همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

کتاب الگوریتم و فلوچارت مقدماتی

دوشنبه سیزدهم 4 1401

دستورالعمل ها در حین حل مسئله استفاده کتاب الگوریتم و فلوچارت مقدماتی می کنند. فلوچارتینگ فرآیند ترسیم فلوچارت برای یک الگوریتم است.نمادها در فلوچارتفلوچارت از نمادهای مختلفی در نمایش استفاده می کند. این نمادهای اساسی به شرح زیر است:پایانه

این نشان دهنده شروع، توقف یا توقف در جریان یک برنامه است. فلوچارت همیشه با این نماد شروع و به پایان می رسد. علاوه بر این، ما آن را با استفاده از یک شکل بیضی نشان می دهیم.

ورودی خروجی ما آن را با استفاده از متوازی الاضلاع نشان می دهیم. هر ورودی از کاربر یا خروجی برنامه را نشان می دهد.

در حال پردازش ما آن را با استفاده کتاب الگوریتم و فلوچارت مقدماتی از یک مستطیل نشان می دهیم. این نشان دهنده پردازش هر عملیات حسابی مانند جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و غیره است.

تصمیم گیری ما آن را با استفاده از نماد الماس نشان می دهیم. این نشان دهنده هر نوع تصمیمی در یک برنامه است که منجر به درست یا نادرست می شود. مثلا. اگر-شرایط

اتصال دهنده هاما آن را با استفاده از یک دایره نشان می دهیم. هر زمان که فلوچارت خیلی l باشدبرای جلوگیری از سردرگمی می توانیم از اتصال دهنده ها استفاده کنیم.

خطوط جریاناینها اساسا فلش هایی هستند که جریان برنامه را نشان می دهند.

سوالات متداول (سؤالات متداول)Q1. گام های اصلی در حل مسئله چیست؟A1. یک فرآیند حل مسئله موفق به عوامل زیر بستگی دارد:درک مشکلطراحی الگوریتم ها و فلوچارت های مناسبپیاده سازی الگوریتم

Q2. حل مسئله چیست؟A2. می‌توان حل مسئله کتاب الگوریتم و فلوچارت مقدماتی را فرآیندی برای درک مسئله، یافتن راه‌حل برای مشکل و در نهایت پیاده‌سازی راه‌حل برای آن تعریف کرد.

Q3. الگوریتم چیست؟A3. الگوریتم اساساً رویه ای ایرانیان سایبر از مراحل است که دقیقاً برای حل یک کار یا مشکل خاص دنبال می کنیم.

Q4. فلوچارت چیست؟A4. اساساً یک نمایش نموداری از یک الگوریتم است. علاوه بر این، از نمادها و فلش های مختلف برای توصیف شروع، پایان و جریان برنامه استفاده می کند. الگوریتم در مقابل فلوچارت

الگوریتم ها و فلوچارت ها مکانیسم های مختلفی هستند که برای طراحی برنامه های مختلف به ویژه در برنامه نویسی کامپیوتری استفاده می شوند. یک الگوریتم خلاصه ای گام به گام از رویه است، در حالی که از طرف دیگر، فلوچارت مراحل یک برنامه را به صورت گرافیکی نشان می دهد.

الگوریتم چیست؟الگوریتم یک رویه یا مجموعه ای از قوانین است که نحوه اجرای یک برنامه را تعریف می کند. یا می توان گفت که مجموعه ای از دستورالعمل کتاب الگوریتم و فلوچارت مقدماتی ها برای حل یک مسئله محاسباتی کاملاً تعریف شده است.

فلوچارت چیست؟فلوچارت یک نمایش گرافیکی از مراحلی است که یک برنامه برای پردازش داده ها طی می کند. در این، ما می توانیم از چندین الگوی هندسی برای نشان دادن اقدامات متعددی که برنامه انجام می دهد استفاده کنیم.

با کمک فلوچارت، طراح می تواند به طور موثر عناصر مختلف فرآیند را تفکیک کند. همچنین، با ارائه دستورالعمل های گام به گام در مورد مشکل، تجزیه و تحلیل را تسهیل می کند. الگوریتم ها و فلوچارت ها دو روش متفاوت برای ارائه فرآیند حل یک مسئله هستند. الگوریتم‌ها شامل مراحلی برای حل یک مسئله خاص هستند، در حالی که در فلوچارت‌ها، این مراحل معمولاً در شکل‌ها و جعبه‌های پردازش با فلش نمایش داده می‌شوند. بنابراین می توان از فلوچارت ها برای ارائه الگوریتم ها استفاده کرد. در این صفحه چند نمونه از فلوچارت های الگوریتم معرفی می شود.

نمودار جریان الگوریتمبخش 2: قوانین ترسیم فلوچارت برای الگوریتم هافلوچارت ها معمولاً از نمادها و اشکال اساسی تشکیل شده اند که نمایش خاصی دارند. نمادها نمودار را معنادارتر و قابل درک تر می کنند.

برخی از استانداردترین نمادها شامل اشکالی مانند الگوریتم و فلوچارت مقدماتی مستطیل که یک عملیات را نشان می دهد، متوازی الاضلاع که ورودی و خروجی داده ها را نشان می دهد، استوانه ای که شروع/پایان را نشان می دهد، در حالی که الماس نشان دهنده یک تصمیم است. درباره نمادهای فلوچارت بیشتر بخوانید.

(0) نظر

آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

چهارشنبه هشتم 4 1401

بیایید اکنون به مراحل ساخت یک پیچ و آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ خم سه بعدی در اسکرچ نگاه کنیم!یک ماز ​​سه بعدی در اسکرچ ایجاد کنیدمرحله 1: ماز دو بعدی ایجاد کنیدقبل از اینکه به سرگرمی سه بعدی بپردازیم، باید یک پیچ و خم دو بعدی ساده ایجاد کنیم.

