه نویسی اندروید با پایتون

شنبه سیم 11 1400

خلاصه

در این آموزش DataFlair اندروید، دیدیم برنامه نویسی اندروید با پایتون که آیا پایتون را می توان برای توسعه اپلیکیشن اندروید استفاده کرد یا خیر. سپس در مورد چگونگی استفاده از پایتون برای توسعه برنامه اندروید بحث کردیم. بعداً در مورد برخی از مسائلی که ممکن است هنگام استفاده از پایتون برای یک برنامه اندرویدی ایجاد شود، صحبت کردیم. یادگیری و استفاده از پایتون سرگرم کننده است. به لطف محبوبیت روزافزون آن، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آن برای بهتر کردن دنیای محاسبات از آنچه امروز است استفاده کرد.

منابع لینوکس بیشتر برگه تقلب دستورات لینوکس برگه تقلب دستورات پیشرفته لینوکس دوره آنلاین رایگان: مرور فنی RHEL

برگه تقلب شبکه لینوکس برگه تقلب SELinux برگه تقلب دستورات رایج لینوکس کانتینرهای لینوکس چیست؟ آخرین مقالات لینوکس ما

تصور کنید که برنامه‌های پایتون را بسازید و اجرا کنید، چه این ابزار خط فرمانی باشد که برای دریافت مقاله‌های مورد علاقه شما از اینترنت ایجاد شده باشد، چه راه‌اندازی یک برنامه نویسی اندروید با پایتون وب سرور که درست در کف دست شما کار می‌کند، همه فقط با یک دستگاه تلفن همراه Android و منبع باز. ابزار. این کار نحوه مشاهده دستگاه تلفن همراه خود را به طور کامل تغییر می دهد و آن را از دستگاهی که صرفاً به شما امکان مصرف محتوا را می دهد به دستگاهی تبدیل می کند که به شما کمک می کند خلاق باشید.

در این مقاله، تمام ابزارها، بسته‌های نرم‌افزاری، مراحل، و تمام زنگ‌ها و سوت‌های مورد نیاز برای ساخت، اجرا و آزمایش یک برنامه ساده پایتون در هر دستگاه تلفن همراه اندرویدی را نشان خواهم داد. من از چارچوب Flask برای ایجاد یک "Hello, World!" ساده استفاده می کنم. برنامه ای که روی یک وب سرور ساده اما قدرتمند اجرا می شود. و بهتر از همه، همه اینها روی تلفن اتفاق می افتد. بدون نیاز به لپ تاپ یا دسکتاپ

Termux را روی اندروید نصب کنید

ابتدا اپلیکیشن Termux را نصب کنید. Termux یک شبیه ساز ایرانیان سایبر ترمینال قدرتمند است که همه محبوب ترین دستورات لینوکس را به همراه صدها بسته اضافی برای نصب آسان ارائه می دهد برنامه نویسی اندروید با پایتون . به هیچ مجوز خاصی نیاز ندارد شما می توانید از فروشگاه پیش فرض Google Play یا مخزن منبع باز برنامه F-Droid برای نصب استفاده کنید.

termux-flask-1.webp

به Termux خوش آمدید

هنگامی که Termux را نصب کردید، آن را راه اندازی کنید و با استفاده از دستور pkg Termux، چند نصب نرم افزار مورد نیاز را انجام دهید: توسعه اپلیکیشن موبایل یکی از مهارت‌های فناوری است که سریع‌ترین رشد را دارد و محبوبیت آن در حال افزایش است. بسیاری از چارچوب ها و نرم افزارهای جدید در صحنه معرفی می شوند. برخی از آنها قبلاً سلطنت خود را به رسمیت شناخته اند. و همانطور که هر زبانی حضور خود را در یک فیلد اعلام کرده است، چگونه پایتون کنار گذاشته می‌شود.

می‌توانید از زبان‌های مختلف دیگری برای توسعه برنامه اندرویدی با استفاده از Python، Java، Kotlin، C، C++، Lua، C#، Corona، JavaScript، HTML5 و بسیاری دیگر برنامه نویسی اندروید با پایتون استفاده کنید. اکوسیستم پایتون دارای طیف گسترده ای از کتابخانه ها است که تقریباً تمام ویژگی های توسعه برنامه اندروید را شامل می شود. ایجاد یک برنامه اندروید با پایتون به دلیل انعطاف پذیری و قابلیت درک آسان آن یک روش بسیار معروف است.

