همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

برنامه نویسی اندروید با جاوا اسکریپت

چهارشنبه بیست و نهم 4 1401

همچنین بخوانید: چگونه Daffodil به Dailymotion کمک برنامه نویسی اندروید با جاوا اسکریپت کرد تا با استفاده از جاوا اسکریپت یک CMS ویدئویی قوی و مقیاس‌پذیر بسازد.

3. یونی

Ionic یکی دیگر از فریمورک های محبوب جاوا اسکریپت برای ساخت برنامه های ترکیبی است. برای توسعه دهندگانی که با فناوری های وب و توسعه برنامه های وب آشنا هستند، درک ساختار یک برنامه Ionic آسان است.

برنامه های هیبریدی در یک مرورگر تمام صفحه به نام WebView اجرا می شوند که برای کاربران نامرئی است. از طریق پلاگین‌های بومی سفارشی‌سازی، آن‌ها می‌توانند به ویژگی‌های بومی دستگاه‌های تلفن همراه مانند دوربین، شناسه لمسی و غیره دسترسی داشته باشند، بدون اینکه کد اصلی  برنامه نویسی اندروید با جاوا اسکریپت به دستگاه متصل باشد.

چرا یونیک؟

یک پایگاه کد برنامه ترکیبی را می توان برای پلتفرم های متعدد (اندروید و iOS) استفاده کرد، در نتیجه هزینه توسعه (در مقایسه با برنامه های بومی) و زمان عرضه به بازار کاهش می یابد.

هنگام ساخت برنامه های ترکیبی با Ionic، توسعه دهندگان ایرانیان سایبر می توانند به پلاگین های Cordova دسترسی داشته باشند که به آنها کمک می کند تا به ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری یک دستگاه تلفن همراه دسترسی داشته باشند.

تخصص توسعه وب موجود (HTML، CSS، و جاوا اسکریپت) را می توان برای ساخت برنامه های تلفن همراه مورد استفاده قرار داد.همچنین بخوانید: برنامه نویسی اندروید با جاوا اسکریپت چارچوب برنامه هیبریدی موبایل: چرا Ionic مطلوب ترین انتخاب است

4. آپاچی کوردووا

آپاچی کوردووا (قبلاً PhoneGap) یک چارچوب توسعه برنامه ترکیبی است که برنامه‌های HTML یا جاوا اسکریپت را در یک کانتینر داخلی قرار می‌دهد. فهرست طولانی‌ای از ابزارها، چارچوب‌ها و سرویس‌های ابری وجود دارد که برای افزایش عملکرد Cordova در دسترس هستند. برخی از نام‌های معروف عبارتند از: Visual Studio، Ionic، Framework7، Monaca، Mobiscroll و غیره. با توجه به پتانسیل‌هایی که Cordova به ارمغان می‌آورد، برخی از غول‌های فناوری از جمله Adobe، Microsoft، Blackberry، IBM، Intel و ... و غیره.

چرا کوردووا؟

انجمن بزرگی وجود دارد که پلاگین هایی را برای Cordova توسعه می دهد. در نتیجه، چارچوب دسترسی به طیف وسیعی از افزونه‌ها را تسهیل می‌کند و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا به ویژگی‌های دستگاه دسترسی داشته باشند و در نتیجه دامنه و مقیاس برنامه را گسترش دهند.

با استفاده از Cordova، امکان استقرار کد برنامه نویسی اندروید با جاوا اسکریپت برای چندین پلتفرم (iOS، Android) وجود دارد که توسعه برنامه را به یک امر مقرون به صرفه تبدیل می کند.

5. OnSenUI

OnSen UI یک فریمورک JS برای ساخت برنامه های موبایل هیبریدی با استفاده از HTML، CSS و Javascript است. رابط کاربری Onsen با هر دو AngularJS و Angular 2+، React، Vue و jQuery سازگار است. توسعه دهندگان کلاه می توانند بین کتابخانه ها و چارچوب های مختلف برای ایجاد رابط های کاربری تعاملی جابجا شوند.

چرا رابط کاربری OnSen؟OnSen UI مجموعه بزرگی از اجزای UI غنی را ارائه می دهد که به طور خاص برای برنامه های تلفن همراه طراحی شده اند.

OnSen UI با موناکا عالی کار می کند. موناکا یک برنامه نویسی اندروید  ابزار قدرتمند خط فرمان و برنامه دسکتاپ برای ساده کردن کارهای پیچیده ارائه می دهد.

6. جی کوئری موبایل

(0) نظر

جاوا در اندروید

سه شنبه بیست و هشتم 4 1401

مفاهیم برنامه نویسی شی گرا در جاواکلاس  جاوا در اندروید ها و اشیاء در جاوا – اجزای اصلی OOPs Class و Object در زبان برنامه نویسی جاوا.روش های مختلف ایجاد اشیاء در جاوا – با روش های مختلف ایجاد اشیا در جاوا آشنا شوید.

وراثت در جاوا – مکانیزمی در جاوا است که به وسیله آن یک کلاس اجازه دارد ویژگی ها (فیلدها و متدها) کلاس دیگر را به ارث ببرد.کپسوله سازی در جاوا – کپسوله سازی به عنوان جمع کردن داده ها در زیر یک واحد تعریف می شود.