نحوه ساخت یک بازی سه بعدی در اسکرچ 1در بالا، یک ماز ​​اسپرایت را می بینید که با خطوط سبز کشیده شده است. دو نقطه افتتاحیه «خروجی» بازی شما هستند.با پیچ و خم خود، می توانید از raycasting برای ایجاد افکت سه بعدی استفاده کنید.

برای ساده نگه داشتن کارها، می‌توانید مثال ماز اسپرایت را تکرار کنید یا حتی یکی با خطوط کمتر بسازید. از یک تصویر برای ردیابی یا ترسیم تصویر خود استفاده کنید. هر چیزی که برای شما بهتر کار می کند!

بعد، اسپرایت ماز خود را کپی کنید. روی آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ آن برچسب «خروج» بزنید و خطوط را در خروجی ها ردیابی کنید. سپس، ماز تکراری را حذف کنید و خطوط ردیابی را رها کنید.چگونه یک بازی سه بعدی در اسکرچ 2 بسازیم

پیامی ایجاد کنید که می گوید "شما برنده می شوید!!!" یا چیزی در این زمینه هنگام عبور از نقاط باز ("خروج") از کد برای فعال کردن آن استفاده کنید.چگونه یک بازی سه بعدی در اسکرچ 3 بسازیماز اسکریپت بالا برای نمایش پیام برنده استفاده کنید. جلوه صوتی اختیاری است.در نهایت یک بازیکن اسپرایت ایجاد کنید.

مجدداً، برای سهولت کار، یک کادر اصلی بکشید. سپس می توانید از کد حرکتی انتخابی خود استفاده کنید. برای تازه کردن این نوع کدهای اسکرچ، در مورد نحوه انجام حرکت اسپرایت ایرانیان سایبر (مبتدی) و نحوه حرکت یکنواخت اسپرایت (متوسط) مطالعه کنید.

هنگامی که جن پیچ و خم های اصلی خود را ایجاد کردید، آماده ایجاد یک رادار خواهید بود!مرحله 2: یک رادار بسازیدبرای جادوی سه بعدی آماده اید؟ بیایید آن را انجام آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ دهیم!رادار در اسکرچ چیست؟ در اصل، فضای بین پخش کننده و دیوارها را پیگیری می کند. این اجازه می دهد تا تصاویر بازی هر بار که بازیکن حرکت می کند تنظیم شود. این با ریاضیات تعبیه شده در کدگذاری بلوک انجام می شود.

چگونه یک بازی سه بعدی در اسکرچ 4 بسازیمدر بالا، نمونه ای از کد رادار را خواهید دید. با ساخت یک بلوک سفارشی "define ()" (صورتی) شروع کنید. حتماً کادر «اجرای بدون نوسازی صفحه» را علامت بزنید. سپس دیگری را اضافه کنیدبلوک های er با متغیرهای مربوطه خود.

توجه: تنظیم زاویه 50- درجه و فاصله روی 50 به بازیکن شما میدان دید 100 درجه می دهد (50+50=100).نحوه ساخت یک بازی سه بعدی در اسکرچ 5در نهایت، از کد بالا استفاده کنید تا پخش کننده از دیوارها عبور نکند. برای سفر سه بعدی خود در جاده آماده اید؟ بیایید رندر را تمام کنیم!

مرحله 3: رندر با اسکریپتدو مرحله اول را انجام دادید؟ عالی! این مرحله آخر بسیار آسان است.نحوه ساخت یک بازی سه بعدی در اسکرچ 6اساساً، این اسپرایت به خطوط (یا دیوارهای ماز) این امکان را می دهد که از فاصله نزدیک و نازک تر، ضخیم تر ظاهر شوند. این یک کد ساده است تا جایی آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ که آن را با بلوک های Scratch بسازید، اما جلوه 3 بعدی تجربه تعاملی بسیار بیشتری را ایجاد می کند!

چگونه یک بازی سه بعدی در اسکرچ 7 بسازیمهمانطور که در تصویر بالا "ساخت یک بلوک" ذکر شد، مطمئن شوید که بدون رفرش صفحه اجرا کنید! در غیر این صورت، به درستی اجرا نمی شود.

چگونه یک بازی سه بعدی در اسکرچ 8 بسازیم شما بروید! به یاد داشته باشید، این تازه آغاز راه است. با مدل سازی سه بعدی Scratch، دنیای کاملی از امکانات وجود دارد. اجازه دهید خلاقیت شما جریان یابد!از این آموزش برای تقویت مجموعه مهارت های خود استفاده کنید. و اگر الهام بیشتری می خواهید، به بهترین پروژه های سه بعدی در وب سایت اسکرچ نگاهی بیندازید. با تمرین، اعتماد به نفس برای کار با مدل سازی سه بعدی در Unity، Blender، Unreal Engine و موارد دیگر خواهید داشت!کارت عالی بود! اکنون به کاوش ادامه دهیدکار عالی، اسکراچر!