اما بزرگترین چالش با ساخت یک برنامه اندرویدی با استفاده از پایتون این است که نرم افزارهای اندروید و iOS بومی نمی توانند زبان را بفهمند. بنابراین برای پر کردن شکاف بین برنامه‌های Native و Python، باید از چارچوب‌ها و کتابخانه‌های زیادی استفاده کنیم. برنامه نویسی اندروید با پایتون بنابراین قبل از اینکه در مورد فرآیند توسعه اپلیکیشن اندروید با استفاده از پایتون صحبت کنیم، بیایید دریابیم که پایتون در واقع چیست؟

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی شی گرا سطح بالا است که توسط Guido van Rossum در سال 1991 ایجاد شد. Python یک زبان برنامه نویسی کاملاً ساده است که یادگیری و درک آن برنامه نویسی اندروید با پایتون آسان است. می‌تواند بر روی پلتفرم‌های مختلفی مانند ویندوز، مک، 

(0) نظر

بازی آنلاین ماین کرافت

شنبه سیم 11 1400

به سرور بازیکن دیگری متصل شوید


وارد Minecraft شوید و روی Multiplayer در منوی بازی آنلاین ماین کرافت اصلی کلیک کنید.

روی Add Server کلیک کنید و IP یا آدرس وب سرور را وارد کنید.

نکته: اگر IP یک سرور را نمی‌دانید، هزاران سرور عمومی را می‌توانید با جستجوی وب برای چیزی که مناسب سبک بازی شما است، پیدا کنید.

عیب یابی مشکلات اتصال چند نفره

Minecraft: Java Edition را ببندید و دوباره باز کنید.

رایانه یا دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می شود یا خیر. راه اندازی مجدد اغلب می تواند خطاهای موجود در اتصالات را پاک کند.

از حساب Microsoft یا Mojang خود خارج شوید، بازی را بازی آنلاین ماین کرافت ببندید و دوباره وارد شوید.

اگر از اتصال بی سیم استفاده می کنید، مطمئن شوید که اتصال پایدار به روتر خود دارید. ممکن است لازم باشد روتر خود را ریست یا راه اندازی مجدد کنید.

برنامه های در حال اجرا خود را برای هر چیزی که از پهنای باند اینترنت شما استفاده می کند بررسی کنید و آن برنامه ها را ببندید.

اگر فایروال، نرم افزار آنتی ویروس دارید یا از VPN استفاده می کنید، تنظیمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصال شما را مسدود یا کند نمی کند.

روتر خود را طوری پیکربندی کنید که از ترجمه آدرس شبکه (NAT) متوسط ​​یا باز استفاده کند.

اگر از یک دستگاه ثابت استفاده می کنید، سعی کنید به جای استفاده از Wi-Fi با کابل اترنت بازی آنلاین ماین کرافت وصل شوید.

سعی کنید به ذخیره قبلی دنیای خود برگردید.

اسلات جهان را تغییر دهید و دنیای جدیدی ایرانیان سایبر باز کنید.

پاسخ را پیدا نکردید؟

عیب یاب های بالا کلی هستند اما روی اکثر مسائل کار می کنند. اگر مشکلات فنی دیگری دارید، با پشتیبانی Minecraft تماس بگیرید، مشکل را به طور خلاصه شرح دهید و نام کاربری Minecraft خود را توضیح دهید.

آیا Minecraft یک بازی چند نفره آنلاین است؟

توسط Hrvoje Milakovic / 31 مارس 2021

Minecraft از زمان آغاز به کار خود در سال 2009، ذهن میلیون ها کودک در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. این به بچه ها کمک می کند تا در حین تفریح، تکنیک های بقا و خلاقیت را بیاموزند. ساختن یک ژانر برای خودش بازی آنلاین ماین کرافت اما آیا بچه ها می توانند با یکدیگر رقابت کنند و آیا Minecraft یک بازی چند نفره آنلاین است؟


Minecraft یک بازی چند نفره آنلاین است. می توانید به بازی آنلاین ماین کرافت هر سرور چند نفره آنلاین شناخته شده متصل شوید و با دیگران بازی کنید. حتی اگر یکی را پیدا نکردید، سرور خود را ایجاد می کنید و دیگران را به پیوستن دعوت می کنید.


جدیدترین ویدیوها


اولین چیزی که در هر بازی جدیدی به آن نگاه می کنم جنبه چندنفره آنلاین آن است. بازی های چند نفره آنلاین به قدری رایج هستند که بازی های تک نفره خسته کننده و احمقانه به نظر می رسند. بنابراین جنبه چند نفره بازی آنلاین ماین کرافت هر بازی به آن برتری نسبت به سایرین می دهد. بیایید گزینه های چند نفره Minecraft و راه های تنظیم آن را بررسی کنیم.

