همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

کتاب آموزش جاوا برای اندروید

چهارشنبه بیست و پنجم 3 1401

پروژه های بزرگی که شما را با اصول کتاب آموزش جاوا برای اندروید اولیه آشنا می کند و شما را برای سطح بعدی آماده می کند.حاشیه‌نویسی‌های دست‌نویس، فاصله‌های بین متن‌های کتاب، احساس خوبی از مربیگری مناسب می‌دهد.

اصول را به طور مفصل پوشش می دهد.کمی پرمخاطب برای کسانی که با تجربه هستند.

3. برنامه نویسی جاوا برای توسعه دهندگان اندروید برای Dummies

Java Programming for Android Developers For Dummies (For Dummies (Computer/Tech)) نسخه دوم، Kindle Edition این کتابی نیست که در آن همه مفاهیم را با قاشق تغذیه کنید. نویسنده اصطلاحات و مفاهیم زیادی را ذکر می کند و شما را تشویق می کند تا از طریق محتوای آنلاین بیشتر در مورد آنها مطالعه کنید. به عنوان مثال، شبیه ساز اندروید و نحوه اجرای برنامه ها بر روی آن. با این حال، کتاب آموزش جاوا برای اندروید نویسنده تلاش زیادی می کند تا یادگیری جاوا و اندروید را در کنار هم و با سهولت انجام دهد. اگر قبلاً جاوا را می‌دانید، می‌توانید از مقدمه جاوا صرفنظر کنید زیرا ممکن است احساس کنید که بسیار طولانی است.

امکانات:اصول اولیه جاوا و اندروید را پوشش می دهد.لحن نویسنده شوخ و خنده دار است که خواندن را لذت بخش می کند.برخی از مفاهیم جاوا با جزئیات توضیح داده نشده اند و نویسنده از شما انتظار دارد که جزئیات را از منابع دیگر جستجو کنید.

این کتاب به خوبی سازماندهی شده است و با معرفی جاوا و اندروید شروع می شود و سپس توضیح می دهد که چگونه هر دو با هم با ایجاد برنامه های دنیای واقعی کار می کنند.بر اهمیت ایجاد بلوک های کد کوچکتر در یک مکان و استفاده مجدد از آنها در ot تاکید می کند مکان های او

4. توسعه برنامه اندروید همه درکتاب آموزش جاوا برای اندروید  یک برای Dummies

توسعه برنامه Android All-in-One For Dummies 2nd Edition، Kindle Edition یک کتاب منظم و با ساختار، Android for dummies، مطمئناً علاقه شما به اندروید را به سطح بسیار بالاتری می برد. این یک کتاب مبتدی است که شما را با تمام مفاهیم اصلی آشنا می کند. نویسنده آنچه را که برای ایرانیان سایبر دانستن شما به عنوان یک توسعه دهنده مبتدی لازم است توضیح می دهد و اطلاعات بیشتری را که بتوانید درک کنید، به شما اضافه نمی کند.

امکانات:کتاب با اصول اولیه اندروید شروع می شود، از شبیه ساز تا اندروید استودیو. با این حال، از شما انتظار دارد که دانش قبلی زبان برنامه نویسی داشته باشید.

نکات، مشاهدات و ترفندهای زیادی در نوارهای کناری و جاهای دیگر کتاب را تعاملی و خواندنی جالب می کند.نویسنده قبل از دادن پاسخ نهایی شما را به فکر کردن درباره یک مشکل و رویکردهای احتمالی آن وا می دارد. این به خوانندگان کمک می‌کند تا به جای کپی پیست کردن کد، فکر کنند تا کار کند.

ارائه ساده، بدون پرحرفی، فقط سرگرمی، شوخ کتاب آموزش جاوا برای اندروید طبعی و اطلاعات اگر در برنامه نویسی نرم افزاری تازه کار هستید، دنبال کردن این کتاب ممکن است سخت باشد.