اکنون مهارت های کدنویسی برای ایجاد پروژه سه بعدی ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ  خود را دارید. Scratch آن را برای کدنویسان در تمام سنین سرگرم کننده و کاربرپسند می کند. طرح های خود را آزمایش کنید، پروژه های Scratch را کاوش کنید و حتی بازی خود را با انجمن Scratch به اشتراک بگذارید! انتظارات خود را مدیریت کنید. طراحی بازی های ویدئویی به مهارت های مختلف، کدنویسی یا اسکریپت نیاز دارد. به برنامه نویسی، هنر، انیمیشن، موسیقی، طراحی صدا، تست، تولید، تامین مالی و موارد دیگر نیاز دارد. همه این ها ساعت ها طول می کشد تا توسعه یابد. به خصوص اگر تیم استودیویی بزرگی نداشته باشید. شما باید درک کنید که با منابعی که در اختیار 

(0) نظر

معرفی اسکرچ

شنبه چهارم 4 1401

این یک زبان برنامه نویسی ساده و معرفی اسکرچ آسان برای یادگیری است. در سال 2007، آزمایشگاه MIT Media Lab پایه زبان برنامه نویسی بصری برای کودکان را پایه گذاری کرد. در یک روش تعاملی، بچه ها اصول اولیه زبان های برنامه نویسی را یاد خواهند گرفت. این یک زبان برنامه نویسی مجهز به واسط کشیدن و رها کردن مبتنی بر بلوک است. برخلاف سایر زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا، C و C++، که کدنویس‌ها باید برای خروجی کدنویسی کنند، Scratch یک گزینه مناسب برای ایجاد بازی‌ها و برنامه‌های تعاملی ارائه می‌دهد. در این زبان برنامه نویسی هیچ نحو و دستورالعملی وجود ندارد. بنابراین خطر خطا وجود ندارد.

Scratch یک بازی آموزشی سرگرم کننده و پیشرفته است. این توسط آزمایشگاه MIT Media Lab در سال 2001 ایجاد شد و از آن زمان توسط دانشجویان در سراسر جهان برای یادگیری برنامه نویسی، هنر، طراحی و موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفت. در اسکرچ، کاربران اسکریپت‌های بصری به نام «برنامه‌ها» را ایجاد می‌کنند که می‌توان آن‌ها را ویرایش، به اشتراک گذاشت و با دیگران به صورت آنلاین بازی کرد. بازی هایی که می توان با Scratch ایجاد کرد بی پایان هستند. Scratch برای کمک به ساخت بازی هایی مانند Minecraft و Pokemon Clicker استفاده شده است. همچنین به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا خلاق‌تر شوند و مهارت‌های کدنویسی خود را معرفی اسکرچ در حین تفریح ​​بهبود بخشند.

چه مفاهیمی در Scratch پوشش داده شده است؟شما می توانید Scratch را به عنوان یک بوم خالی فرض کنید که در آن می توانید مفاهیم مختلف کدنویسی را ایجاد کرده و یاد بگیرید. بچه ها می توانند در حین یادگیری کدنویسی، دیدگاه هنری و دیدگاه تجربی خود را بهبود بخشند. حل مسئله و تفکر تحلیلی با تمرین رشد خواهد کرد.

اولین و مهمترین چیزی که هر زبان برنامه نویسی ارائه می دهد، مفاهیم اساسی است که در کدنویسی مورد نیاز است. این شامل سازماندهی سیستماتیک ایده ها و نحوه عملکرد آنها و اینکه چه ارتباطی بین مجموعه کدها وجود خواهد داشت. اینها همه چیزهایی است که بچه ها با تمرین Scratch یاد خواهند گرفت.

اینکه چگونه مشکلات با استفاده از برنامه نویسی ایرانیان سایبر حل می شوند، نکته مطلوب کلی است. و Scratch نیز در همین جهت کار می کند. چه نیاز به ایجاد یک خط مستقیم یا ایجاد هر برنامه ای داشته باشد، همه چیز به مهارت های حل مسئله نیاز دارد. با هر مرحله، بچه ها مهارت های حل مسئله خود معرفی اسکرچ را افزایش می دهند.

از آنجایی که آنها کدهای گام به گام را برای دریافت خروجی مورد نظر انجام می دهند، اهمیت برنامه ریزی را درک خواهند کرد. این پلتفرم برنامه نویسی فرصتی را برای مدیریت پروژه کامل از ابتدا تا انتها ارائه می دهد.دلایلی که کودکان شما باید خراش را یاد بگیرند

یادگیری هر زبان برنامه نویسی مزایای متعددی دارد. اگر فرزندان شما شروع به یادگیری برنامه نویسی با زبان اسکرچ کنند، به آنها کمک می کند تا تمام مفاهیم اساسی کدنویسی را درک کنند. تمام قابلیت هایی که سایر زبان های کدنویسی دارند را دارد. متغیرها، حلقه ها، توابع، آرایه ها و توابع دیگری از این قبیل هستند که در جاوا، پایتون و سایر زبان های برنامه نویسی استفاده می شوند.

اولین نکته این است که به هیچ حرفه ای اختصاصی نیاز ندارد گرم برای اجرا شما فقط به یک مرورگر وب و یک حساب کاربری نیاز خواهید داشت. همچنین، استفاده از کدگذاری مبتنی بر بلوک وجود دارد. همانطور که در زبان های مبتنی بر متن مورد نیاز است، نیازی به توجه زیادی به آنها نیست.

بله، اگر هر یک از بلوک ها در جای خود قرار نگیرند، اشکالاتی وجود خواهد داشت. اما شناسایی و جابجایی آن آسان تر از یافتن یک خطای نحوی در برنامه نویسی جاوا خواهد معرفی اسکرچ بود. کدنویسی به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌شود تا بچه‌ها بتوانند به راحتی به کدنویسی دست پیدا کنند و به راحتی بفهمند که چه کاری انجام می‌دهند.

یادگیری زبان اسکرچ برای بچه ها برای توسعه یک پروژه منسجم در مقایسه با زبان های برنامه نویسی سنتی بسیار ساده تر است. برای یادگیری برای بچه ها مفیدتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. پس از تکمیل یک پروژه، آنها اعتماد به نفس پیدا می کنند و برای مقابله با یک چالش جدید انگیزه پیدا می کنند. Scratch این فرصت را به بچه ها در مراحل اولیه و به آسان ترین روش برای یادگیری ارائه می دهد. ماهیت بصری Scratch این فرآیند را برای جوانان بسیار آسان تر می کند.