(0) نظر

آموزش کد نویسی اندروید

پنج شنبه بیست و هشتم 11 1400

ما به زودی روند آموزش کد نویسی اندروید درخواست برای Google Summer of Code 2022 را به طور مفصل در وبلاگ خود توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید و ما شما را در جریان قرار خواهیم داد! خلاصه آموزش اندروید

در این آموزش اندروید برای مبتدیان، با مفاهیم اولیه مانند معماری، کتاب های توسعه اپلیکیشن اندروید، RecyclerView، شبیه سازها، برنامه های روت اندروید و غیره با اندروید آشنا خواهید شد.

اندروید چیست؟

اندروید یک سیستم عامل موبایلی است که توسط گوگل توسعه یافته است. این مبتنی بر نسخه اصلاح شده هسته لینوکس و سایر نرم افزارهای منبع باز است که عمدتاً برای دستگاه آموزش کد نویسی اندروید های تلفن همراه با صفحه لمسی مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است. علاوه بر این، Google Android TV را برای تلویزیون، Android Auto برای اتومبیل‌ها و Wear OS را برای ساعت‌های مچی توسعه داده است که هر کدام دارای یک رابط کاربری تخصصی هستند.

به اولین وبلاگ من از سری آموزش اندروید خوش آمدید. همانطور که می دانید، بازار تجارت الکترونیک مانند هر چیزی در حال رونق است و با شرکت های جدید بسیاری که هرازگاهی پا می گذارند، رقابت در بازار به اوج جدیدی رسیده است. بنابراین، برای هر شرکتی بسیار ضروری است که حضور آنلاین داشته باشد و به سرعت با تعداد بیشتری از افراد ارتباط برقرار کند. امروزه تقریباً هر شخصی صاحب یک گوشی هوشمند است. از این رو، اپلیکیشن های موبایل به روشی مفید برای ارتباط با تعداد بیشتری از افراد و توسعه مشتریان یا مشتریان مجازی تبدیل شده اند. با این حال، یک معضل رایج که اکثر مردم با آن مواجه هستند این است که آیا آندروید را انتخاب کنند یا IOS؟ خوب، تنها چیزی که می توانم در یک خط بگویم این است که "همه چیز به انتخاب ها بستگی دارد!".

به نظر من اندروید بهترین گزینه است. چرا؟ اندروید امروز آموزش کد نویسی اندروید توانسته رکورد ۸۸ درصدی بازار جهانی را به خود اختصاص دهد، در حالی که رقبایی مانند IOS اپل، ویندوز بسیار عقب هستند. همچنین اندروید معقول، مقرون به صرفه و بسیاری از ویژگی های دیگر به موفقیت آن کمک می کند. واضح است که اندروید در زمینه حجم زیاد پیشرو است.

در این وبلاگ آموزش اندروید، شما را با موضوعات زیر آشنا می کنم که پایه وبلاگ های آینده خواهد بود:

مقدمه ای بر اندروید چرا اندروید؟ تکامل اندروید ایرانیان سایبرمعماری اندروید امکانات بلوک های ساختمانی اصلی نصب و راه اندازی

آناتومی یک برنامه اندروید اولین برنامه اندروید من

می توانید این ضبط شده از آموزش اندروید را مشاهده کنید که در آن مربی ما موضوعات را به صورت مفصل با مثال هایی توضیح داده است که به شما در درک بهتر این مفهوم کمک می کند.

آموزش اندروید | آموزش کد نویسی اندروید توسعه اپلیکیشن اندروید | ادورکا

پس بیایید با اولین مبحث در وبلاگ آموزشی اندروید، یعنی مقدمه بر اندروید شروع کنیم.آموزش اندروید: آشنایی با اندروید

اندروید – آموزش اندروید – Edureka

اندروید یک سیستم عامل موبایلی است که توسط گوگل توسعه یافته است. این بر اساس هسته لینوکس است و در درجه اول برای دستگاه های تلفن همراه با صفحه لمسی مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها طراحی شده است.

گوگل با عرضه محصولی که تجربه موبایلی را برای همه بهبود می بخشد، زندگی همه را تغییر داده است. اندروید با دادن ویژگی‌های مختلف مانند داشتن تصاویر پس زمینه، تم آموزش کد نویسی اندروید و لانچرها به درک سلیقه و نیاز شما کمک می‌کند که ظاهر رابط کاربری دستگاه شما را کاملاً تغییر می‌دهد.

آموزش اندروید: چرا اندروید؟

اندروید موفق ترین و قدرتمندترین سیستم عامل موبایل در بازار امروز است. بنابراین قبل از اینکه به آن بپردازیم، اجازه دهید ابتدا پاسخی به این موضوع داشته باشیم که چرا اندروید؟

متن باز.سیستم عامل قابل تنظیم.کاهش هزینه توسعه و کد نویسی اندروید پیچیدگی کلی دسترسی به جامعه و توسعه دهندگان بزرگتر ادغام بین برنامه ها

(0) نظر
X