5. برنامه نویسی اندروید: فشار دادن به محدودیت ها

برنامه نویسی Android: Pushing the Limits 1st Edition، Kindle Edition اگر قبلاً چند پروژه اندرویدی را تکمیل کرده اید و به دنبال دانش بیشتر و پروژه های پیچیده هستید، این همراه عالی شماست. بدون پرحرفی، محتوای واضح و مختصر، این کتاب تمام ویژگی‌ها - حتی جدیدترین‌ها را به خوبی توضیح می‌دهد. اگر می خواهید خلاقیت خود را کشف کنید و به دنبال چالش ها باشید، این کتابی است که باید بخوانید و کشف کنید. موضوعاتی مانند رشته ها، JUnit، تنظیم عملکرد به همراه سایر مفاهیم اصلی به طور عمیق پوشش داده شده است.

امکانات:کتابی منحصر به فرد که محتوایی دارد که در هیچ کتاب دیگری نخواهید یافت.ترکیب خوبی از مفاهیم اولیه و پیشرفته.

این کتاب فقط توضیح نمی دهد که چه کاری باید انجام شود، بلکه توضیح می دهد که چرا کاری انجام می شود.این کتاب شما را به درستی راهنمایی می کند که کدام موضوعات از منظر کتاب آموزش جاوا توسعه مهم تر هستند و چقدر باید در مورد هر موضوع بدانید.

سریع و با محتوای سطح پایه و پیشرفته بارگذاری شده است.6. طراحی رابط کاربری گرافیکی برای برنامه های اندروید

(0) نظر

بازی کودکان اندروید

چهارشنبه بیست و پنجم 3 1401

بیشتر بخوانید:15 بهترین برنامه اندروید موجود بازی کودکان اندروید در حال حاضربهترین برنامه های آموزشی برای اندرویدماین کرافتقیمت: 6.99 دلار با خریدهای درون برنامه ای

Minecraft یکی از محبوب ترین بازی های تاریخ است. بین بزرگترها، بچه ها و همه افراد بین این دو طرف محبوب است. بازیکنان در یک دنیای خالی شروع به کار می کنند و علاوه بر صنایع دستی، چیزهای خود را استخراج می کنند. می‌توانید بچه‌های کوچک‌تر را در حالت خلاق قرار دهید، جایی که نیازی نیست نگران چیزی باشند. کودکان بزرگتر ممکن است حالت بقا را رضایت بخش تر بدانند. مهم نیست که چگونه آن را تاب می دهید، بچه ها این بازی را دوست دارند. در واقع، من آن را برای زمانی که دوستان با بچه ها می آیند روی ایکس باکس خود نصب می کنم، زیرا به معنای واقعی کلمه همه آنها این بازی را انجام می دهند. قیمت آن کمی گران است و 6.99 دلار است، اما خریدهای درون برنامه ای اضافی برای پوسته های قابل تنظیم است و به هیچ وجه روی بازی تأثیر نمی گذارد.

همچنین ببینید: بهترین بازی ها بازی کودکان اندروید مانند Minecraft در اندروید

PBS Kids استودیوی توسعه PBS برای چیزهای کودکان است. آنها انواع برنامه های کودکان و بازی های کودکان را پوشش می دهندهمه چیز، از تلویزیون مناسب برای کودکان گرفته تا بازی های زمان کش که همچنین آموزش می دهند. مجموعه آنها نسبتاً بزرگ است. بسیاری از بازی ها شامل شخصیت هایی از نمایش های مختلف است که PBS به نمایش می گذارد. همچنین یک بازی فراگیر به نام PBS Kids Games وجود دارد که به نوعی بسیاری از این عناصر را در بازی خود ترکیب می کند. تقریباً همه چیزهای آنها کاملاً رایگان است. این باعث می شود برای بچه ها و کیف پول شما خوب باشد. آخرین بازی آنها، The Cat in the Hat Builds That نیز بسیار خوب است.