این سرگرم کننده و خلاق است یکی از اساسی ترین دلایلی که کودکان شما باید کدنویسی را یاد بگیرند این است که سرگرمی و خلاقیت زیادی را ارائه می دهد. بچه ها دوست دارند کارهای دلپذیر و لذت بخش را انجام دهند. آنها به راحتی معمای چالش برانگیز کدنویسی را به روشی جالب حل خواهند اسکرچ کرد. هیچ بار یا استرسی برای یادگیری بسیاری از شرایط و اصطلاحات وجود نخواهد داشت. به این ترتیب بهترین پاداش را از کار خود خواهند گرفت.

(0) نظر

تدریس خصوصی برنامه نویسی کودکان

شنبه چهارم 4 1401

(کمترین 50 درصد یا کمترین 25 درصد).چگونه تدریس خصوصی برنامه نویسی کودکان و چه زمانی برنامه آزمایش های پیش و پس از آن را انجام می دهد؟ این برنامه از ارزیابی مهارت های خواندن برای سنجش مهارت های کودکان در زمان ورود و در فواصل یک ماهه استفاده می کند.

چگونه این برنامه تضمین خواهد کرد که کودکانی که به آموزش ویژه یا خدمات دیگر، علاوه بر یا به جای تدریس خصوصی، نیاز دارندآیا چنین کمکی دریافت خواهید کرد؟ کودکان مشکوک به داشتن نیازهای ویژه (با اجازه کتبی والدین) برای غربالگری و/یا ارزیابی از طریق سازمان آموزش محلی ارجاع داده می شوند. برنامه آموزشی در برنامه ریزی و اجرای استراتژی ها و خدمات بعدی مشارکت خواهد داشت.

تدریس خصوصی کجا و چه زمانی برگزار می شود؟ تدریس خصوصی در مدرسه، دو بعد از ظهر در هفته برگزار می شود.

چگونه این برنامه تضمین می‌کند که خدمات آموزشی ارائه شده به کودکان در سن مدرسه در طول روز مدرسه عادی مفید بوده و بر فعالیت‌های معمول کلاس درس سنگینی می‌کند؟ مربیان به طور منظم با خانواده ها و معلمان ارتباط خواهند داشت تا پیشرفت کودکان در خواندن و دستاوردهای آموزشی تدریس خصوصی برنامه نویسی کودکان خالص را دنبال کنند. به طور کلی، جلسات آموزشی در زمان هایی که کودک در غیر این صورت در فعالیت های خواندن در کلاس معمولی شرکت می کند، برنامه ریزی نمی شود.

این برنامه چگونه پیشرفت کودکان را دنبال خواهد کرد؟ مربیان، خانواده ها و کودکان با هم کار خواهند کرد تا نمونه کارها را ایجاد و نگهداری کنند که پیشرفت کودکان را مستند کند.

چگونه این برنامه معلمان داوطلب را جذب و بررسی ایرانیان سایبر می کند؟ این برنامه با دانشگاه همکاری خواهد کرد تا دانشجویانی را که در زمینه کار تحصیلی تحصیل می کنند و در رشته های آموزشی یا رشته های مرتبط تحصیل می کنند، جذب کند. سیستم مدرسه غربالگری را از طریق توافق موجود با مقامات دولتی انجام خواهد داد.

این برنامه چگونه از معلمان حمایت می کند؟ همه معلمان در یک جهت گیری اولیه سه روزه شرکت خواهند کرد و در کارگاه های دو هفته ای که توسط متخصص خواندن برنامه تدریس خصوصی برنامه نویسی کودکان برگزار می شود، شرکت خواهند کرد. معلمان حداقل 36 ساعت در آموزش خواندن و توسعه سوادآموزی شرکت خواهند کرد. متخصص خواندن جلسات آموزشی را حداقل ماهانه مشاهده می کند و بازخورد و کمک فنی ارائه می دهد.

مشارکت خانواده یکی دیگر از زمینه های کلیدی است که باید در طراحی برنامه به آن پرداخته شود. برنامه ریزان می توانند استراتژی هایی را برای مشارکت خانواده ها، ایجاد مشارکت با خانواده ها و تشویق سواد خانوادگی ایجاد کنند. بخش های دیگر طراحی برنامه عبارتند از:

یک سیستم ارتباطی برای متخصصان خواندن، معلمان، معلمان، خانواده ها و کارکنان برنامه آموزش و نظارت اولیه و مداوم برای معلمان (مرحله 7 زیر را ببینید)سیاستها و روندها الزامات نگهداری سوابق طرحی برای نظارت و ارزیابی مستمر اثربخشی برنامه در دستیابی به اهداف و مقاصد مشخص

منابع مفید برای توسعه دهندگان برنامه عبارتند از Help America Read: A Handbook for Volunteers and the Coordinators Guide توسط Gay Su Pinnell و Irene C. Fountas. نویسندگان متخصص در توسعه خواندن و آگاه در مورد چگونگی مشارکت برنامه های  تدریس خصوصی برنامه نویسی کودکان خدمات ملی با برنامه های سوادآموزی مبتنی بر جامعه هستند.