Abstraction در جاوا – Data Abstraction یک ویژگی است که به موجب آن تنها جزئیات ضروری به کاربر نمایش داده می شود.اصلاح کننده های دسترسی در جاوا - همانطور که از نام آن پیداست، اصلاح کننده های دسترسی در جاوا به محدود کردن دامنه یک کلاس، جاوا در اندروید سازنده، متغیر، متد یا عضو داده کمک می کنند.

مرجع ‘this’ در جاوا – ‘this’ یک متغیر مرجع است که به شی فعلی اشاره دارد.بارگذاری بیش از حد در جاوا – بارگذاری بیش از حد به روش‌های مختلف اجازه می‌دهد تا نام یکسان، اما علائم متفاوتی داشته باشندروش ها

Overriding در جاوا – Overriding قابلیتی است که به یک کلاس فرعی یا فرزند اجازه می دهد تا پیاده سازی خاصی از یک متد را ارائه دهد که قبلاً توسط یکی از کلاس های فوق العاده یا کلاس های پدر ارائه شده است.

کلاس شی در جاوا – کلاس شی در بسته java.lang وجود دارد. هر کلاس در جاوا به طور مستقیم یا غیر مستقیم از کلاس Object مشتق شده است.

کلاس استاتیک در جاوا – برخی از کلاس ها را می توان در جاوا استاتیک کرد. جاوا از متغیرهای نمونه استاتیک، روش‌های استاتیک، بلوک استاتیک و کلاس‌های ایرانیان سایبر استاتیک پشتیبانی جاوا در اندروید می‌کند.مدیریت استثنا در جاوا

استثناها در جاوا – استثنا یک رویداد ناخواسته یا غیرمنتظره است که در حین اجرای یک برنامه یعنی در زمان اجرا رخ می دهد.انواع استثنا در جاوا با مثال - جاوا همچنین به کاربران اجازه می دهد تا استثناهای خود را تعریف کنند.رابط ها و کلاس های انتزاعی

رابط ها در جاوا – مانند یک کلاس، یک رابط می تواند متدها و متغیرهایی داشته باشد، اما متدهای اعلام شده در یک رابط به طور پیش فرض انتزاعی هستند.مشخص‌کننده دسترسی متدها در رابط‌ها - همه روش‌ها در یک رابط عمومی هستند، حتی اگر عمومی را با نام متدها مشخص نکنیم. همچنین، فیلدهای داده، نهایی استاتیک عمومی هستند، حتی اگر آنها را در نام فیلدها ذکر نکنیم.

مشخص‌کننده‌های دسترسی برای کلاس‌ها یا رابط‌ها در جاوا – روش‌ها و اعضای داده یک کلاس/رابط می‌توانند یکی از چهار مشخص‌کننده دسترسی جاوا در اندروید زیر را داشته باشند.

کلاس های چکیده در جاوا – جاوا، یک چکیده کلمه کلیدی جداگانه برای ایجاد چکیده کلاس استفاده می شود.تفاوت بین کلاس Abstract و Interface در جاوا - با تفاوت های بین رابط ها و کلاس های انتزاعی آشنا شوید.کلاس داخلی ناشناس در جاوا - یک کلاس داخلی بدون نام است که فقط یک شیء برای آن ایجاد می شود.

مجموعه های ضروری در جاوا برای توسعه اندروید مورد نیاز استArrayList در جاوا – ArrayList بخشی از چارچوب مجموعه است و در بسته java.util موجود است. آرایه های پویا را در جاوا در اختیار ما قرار می دهد.HashMap در جاوا با مثال - داده ها را به صورت جفت (Key, Value) ذخیره می کند و شما می توانید از طریق یک نمایه از نوع دیگری به آن دسترسی داشته باشید.

قراردادهای نامگذاری جاوا - هنگام توسعه نرم افزار در جاوا برای نگهداری خوب و خوانایی کد باید از قراردادهای نامگذاری پیروی کرد.Generics در جاوا – Generics به معنای انواع پارامتر شده است. ایده این است که اجازه دهیم انواع (Ingers، رشته‌ها، ... و غیره، و انواع تعریف‌شده توسط کاربر) پارامتری برای متدها، کلاس‌ها و رابط‌ها باشند.

حاشیه نویسی در جاوا – حاشیه نویسی برای ارائه اطلاعات تکمیلی در مورد یک برنامه استفاده می شود.

عبارات لامبدا در جاوا 8 - عبارات لامبدا اساساً نمونه جاوا درکنار اندروید هایی از رابط های عملکردی را بیان می کنند (یک واسط با یک روش انتزاعی منفرد یک رابط عملکردی نامیده می شود. برنامه های اندروید باید تعاملی باشند و این به معنای برنامه نویسی در جاوا است. در طول این دوره، نحوه ایجاد یک برنامه، از طرح بندی تا کد جاوا را خواهید آموخت. با کاوش در نحوه ادغام تعامل و ژست‌ها در برنامه‌های خود شروع کنید و رابط کاربری خود را به درستی بر روی صفحه نمایش قرار دهید. سپس یاد خواهید گرفت که چگونه دکمه‌ها را در رابط خود تنظیم کنید و متغیرها را در سیستم به همراه منطق شرطی دستورات IF و ELSE مقداردهی کنید. 

(0) نظر
X