یوان خانگی یکنوع بازی شبیه لوتو

Pet Bingo یک بازی رایگان کودکانه عالی از Duck Duck Moose است. این ترکیبی از یک شبیه ساز حیوانات خانگی، یکنوع بازی شبیه لوتو، و یک بازی ریاضی است. بچه‌های شما پازل‌های ساده ریاضی دریافت می‌کنند و پس از حل پازل‌ها با حیوانات کوچک و بامزه پاداش می‌گیرند تا از آنها مراقبت کنند. بخش ریاضی محاسبات پایه را پوشش می دهد و اعداد می توانند به طرز شگفت آوری زیاد شوند. توسعه دهندگان می گویند که ایرانیان سایبر این بازی برای سنین 5 تا 10 سال بهترین است، بنابراین اعداد بزرگتر ممکن است برای بچه های بزرگتر باشد. بازی کودکان اندروید در توضیحات گوگل پلی بازی به تخفیف 50 درصدی اشاره شده است، اما خود گوگل پلی بازی را به عنوان رایگان لیست می کند و ما مجبور نبودیم در طول آزمایش خود چیزی برای آن پرداخت کنیم.

همچنین ببینید: بهترین بازی های حیوانات برای اندروید

Poio یک بازی آموزشی با قیمت بسیار بالا و محتوای بسیار است. می خواهد به بچه ها یاد بدهد که چگونه بخوانند و به نظر می رسد که بازی تمام مراحل را طی می کند. همانطور که کودک یاد می گیرد، بازی به طور مداوم با کودک شما سازگار می شود. بنابراین، همیشه یک چالش ایجاد می کند. در پایان، فرزند شما باید بتواند کتاب داستان را برای شما بخواند نه برعکس. به دلیل قیمت 18.99 دلاری آن، تعداد زیادی بررسی در Google Play وجود ندارد. با این حال، به نظر می‌رسد کسانی که این بازی را انجام داده‌اند تا حدودی از بازی لذت می‌برند.

بازی های توکا بازی کودکان اندروید بوکا

Toca Boca برخی از محبوب ترین بازی های کودکان را در تلفن همراه دارد. نکته مهم آنها این است که شما را در سناریوهایی قرار می دهند که فرزندانتان می توانند کارهایی را انجام دهند. آن‌ها بازی‌هایی برای آشپزی، رفتن به تعطیلات، رفتن به مدرسه، رفتن به شهرهای بزرگ و حتی آرایش مو دارند. اکثر بازی‌ها نسخه‌های رایگان و پولی دارند، بنابراین می‌توانید آن‌هایی را که نیاز دارید انتخاب کنید. آنها می توانند بسیار سرگرم کننده باشند. همچنین تعداد زیادی بازی برای انتخاب وجود دارد. شما باید بتوانید چیزی را که فرزندانتان دوست دارند پیدا کنید.

همچنین ببینید: بهترین بازی های شبیه سازی برای اندروید

اگر هیچ یک از بهترین بازی های کودکانه اندروید را از دست دادیم، در نظرات درباره آن ها به ما بگویید. همچنین می توانید برای بررسی آخرین برنامه و لیست بازی های اندروید ما اینجا را کلیک کنید. تابستان اینجاست و این یعنی مدرسه تمام شده است. البته، یک تعطیلات تابستانی با برنامه ریزی خوب و زمان بازی کودکان زیاد در فضای باز ضروری است، اما در آن روز بارانی که همه در داخل خانه جمع شده اند، چه می کنید؟

(0) نظر

زبان برنامه نویسی سی شارپ

سه شنبه بیست و چهارم 3 1401

این یک راهنمای کامل برای زبان نیست، بلکه زبان برنامه نویسی سی شارپ درک سطح بالایی از مفاهیم و ایده های مهم C را به عنوان یک مبتدی مطلق برای کدنویسی به شما می دهد.