با طراحی یک چارچوب کلی برای برنامه، برنامه ریزان می توانند مناسب بودن مدل های مختلف خواندن را بررسی کنند.چند سوال برای پرسیدن در مصاحبه با معلمان داوطلب چه چیزی در این موقعیت وجود دارد که بیشتر برای شما جذابیت دارد؟چه چیزی در کار با کودکان وجود دارد که باعث می شود از آن لذت ببرید؟

رابطه خود را با دانش آموزان چگونه تصور می کنید؟در مورد درک خود از چالش هایی که این کودکان با آن روبرو هستند به من بگویید؟آیا هر نوع کودکی وجود دارد که فکر می کنید ممکن است کار با آنها سخت باشد؟

آیا می توانید در مورد تجربیاتی که ممکن است در کار با اعضای گروه های قومی داشته اید به من بگویید؟

سپاه خدمات خانواده چاتانوگا در چاتانوگا، تنسی، سوالات تدریس برنامه نویسی کودکان مصاحبه فوق را از طریق لیست سرویس America Reads، 23 ژوئیه 1997 به اشتراک گذاشت.بازگشت به بالامرحله 6. یک برنامه درسی خواندن را انتخاب یا تطبیق دهید

(0) نظر

چگونه در اسکرچ بازی را ذخیره کنیم

پنج شنبه دوم 4 1401

برای به اشتراک گذاشتن پروژه اسکرچ خود چگونه در اسکرچ بازی را ذخیره کنیم با دوستان یا دیگران، مراحل زیر را دنبال کنیدروی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید، که یک کادر نارنجی رنگ در بالای صفحه است.

یک پروژه را در Scratch ذخیره و به اشتراک بگذاریدهنگامی که روی دکمه اشتراک گذاری کلیک می کنید، به رابط نشان داده شده در زیر هدایت می شوید. در گوشه سمت راست پایین گزینه "Copy Link" خواهید داشت. با کلیک بر روی آن دکمه می توانید کار خود را به اشتراک بگذارید.

یک پروژه را در Scratch ذخیره و به اشتراک بگذاریدوقتی روی آن کلیک می کنید، یک پنجره پاپ آپ با پیوندی به پروژه شما ظاهر می شود. همچنین می‌توانید به سادگی روی کلمه «کپی پیوند» کلیک کنید تا پیوند منحصربه‌فرد ایجاد شده برای کار خود را کپی کنید و آن را با هر کسی به اشتراک بگذارید.

یک پروژه را در Scratch ذخیره و به اشتراک بگذاریدخودشه! به این ترتیب کار خود را در Scratch ذخیره و به اشتراک می گذارید.

نتیجهScratch یک زبان برنامه نویسی ساده چگونه در اسکرچ بازی را ذخیره کنیم مبتنی بر بلوک بصری است که برای مبتدیان برنامه نویسی ایده آل است. هنگامی که برای اولین بار به پلتفرم دسترسی پیدا می کنید، می توانید بلافاصله یک پروژه در Scratch ایجاد کنید. با این حال، شما نمی توانید کار خود را ذخیره یا به اشتراک بگذارید.

کلاس آزمایشی BrightChamps

برای ذخیره یا اشتراک گذاری پروژه خود، باید یک ایرانیان سایبر حساب کاربری Scratch ثبت شده داشته باشید و در حین کار بر روی یک پروژه همیشه وارد سیستم شوید.

Scratch را در BrightChamps با برنامه درسی طراحی شده مخصوص خود بیاموزید که یادگیری برنامه نویسی را برای دانش آموزان کلاس 1-12 آسان می کند. BrightChamps همچنین برنامه‌های متنوع دیگری را آموزش می‌دهد که به بچه‌ها کمک می‌کند تا از طریق فعالیت‌ها، تکالیف و ابزارهای دیگر، پایه‌ای در برنامه‌نویسی رایانه بسازند. اگر داده‌های ذخیره‌شده‌تان را گم کرده‌اید، لطفاً «بلیت داده‌های ذخیره‌شده گم‌شده» را پر کنید و یکی از نمایندگان پشتیبانی ما این مشکل را بررسی می‌کند.

مشکلات رایج گزارش شده:بازی من از چگونه در اسکرچ بازی را ذخیره کنیم صفر شروع شد.من بازی ذخیره شده اشتباهی را انتخاب کردم.گربه من روی کنترلر من نشست و همگام سازی من را لغو کرد.

متأسفانه، ما نمی‌توانیم هیچ امتیاز Forzathon، امتیاز مهارت، سطح، تجربه، نشانه یا پیشرفت را برگردانیم.نکته مهم: هرگز همگام سازی خود را لغو نکنید. در صورت لغو، خطر خراب شدن و بازنویسی داده های شما وجود دارد.

اگر از شما پرسیده شد که چه تاریخی را انتخاب کنید - تاریخ قدیمی را انتخاب کنید. ذخیره‌های نشان‌داده‌شده و تاریخ‌های آن‌ها نشان‌دهنده زمان ایجاد حساب است و نه آخرین بار ذخیره‌سازی آن.

ما نمی‌توانیم پیشرفت بازی شما را بازیابی کنیم، اما پس از تکمیل مراحل زیر، موجودی شما (ماشین‌ها، اعتبارات، آیتم‌های بیهوده، چرخش‌های چرخ) را برمی‌گردانیم.1. نمایه Forza Horizon دیگر با کد خطا یا نمایه نامعتبر در دسترس نیست.

فقط برای بازیکنان رایانه شخصی  چگونه در اسکرچ بازی را ذخیره کنیم در ویندوز 10 پرو:Forza Horizon 4، اگر راه خود را در رایانه شخصی خود می دانید، می توانید پوشه را در هارد دیسک محلی خود حذف کنید.

Forza Horizon 5، می‌توانید پوشه را در هارد دیسک محلی خود حذف کنید. پس از انجام این کار، لطفا کامپیوتر را راه اندازی مجدد کنید و سپس بازی را مجددا راه اندازی کنید. سپس باید بتوانید دوباره همگام سازی و بازی کنید.