هر زبانی نحو خاص خود را دارد و روش‌های خاصی برای انجام کارها دارد، اما مفاهیمی که در اینجا به آن پرداخته می‌شود مشترک هستند و برای همه زبان‌های برنامه‌نویسی کاربرد دارند.

داشتن درک درستی از نحوه کار کردن چیزها و این مفاهیم جهانی می تواند شما را در سفر برنامه نویسی خود به مسیر طولانی برساند. یادگیری یک فناوری جدید را در دراز مدت آسان تر می کند.

این آموزش از مطالبی که در دو هفته اول دوره آموزشی CS50: Introduction to Computer Science ارائه شده است، الهام گرفته شده است، که من به شدت به هر کسی زبان برنامه نویسی سی شارپ که می‌خواهد در علم کامپیوتر و برنامه‌نویسی بدون توجه به سطح تجربه‌شان غواصی عمیق‌تری داشته باشد، توصیه می‌کند.

تاریخچه زبان برنامه نویسی C

تاریخچه زبان برنامه نویسی C ارتباط نزدیکی با تاریخچه توسعه سیستم عامل یونیکس دارد.

اگر به گذشته نگاه کنیم تا بفهمیم چه چیزی منجر به توسعه سیستم عاملی شد که دنیای محاسبات را تغییر داد، مراحلی را خواهیم دید که منجر به توسعه C شد.

به زبان ساده، C از نیاز به پیدا کردن و در نهایت ایجاد زبانی برای اعمال در سیستم عامل یونیکس ناشی شد.

پروژه MAC و MULTICS

همه چیز در سال 1965 شروع شد، زمانی که پروژه آزمایشی MAC در MIT تکمیل شد - اولین سیستم در نوع خود. این آغاز دوران MULTICS بود. از چیزی به زبان برنامه نویسی سی شارپ نام CTSS یا سیستم اشتراک گذاری زمان سازگار استفاده می کرد.

این یک نوآوری کلیدی در آن زمان بود. تا این مرحله، ایرانیان سایبر ما در اوایل دوران مین‌فریم بودیم، جایی که رایانه‌های عظیم، قدرتمند و بسیار گران تمام اتاق‌ها را اشغال می‌کردند.

برای انجام وظایف، برنامه نویسان کد را با دست می نوشتند. سپس یک دسته از کارت‌های نوار کاغذی را که با برنامه نوشته شده با دست کدگذاری شده بود، می‌کوبیدند.

آنها این کار را با دادن برگه های کاغذی که برنامه روی آن نوشته شده بود به اپراتورهایی انجام دادند که از دستگاه پانچ کلیدی استفاده می کردند که سوراخ های کارت را سوراخ می کرد و اطلاعات و دستورالعمل های روی کارت را نشان می داد.

سپس کارت های پانچ شده را به یک کارت خوان پانچ متصل به رایانه اصلی می خورند. سپس توالی های موجود در سوراخ کارت ها را به اطلاعات دیجیتال تبدیل کرد. کارهای ساده با استفاده از این روش زمان زیادی می برد و تنها یک نفر می توانست از هر دستگاه در یک زمان استفاده کند.

ایده اشتراک زمان همه چیز را تغییر داد. زبان برنامه نویسی سی شارپ به جای استفاده از کارت‌ها، چندین کنسول (که در آن زمان پایانه‌های مکانیکی به نام تله‌تایپ بودند) را به یک کامپیوتر اصلی متصل کرد. این به بسیاری از افراد اجازه می داد تا از یک رایانه به طور همزمان استفاده کنند.

بیش از 100 پایانه ماشین تحریر پراکنده در محوطه دانشگاه MIT می توانند به یک کامپیوتر بزرگ اصلی متصل شوند. این سیستم تا 30 کاربر راه دور را به طور همزمان پشتیبانی می کند که هر کدام از یکی از آن پایانه ها استفاده می کنند.

سیستم عامل کامپیوتر اصلی چندوظیفه ای را انجام می داد و دور افرادی که می خواستند کارهای محاسباتی را از پایانه های متصل خود انجام دهند حلقه می زد و به هر کدام چند ثانیه زمان می داد.

آن چیزی که به نظر می رسید یک سرویس مداوم بود برنامه نویسی سی شارپ ، به نظر می رسید که بسیاری از برنامه ها را به طور همزمان بارگیری و اجرا می کند. اما در واقعیت خیلی سریع برنامه هر کاربر را طی کرد. این توهم را ایجاد کرد که یک نفر تمام کامپیوتر را برای خودش دارد.

(0) نظر

آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر

سه شنبه بیست و چهارم 3 1401

"خدای من. من تمام این مطالبی را که در آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر موردش نوشته بودی خواندم. بعد باید چیکار کنم؟»."متوقف نشو"."یعنی چی، سرورم؟""به من بگو خوشحالی؟""بله پروردگار من"."و چه چیزی تو را خوشحال کرد؟"

«همه این منابعی که به من دادی، سرورم. من الان آدم بهتری هستم.»"به این معنی است که متوقف نشوید - راه های دیگری برای شاد بودن پیدا کنید."

«ممنونم، سرورم. من خواهم".من به شما توصیه می کنم روندهای توسعه اندروید برای سال 2020 را که در مقدمه ذکر کرده ام بررسی کنید.کتاب الکترونیکی راهنمای مالک محصول را دریافت کنید

محصول خود را به سمت موفقیت سوق دهید - راهنمای رایگان برای صاحبان محصولات دیجیتال

حتی بهترین تیم هم نمی تواند بدون راهنمایی مناسب محصول موفقی ارائه دهد. اگر صاحب یک محصول دیجیتالی هستید، کتاب الکترونیکی ما منبعی عالی برای تسلط بر آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر اصول اولیه تحویل موفق محصول خواهد بود.

شروع با توسعه اندروید – منابع مفیدسفر ما به پایان می رسد. ما چند مرحله مهم را به شما نشان دادیم که به شما در یادگیری توسعه برنامه اندروید کمک می کند. اکنون می خواهیم چند پیوند ارزشمند دیگر را به شما ارائه دهیم:

مشترک Android Weekly شوید – هر هفته تعداد زیادی محتوای شگفت انگیز اندروید – مقالات، کتابخانه ها، رویدادها. آن را از دست ندهید.

مشترک AndroidDev Digest شوید – مانند Android Weekly، هر هفته تعداد زیادی مقاله جالب و موارد دیگر.

هفته نامه کاتلین – اگر می خواهید مهارت های کاتلین ایرانیان سایبر خود را بهبود ببخشید، این خلاصه می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

پادکست تکه تکه – پادکست اندروید با میزبانی Donn Felker و Kaushik Gopal که در آن آنها در مورد تبدیل شدن به یک توسعه دهنده اندروید بهتر با افراد بسیار آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر جالب از Android w صحبت می کنند. orld

پادکست Android Developers Backstage – میزبانی شده توسط توسعه دهندگان تیم مهندسی اندروید از Google.

در موضوع اندروید در Reddit شرکت کنید - اطلاعات، اخبار، کد، مشاهدات و موارد دیگر به طور مستقیم از توسعه دهندگان اندروید در سراسر جهان.

وبلاگ رسمی توسعه دهندگان اندروید را بخوانید – متون بسیار جالبی که توسط افراد اندرویدی از گوگل نوشته شده است.

مشترک کانال رسمی YouTube Developers Android شوید - مقدار زیادی از دانش مستقیماً از توسعه دهندگان Android از Google.