اگر برای شما کار نمی کند، یا اگر روی پلتفرم دیگری بازی می کنید، لطفاً موارد زیر را امتحان کنید:بازی را به طور کامل ببندید. (اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار در اینجا).اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت Xbox یا رایانه شخصی شما به درستی کار می کند.بازی را دوباره راه اندازی کنید.

پس از فشار دادن A یا ENTER در صفحه خوش چگونه در اسکرچ بازی ذخیره کنیم آمدگویی، منتظر بمانید تا همگام سازی کامل شود. این ممکن است زمان زیادی طول بکشد، اما لازم است صبور باشید.

(0) نظر

کلاس اسکرچ چیست

چهارشنبه اول 4 1401

برای نشان دادن زیبایی Scratch، در اینجا دو کلاس اسکرچ چیست برنامه کامپیوتری ساده وجود دارد که هر دو پیام را چاپ می کنند: "سلام! امروز چطوری؟" یکی در جاوا ساخته شده است، در حالی که دیگری در اسکرچ ساخته شده است.

کد جاوا برای چاپ 'Hello! امروز چطوری؟'برنامه ای که پیام «سلام! امروز چطوری؟' در جاواکد خراش برای چاپ «سلام! امروز چطوری؟'برنامه ای که پیام «سلام! امروز چطوری؟' در اسکرچ.

هر دو دقیقاً یک کار را انجام می دهند، اما برنامه Scratch به طور قابل توجهی ساده تر است. همانطور که در بالا نشان داده شد، کد Scratch برای ایجاد و خواندن آسان تر است و به شما امکان می دهد تا به سرعت اصول علوم کامپیوتر را یاد بگیرید و به کار ببرید. با حذف دشواری نحو، Scratch به کدنویسان جدید و بچه های جوان کمک می کند تا مستقیماً به ساخت پروژه های سرگرم کننده و تعاملی بپردازند.

داستان های کلاس اسکرچ چیست تعاملی

Scratch همچنین به شما امکان می دهد داستان های تعاملی خود را ایجاد کنید و پلتفرم را خلاقانه و شخصی سازی کنید. داستان‌های تعاملی اسکرچ با روایت‌های سنتی کتاب داستان که معمولاً به آن فکر می‌کنیم متفاوت است. در حالی که داستان‌هایی مانند «کلاه قرمزی» داستان شخص دیگری را روایت می‌کنند، داستان‌های تعاملی در اسکرچ به هر کسی که بازی را انجام می‌دهد این امکان را می‌دهد که شخصیت اصلی باشد!

غار گنج یک داستان تعاملی در اسکرچ است. خودتان با cli پخش کنید زدن پرچم سبز!

به عنوان مثال، این داستان تعاملی با عنوان غارایرانیان سایبر گنج به بازیکن کنترل یک جن مبتکر را می دهد. جن امیدوار است با کاوش در غار گنج، گنج را کشف کند، اما هر بار که گنج را کلاس اسکرچ چیست پیدا می کند باید به یک سوال پاسخ دهد. اگر آنها سوالات زیادی را اشتباه بگیرند، همه چیز را از دست می دهند!

استفاده از Scratch برای گفتن داستان، آن را به روشی جذاب برای بچه ها تبدیل می کند تا داستان سرایی را تمرین کنند و در عین حال کد یاد بگیرند. همه داستان ها نباید پیچیده باشند - گاهی اوقات حتی پروژه های ساده می توانند سرگرم کننده و جذاب باشند! این امکان وجود دارد که داستان‌های سنتی و غیر تعاملی خود را در اسکرچ نیز بسازید، مانند ساخت فیلم کوچک خود.

Funky Town یک داستان غیر تعاملی ساده و سرگرم کننده در Scratch در مورد یک دایناسور در حال رقص است. برای شروع کلیپ متحرک روی پرچم سبز کلیک کنید!

انجمن اسکرچ

برای مثال‌های عالی‌تر از کارهایی که می‌توانید در Scratch انجام دهید، انجمن Scratch پر از پروژه‌های شگفت‌انگیز است. این انجمن آنلاین به Scratchers (کاربران Scratch) اجازه می دهد تا پروژه های Scratch خود را با کلیک یک دکمه با دیگران به اشتراک بگذارند. این می تواند منبع الهام خوبی برای کسانی باشد که می خواهند پروژه های خود را بسازند، اما مطمئن نیستند که از کجا شروع کنند. می‌توانید کد هر پروژه‌ای را کلاس اسکرچ چیست مشاهده کنید، و با «ریمیکس کردن» یا ویرایش کپی خود، روی آن‌هایی که دوست دارید تغییراتی ایجاد کنید.

جامعه اسکرچ برای کودکان ایمن است و تیم اسکرچ - بخشی از گروه مهدکودک مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT - این را تضمین می کند. آنها دستورالعمل‌های سختگیرانه جامعه را اجرا می‌کنند تا فضایی را تضمین کنند که هر کسی بتواند با خیال راحت در آن مشارکت کند. همچنین یک ویکی Scratch برای همه Scratchers وجود دارد تا در مورد آخرین به روز رسانی ها و نکات مربوط به ویژگی ها و کدهای مختلف در Scratch مطالعه کنند!

سایر مزایای کدنویسی در اسکرچ

یادگیری کدنویسی در اسکرچ علاوه بر اینکه نقطه کلاس اسکرچ ورود بسیار خوبی برای هر کسی است تا به دنیای کدنویسی بپرد، به بچه ها کمک می کند تا انواع مهارت های مهم زندگی را تقویت کنند. در حین بررسی امکانات بی‌نهایت برای پروژه‌ها در اسکرچ، مهارت‌های زیر به طور مکرر تمرین و تقویت می‌شوند.