و آخرین، اما نه کم اهمیت - مقالات همکاران من در وبلاگ Droids On Roids - دسته Android - می توانید دانش عالی را در آنجا بیابید که توسط توسعه دهندگان با تجربه آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر به اشتراک گذاشته شده است.

متوقف نشو!

پس همین است. اما به یاد داشته باشید - این فقط یک شروع است! امیدوارم این مقاله شروع شما را با توسعه برنامه اندروید آسان تر کند. موفق باشید! اندروید یک سیستم عامل متن باز و مبتنی بر لینوکس برای دستگاه های تلفن همراه مانند گوشی های هوشمند و رایانه های لوحی است. اندروید توسط Open Handset Alliance به رهبری گوگل و شرکت های دیگر توسعه یافته است. این آموزش برنامه نویسی پایه اندروید را به شما آموزش می دهد و همچنین شما را با برخی از مفاهیم پیشرفته مرتبط با توسعه اپلیکیشن اندروید آشنا می کند.

حضار

این آموزش برای مبتدیان آماده شده است تا به آنها در آموزش برنامه نویسی اندروید  درک برنامه نویسی پایه اندروید کمک کند. پس از تکمیل این آموزش، خود را در سطح متوسطی از تخصص در برنامه نویسی اندروید خواهید دید که از آنجا می توانید خود را به سطوح بعدی ببرید.

پیش نیازها

(0) نظر

آموزش جاوا صفر تا صد

سه شنبه بیست و چهارم 3 1401

) برنامه آموزش جاوا صفر تا صد سازمانی

برنامه سازمانی در طبیعت توزیع شده است، به عنوان مثال، برنامه های کاربردی بانکی. در بسیاری از جنبه ها مانند امنیت سطح بالا، تعادل بار و خوشه بندی سودمند است.

4) برنامه موبایل اپلیکیشن موبایلی که برای دستگاه های موبایل ایجاد می شود به نام . در حال حاضر اندروید و جاوا ME الزامات ایجاد اپلیکیشن های موبایل را برآورده می کنند.

پلتفرم های جاوا / نسخه هاپلتفرم های زبان برنامه نویسی جاوا به شرح زیر است:پلتفرم جاوا، نسخه استاندارد (Java SE)پلتفرم جاوا، نسخه Enterprise (Java EE)پلتفرم آموزش جاوا صفر تا صد جاوا، نسخه میکرو (Java ME)جاوا FX.تاریخچه جاوا

جاوا توسط جیمز گاسلینگ، معروف به پدر جاوا، در سال 1995 اختراع شد. جیمز گاسلینگ با رهبری تیمی از محققان در Sun Microsystems تلاش کرد تا زبان برنامه نویسی جدیدی ایجاد کند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا از طریق دستگاه ها با یکدیگر ارتباط الکترونیکی برقرار کنند.

واقعیت جالب: نام قدیمی جاوا اوک است. Oak یک زبان برنامه نویسی بود که توسط جیمز گاسلینگ در سال 1989 ایجاد شد که بعدها به نام جاوا تکامل یافت.

ویژگی های جاواویژگی های قابل توجه جاوا به شرح ایرانیان سایبر زیر است:شی گرا:جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا است زیرا امکان اجرای یک طراحی شی گرا را به عنوان یک سیستم کاری فراهم می کند.

مستقل از پلتفرم:برخلاف سایر زبان‌های برنامه‌نویسی، جاوا در یک ماشین خاص کامپایل نمی‌شود، بلکه در یک کد بایت مستقل از پلتفرم کامپایل می‌شود که سپس در وب توزیع آموزش جاوا صفر تا صد می‌شود و توسط ماشین مجازی جاوا (JVM) تفسیر می‌شود.

امن است:ویژگی امن جاوا امکان توسعه سیستم های بدون ویروس و بدون دستکاری را فراهم می کند. نرم افزاری مانند Macafee، Norton در برنامه نویسی جاوا ساخته شده است.