طراحی هنری و خلاقیت

(0) نظر

دستورات برنامه اسکرچ

چهارشنبه اول 4 1401

تکرار: این بلوک برای تکرار مجموعه دستورات برنامه اسکرچ دستورات داده شده 'n' چند بار استفاده می شود. در اینجا مقدار n یک عدد مثبت است.forever: این بلوک برای اجرای مجموعه دستورات داده شده به صورت بی نهایت استفاده می شود.

if-then: در این بلوک، اگر شرط داده شده درست باشد، کد/اسکریپت موجود در این بلوک اجرا خواهد شد. در غیر این صورت، کد/اسکریپت موجود در این بلوک نادیده گرفته خواهد شد.if-then-else: در این بلوک، اگر شرط داده شده درست باشد، کد/اسکریپت موجود در این بلوک اجرا می شود. در غیر این صورت، کد/اسکریپت موجود در بلوک else اجرا خواهد شد.

تکرار تا: این بلوک برای تکرار مجموعه دستورات داده شده تا زمانی که شرط داده شده برآورده نشود استفاده می شود.

مثال:در زیر اجرای یک برنامه ساده آورده شده است:در اینجا ما یک دختر را وادار کرده ایم که در کنار ساحل قدم بزند. او چند قدم راه می‌رود و سپس «سلام» می‌گوید. بیایید دستورات برنامه اسکرچ ببینیم چگونه این را اجرا کرده ایم.

ابتدا باید یک پس زمینه مناسب برای پروژه خود انتخاب کنید. در اینجا من از پس زمینه "ساحل مالیبو" استفاده کرده ام.اسپرایتی را که می خواهید با آن کار کنید انتخاب کنید. در اینجا من از جن "Avery walking" استفاده کرده ام.فواسکریپت زیر را لاو کنید:

کارکرد کد:اولین رویداد زمانی است که روی پرچم کلیک ایرانیان سایبر می شود، برای شروع برنامه است.بلوک دوم کد باعث می شود که اسپرایت در موقعیت اولیه یعنی x 164- و y 69- باشد.سپس یک حلقه برای تکرار حرکت با 20 بار تغییر لباس قرار داده ایم.

پس از تکمیل حلقه، اسپرایت به مدت یک ثانیه سلام می کند. توالی دستورات یکی از اولین اصول برنامه نویسی کامپیوتری را تشکیل می دهد که به برنامه نویسان جوان القا می شود. گرافیک لاک پشت چهل سال پیش اختراع شد تا به کودکان اجازه دهد لاک پشتی را در اطراف صفحه حرکت دهند و خطی بکشند تا شکل ها و الگوها بسازند. Scratch دارای یک سری بلوک های برنامه نویسی است که به عنوان حرکت شناخته  دستورات برنامه اسکرچ می شوند که برای کنترل حرکت اسپرایت در اطراف صحنه و یک سری دستورات قلم برای کنترل ظاهر خط کشیده شده استفاده می شود. اینها به طور گسترده با دستورات سنتی موجود برای گرافیک لاک پشت مطابقت دارند و مقدمه ای عالی برای برنامه نویسی کامپیوتری هستند.

برنامه onekey شروع خوبی برای برنامه نویسان جوان است تا از استفاده از توالی حرکات رو به جلو و راست برای ساخت اشکالی از جمله مربع، مثلث، شش ضلعی و ستاره استفاده کنند. کودکان از سه سالگی به بعد می توانند از اپلیکیشن onekey برای کشیدن اشکال استفاده کنند. برنامه نویسان جوان از سن شش سالگی می توانند از محیط طراحی Scratch برای ایجاد برنامه onekey خود استفاده کنند.

ساختن اپلیکیشن onekey یکی از راه‌های شروع کار کودکان با محیط اسکرچ است و به نظر می‌رسد با کودکان زیر شش سال کار می‌کند. محیط طراحی خراش را باز کنید و بلوک های برنامه نویسی حرکات را بررسی کنید. با دوبار کلیک کردن روی بلوک های حرکت و چرخش، جن در اطراف صحنه حرکت می کند. بلوک‌ها را روی ناحیه اسکریپت‌ها بکشید و به هم بپیوندید تا دنباله‌ای از دستورات برای رسم مربع ایجاد کنید. دستورات برنامه اسکرچ برنامه نویسان جوانتر می توانند فاصله فرمان حرکت را تغییر دهند اما مراقب باشند که ماهیت زاویه را با کودکان زیر هشت سال توضیح ندهند (شاید همیشه از نوبت 30 در برنامه های خود استفاده کنید).

با کشیدن بلوک قلم به سمت پایین از بلوک های قلم به قسمت اسکریپت های محیط طراحی و دوبار کلیک کردن روی آن، مطمئن شوید که قلم پایین است. جن اکنون ردی از خود به جا می گذارد. دنباله ای از دستورات حرکت و چرخش را کاوش کنید و برنامه نویسان را تشویق کنید تا با کپی کردن و قرار دادن ترکیبی از دستورات حرکت 60 و نوبت 30، دنباله ای از دستورات را برای ترسیم مربع، مثلث یا شش ضلعی ایجاد کنند.

در برنامه onekey حرکت 60 مربوط به فرمان فوروارد است و 30 را به سمت راست بچرخانید. فضای زیادی برای ترسیم مربع، مثلث و شش ضلعی با دوبار کلیک کردن روی بلوک کنترل مربوطه وجود دارد. روی آیتم ها کلیک راست کنید تا آنها را کپی کنید و آنها را در کنار هم قرار دهید تا دنباله ای از دستورات را اجرا کنید. مجموعه ای از دنباله ها را برای ایجاد اشکال مورد نیاز کپی کنید.