قدرتمند:جاوا تلاش می کند تا بر روی کنترل ختم غیرمنتظره و اقدامات غیرمنتظره بررسی خطا و زمان اجرا تمرکز کند. چک کردن.

چند رشته ای:ویژگی چند رشته ای جاوا اجازه نوشتن برنامه هایی را می دهد که می توانند بسیاری از وظایف را به طور همزمان انجام دهند. این ویژگی به توسعه دهندگان اجازه آموزش جاوا صفر تا صد می دهد تا برنامه های تعاملی را بسازند که می توانند به راحتی اجرا شوند.

چرا برنامه نویسی جاوا را یاد بگیریم؟مزایای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا:یادگیری جاوا بسیار آسان است.توسعه دهندگان جاوا مورد تقاضا هستندبه راحتی می توان به عنوان یک برنامه نویس جاوا شغل پیدا کرد.مجموعه خوبی از کتابخانه های منبع باز دارد.جاوا رایگان است.اوا – شی و کلاس هاهدف - شی:

یک شی نمونه ای از یک کلاس است. موجودی است که حالت و رفتاری دارد که می تواند فیزیکی یا منطقی باشد.

کلاس:کلاس مجموعه ای از اشیاء با ویژگی های مشترک است. این یک الگو یا طرح اولیه است که یک شی را ایجاد می کند. این یک موجود منطقی است و نمی تواند فیزیکی باشد. شامل موارد زیر است:

زمینه هایمواد و روش هاسازندگانبلوک هالاس تودرتو و رابطانواع برنامه های جاوا چیست؟اپلت های جاوا:

اپلت جاوا یک رابط کاربری گرافیکی است که می توانید اجزای رابط کاربری گرافیکی را روی آن قرار دهید یا با استفاده از تکنیک ها طراحی کنید. در یک صفحه HTML تعبیه شده است و با استفاده از یک مرورگر وب با قابلیت جاوا اجرا می شود.

نحو:واردات java.awt.Graphics;برای فعال کردن اپلت برای ترسیم گرافیکواردات javax.swing.JApplet;برای ایجاد اپلت استفاده می شود.

نصب جاوااولین قدم برای یادگیری جاوا نصب و آموزش جاوا  راه اندازی محیط جاوا خواهد بود. من شما را به لینک دانلود جاوا هدایت می کنم. هنگامی که وارد صفحه وب دانلود می شوید، می توانید چیزی شبیه به این را مانند تصویر زیر مشاهده کنید.

(0) نظر

کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم

سه شنبه بیست و چهارم 3 1401

مجموعه ای از دستورات را با تفکیک کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم برنامه به متغیرها، توابع، دستورات و عملگرهای شرطی ارائه می کند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از Adobe Dreamweaver، Eclipse یا Microsoft Visual Studio، BASIC، C، Java، PASCAL و FORTRAN.

2. زبان های برنامه نویسی کاربردی

زبان برنامه نویسی تابعی یک الگوی برنامه نویسی اعلامی است که در آن برنامه ها با اعمال و ترکیب توابع ساخته می شوند. زبان در درجه اول بر عبارات و اعلامیه ها تأکید دارد. اساس برنامه نویسی تابعی، حساب لامبدا است که از عبارات شرطی و بازگشت برای انجام محاسبات استفاده می کند. از تکرار مانند عبارات حلقه و دستورات شرطی مانند if-else پشتیبانی نمی کند. برخی از برجسته ترین زبان های برنامه نویسی کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم کاربردی عبارتند از: Haskell، SML، Scala، F#، ML و Scheme.

3. زبان برنامه نویسی شی گرا

زبان های برنامه نویسی شی گرا بر اساس «اشیاء» هستند، یعنی واحدهایی که شامل داده ها به شکل فیلدها و کدهایی به شکل رویه ها هستند. OOP ویژگی های زیادی مانند انتزاع، کپسوله سازی، چندشکلی، وراثت وکلاس ها.