با کشیدن کنترل کلاه مناسب روی قسمت اسکریپت ها، تغییر کلید به F (یا فلش رو به بالا) و اتصال به فرمان move 60، بلوک فرمان وقتی کلید فشرده می شود را از قسمت کنترل ها دستورات اسکرچ معرفی کنید. اکنون با فشار دادن کلید F، اسپرایت به جلو حرکت می کند. این روند را برای کلید R (یا فلش سمت راست) تکرار کنید تا 30 بپیچید و اکنون می توانید اسپرایت را که در اطراف صحنه حرکت می کند کنترل کنید. همچنین ممکن است بخواهید بلوک پرش را به دستور حرکت اضافه کنید.

(0) نظر

کدنویسی اسکرچ چیست

چهارشنبه اول 4 1401

بیایید آن را تجسم کنیم

برای نشان دادن زیبایی Scratch، در اینجا دو کدنویسی اسکرچ چیست برنامه کامپیوتری ساده وجود دارد که هر دو پیام را چاپ می کنند: "سلام! امروز چطوری؟" یکی در جاوا ساخته شده است، در حالی که دیگری در اسکرچ ساخته شده است.

کد جاوا برای چاپ 'Hello! امروز چطوری؟'برنامه ای که پیام «سلام! امروز چطوری؟' در جاواکد خراش برای چاپ «سلام! امروز چطوری؟'برنامه ای که پیام «سلام! امروز چطوری؟' در اسکرچ.

هر دو دقیقاً یک کار را انجام می دهند، اما برنامه Scratch به طور قابل توجهی ساده تر است. همانطور که در بالا نشان داده شد، کد Scratch برای ایجاد و خواندن آسان تر است و به شما امکان می دهد تا به سرعت اصول علوم کامپیوتر را یاد بگیرید و به کار ببرید. با حذف دشواری نحو، Scratch به کدنویسان جدید و بچه های جوان کمک می کند تا مستقیماً به ساخت پروژه های سرگرم کننده و تعاملی بپردازند.

داستان های تعاملی

Scratch همچنین به شما امکان می دهد داستان کدنویسی اسکرچ چیست های تعاملی خود را ایجاد کنید و پلتفرم را خلاقانه و شخصی سازی کنید. داستان‌های تعاملی اسکرچ با روایت‌های سنتی کتاب داستان که معمولاً به آن فکر می‌کنیم متفاوت است. در حالی که داستان‌هایی مانند «کلاه قرمزی» داستان شخص دیگری را روایت می‌کنند، داستان‌های تعاملی در اسکرچ به هر کسی که بازی را انجام می‌دهد این امکان را می‌دهد که شخصیت اصلی باشد!

غار گنج یک داستان تعاملی در اسکرچ است. ایرانیان سایبر خودتان با cli پخش کنیدزدن پرچم سبز!

به عنوان مثال، این داستان تعاملی با عنوان غار گنج به بازیکن کنترل یک جن مبتکر را می دهد. جن امیدوار است با کاوش در غار گنج، گنج را کشف کند، اما هر بار که گنج را پیدا می کند باید به یک سوال پاسخ دهد. اگر آنها سوالات زیادی را اشتباه بگیرند، همه چیز را از دست می دهند!

استفاده از Scratch برای گفتن داستان، آن را به روشی جذاب برای بچه ها تبدیل می کند تا داستان سرایی را تمرین کنند و در عین حال کد یاد بگیرند. همه داستان ها نباید پیچیده باشند - گاهی اوقات حتی پروژه های ساده می توانند سرگرم کننده و جذاب باشند! این امکان وجود دارد که داستان‌های سنتی و غیر تعاملی خود را در اسکرچ نیز بسازید، مانند ساخت فیلم کوچک خود.

Funky Town یک داستان غیر تعاملی ساده و سرگرم کننده در Scratch در مورد یک دایناسور در حال رقص است. برای شروع کلیپ متحرک روی کدنویسی اسکرچ چیست پرچم سبز کلیک کنید!

انجمن اسکرچ

برای مثال‌های عالی‌تر از کارهایی که می‌توانید در Scratch انجام دهید، انجمن Scratch پر از پروژه‌های شگفت‌انگیز است. این انجمن آنلاین به Scratchers (کاربران Scratch) اجازه می دهد تا پروژه های Scratch خود را با کلیک یک دکمه با دیگران به اشتراک بگذارند. این می تواند منبع الهام خوبی برای کسانی باشد که می خواهند پروژه های خود را بسازند، اما مطمئن نیستند که از کجا شروع کنند. می‌توانید کد هر پروژه‌ای را مشاهده کنید، و با «ریمیکس کردن» یا ویرایش کپی خود، روی آن‌هایی که دوست دارید تغییراتی ایجاد کنید.

جامعه اسکرچ برای کودکان ایمن است و تیم اسکرچ - بخشی از گروه مهدکودک مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT - این را تضمین می کند. آنها دستورالعمل‌های سختگیرانه جامعه را اجرا می‌کنند تا فضایی را تضمین کنند که هر کسی بتواند با خیال راحت در آن مشارکت کند. همچنین یک کدنویسی اسکرچ چیست ویکی Scratch برای همه Scratchers وجود دارد تا در مورد آخرین به روز رسانی ها و نکات مربوط به ویژگی ها و کدهای مختلف در Scratch مطالعه کنند!

سایر مزایای کدنویسی در اسکرچ

یادگیری کدنویسی در اسکرچ علاوه بر اینکه نقطه ورود بسیار خوبی برای هر کسی است تا به دنیای کدنویسی بپرد، به بچه ها کمک می کند تا انواع مهارت های مهم زندگی را تقویت کدنویسی اسکرچ کنند. در حین بررسی امکانات بی‌نهایت برای پروژه‌ها در اسکرچ، مهارت‌های زیر به طور مکرر تمرین و تقویت می‌شوند.

(0) نظر
X