کپسوله سازی اصل اصلی است زیرا کد ایمن را تضمین می کند. همچنین بر قابلیت استفاده مجدد کد با مفهوم وراثت و چندشکلی تأکید می کند و امکان افزایش پیاده سازی های فعلی را بدون تغییر بیش از حد در کد فراهم می کند. بیشتر زبان‌های چند پارادایم، زبان‌های OOPs هستند، مانند جاوا، سی پلاس کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم پلاس، سی شارپ، پایتون، جاوا اسکریپت و بسیاری دیگر.

4. زبان های برنامه نویسی اسکریپت

همه زبان های برنامه نویسی زبان های برنامه نویسی هستند که نیازی به مرحله کامپایل ندارند. بلکه تفسیر می شوند (مرحله کامپایل وجود ندارد). دستورالعمل ها برای یک محیط زمان اجرا نوشته شده اند. این زبان ها عمدتاً در برنامه های کاربردی وب، مدیریت سیستم، برنامه های کاربردی بازی و چند رسانه ای استفاده می شوند. برای ایجاد افزونه ها و افزونه ها برای برنامه های موجود استفاده می شود.

برخی از زبان های برنامه نویسی محبوب جاوا اسکریپت، PHP و PERL برای برنامه نویسی سمت سرور هستند. Javascript، AJAX، JQuery. Shell برای برنامه نویسی کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم سمت مشتری، PERL، Python برای مدیریت سیستم. و روبی برای توسعه وب.

5. برنامه نویسی منطقی

پارادایم برنامه نویسی عمدتاً مبتنی بر منطق رسمی ایرانیان سایبر است. این زبان به ماشین نمی‌گوید که چگونه کاری را انجام دهد، اما محدودیت‌هایی را در مورد آنچه که باید انجام دهد اعمال می‌کند. PROLOG، ASAP (Answer Set programming) و Datalog زبان های برنامه نویسی منطقی شناخته شده ای هستند که قوانین آن به شکل کلاس نوشته شده است.

اکنون که این را می‌دانید، در نهایت می‌توانیم در سال 2022 به سراغ برترین زبان‌های برنامه‌نویسی برویم. اگر می‌خواهید شغلی در زمینه توسعه نرم‌افزار پیدا کنید، زیرا اکثر فرصت‌های شغلی را تشکیل می‌دهند، این زبان‌ها به شما کمک خواهند کرد.

بهترین زبان های برنامه نویسی

1. پایتون

پایتون بدون شک در صدر این لیست قرار دارد. معمولاً به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری در ابتدا در نظر گرفته می شود زیرا بسیار قابل دسترس است. این یک زبان برنامه نویسی سریع، کاربردی و آسان برای استقرار است که به طور گسترده برای توسعه برنامه های کاربردی وب مقیاس پذیر استفاده می شود. YouTube، Instagram، Pinterest، SurveyMonkey همگی با استفاده از پایتون ساخته شده‌اند.

زبان برنامه نویسی یک نقطه شروع عالی برای مبتدیان فراهم می کند. اگر به دنبال یکی از در دسترس‌تر و محبوب‌تر زبان‌های کدنویسی برای یادگیری هستید، حتماً باید پایتون را امتحان کنید! بسیاری از استارت‌آپ‌ها از پایتون به عنوان پشته اصلی خود استفاده می‌کنند و بنابراین فرصت‌های زیادی را برای کدام زبان را یاد بگیریم توسعه‌دهندگان فول استک پایتون باز می‌کند.

اگر قصد دارید وارد علم داده یا صنعت هوش مصنوعی شوید، تقریباً باید پایتون را یاد بگیرید. همچنین می توان از آن در زمینه های دیگر مانند توسعه وب استفاده کرد. تطبیق پذیری و دسترسی آن را به یک انتخاب عالی برای مبتدیان تبدیل کرده است.

(0) نظر
X