همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی

شنبه بیست و نهم 5 1401

فناوری بر تمام جنبه های دنیای مدرن تأثیر می گذارد آموزش برنامه نویسی و اهمیت آن تنها در دهه های آینده افزایش خواهد یافت. سیستم آموزشی تایلند باید با چنین تغییرات سریعی همراهی کند، اما این بدان معنا نیست که از دانش آموزان بخواهیم رشته های طولانی کد را به خاطر بسپارند - بلکه به این معنی است که ما به معلمان باکیفیتی نیاز داریم که مهارت های قرن 21 را در کودکان ایجاد کنند (ارتباط، خلاقیت، همکاری، و تفکر انتقادی) در زمینه آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی (STEM). با این مهارت ها و دانش، بچه ها، چه در بانکوک و چه در روستاهای تایلند، می توانند از قدرت فناوری مدرن استفاده کنند.

Visut با پایان دادن به یادگیری غیرمستقیم به نفع تمرین‌های عملی و تاثیرگذار، دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد و دانش، مهارت‌های قرن 21 و اعتماد به نفس فرزندانش را برای به کار بردن STEM در دنیای واقعی ایجاد می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا لات خود را کشف کنند. آموزش برنامه نویسی استعدادهای خود را پیدا کنید و در زندگی موفق شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار ما برای تغییر آموزش در تایلند از وب سایت جدید ما دیدن کنید. Emil یک روش منحصر به فرد برای آموزش محاسبات در مدارس در سال های 1-5 است - از سال های ابتدایی ابتدایی، برای هر دانش آموز در کلاس، برای لذت بردن از کاوش، ایجاد و یادگیری. بر اساس تحقیقات آموزشی ما و سال ها کار با معلمان و دانش آموزان در چندین کشور، ایده آموزش کامپیوتری مدرن به عنوان یک فرآیند یادگیری پیچیده و سیستماتیک در کلاس های عادی و رسمی در مدارس ابتدایی پیاده سازی می شود. امیل سرگرم کننده است اما نه فقط برای مدتی. دانش آموزان به تدریج تمام ساختارهای مهم برنامه نویسی را به شیوه ای بازیگوش یاد می گیرند.

امیل از تجربیات بین المللی در آموزش محاسبات آموزش برنامه نویسی و برنامه نویسی، مبتنی بر نظریه های یادگیری اخیر استفاده می کند. در عین حال، الزامات برنامه های درسی ملی جدید و در حال توسعه را نیز برآورده می کند. امیل به جای اینکه صرفا نحوه برنامه ریزی را آموزش دهد، کاوش، توسعه تفکر الگوریتمی و ریاضی، حل مسئله و همکاری بین موضوعات را وارد کلاس درس می کند. این به دانش آموزان می آموزد ایرانیان سایبر که مسئولانه در یک محیط دیجیتال زندگی و کار کنند، درباره جهان و چگونگی تغییر آن بیاموزند. رایانش با امیل یک روش پیچیده مبتنی بر شواهد را برای چندین سال ابتدایی ارائه می‌دهد که شامل آموزش، محیط‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزار، کتاب‌های کار برای دانش‌آموزان، مواد معلم و محتوای توسعه حرفه‌ای است. راهنماهای منابع آنلاین بسیاری برای مربیان علاقه مند به برنامه نویسی وجود دارد، از دوره های اولیه برای کدنویس تازه کار گرفته تا برنامه های درسی برای معلمانی که می خواهند اصول علوم کامپیوتر را در سایر حوزه های درسی مانند علوم انسانی یا هنر ادغام کنند. در زیر، تعدادی از بهترین ها را بیابید، از جمله منابع Code.org که آموزش رایگان را برای معلمان از تمام سطوح پایه، از جمله شبکه ملی کارگاه های محلی حضوری، ارائه می دهد.

Code.org یک سازمان غیرانتفاعی ملی است که توسط هادی پرتوی کارآفرین فناوری تأسیس شده است که دسترسی به آموزش کدنویسی را برای همه ترویج می‌کند. این سازمان کارگاه های حضوری رایگان برای مربیان K-12 و همچنین آموزش و آموزش آنلاین ارائه می دهد.

دوره های آموزشی برای معلمان K-5 شش تا آموزش برنامه نویسی هشت ساعت طول می کشد تا تکمیل شود و راهنمای برنامه درسی و برنامه های درسی ارائه شود. مربیان یاد می گیرند که چگونه اصول علوم کامپیوتر را به عنوان یک دوره مستقل یا راه هایی برای ادغام آموزش کدنویسی در سایر رشته ها آموزش دهند. هیچ هزینه ای برای حضور وجود ندارد.

مربیان راهنمایی و دبیرستان می توانند در کارگاه های تابستانی شرکت کنند و جلسات حضوری را در طول سال پیگیری کنند. دوره ها رایگان است و برای پوشش هزینه های سفر بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده است. نقشه را برای دوره های نزدیک خود جستجو کنید یا برای فرصت های آینده با یک شریک منطقه ای تماس بگیرید.

هیچ تجربه قبلی برای هیچ یک از برنامه های Code.org لازم نیست. به گفته بنیانگذار هادی پرتوی، معلمان نیازی به دانش قبلی ریاضی یا برنامه نویسی کامپیوتر ندارند. این برنامه ها برای هر مربی که می خواهد در مورد آموزش کدنویسی بیشتر بیاموزد طراحی شده است.

Code.org همچنین Hour of Code را ارائه می‌کند، ابتکاری که آموزش‌های یک ساعته و خودراهنما را ارائه می‌دهد که مربیان می‌توانند از آنها برای آشنایی دانش‌آموزان با کدنویسی استفاده کنند. آموزش ها برای هر مقطعی رایگان و در دسترس است. در سطح ملی، Hour of Code در هفته آموزش علوم برنامه نویسی کامپیوتر در اوایل دسامبر برگزار می شود، اما معلمان می توانند در هر زمانی در طول سال به مطالب دسترسی داشته باشند و فعالیت را رهبری کنند. Edutopia راهنمایی دارد که پیشنهادهایی در مورد چگونگی استفاده بهینه از Hour of Code ارائه می دهد.

(0) نظر

هک سایت با پایتون

شنبه بیست و نهم 5 1401

خوشبختانه، بیشتر آسیب‌پذیری‌های زندگی هک سایت با پایتون واقعی دلایل ریشه‌ای مشابهی دارند. و با مطالعه این انواع آسیب پذیری رایج، چرایی وقوع آنها و نحوه شناسایی آنها، می توانید یاد بگیرید که از آنها جلوگیری کرده و برنامه خود را ایمن کنید.

استفاده از هر زبان، فریمورک یا محیطی برنامه را در معرض مجموعه ای منحصر به فرد از آسیب پذیری ها قرار می دهد. اولین قدم برای رفع آسیب‌پذیری‌ها در برنامه‌تان این است که بدانید به دنبال چه چیزی باشید. امروز، بیایید نگاهی به ۲۷ مورد از رایج‌ترین آسیب‌پذیری‌هایی که برنامه‌های پایتون را تحت تأثیر قرار می‌دهند و اینکه چگونه می‌توانید آن‌ها را پیدا کرده و از آن‌ها جلوگیری کنید، بیاندازیم.

بیایید برنامه پایتون خود را ایمن کنیم! آسیب پذیری هایی که در این پست به آنها خواهم پرداخت عبارتند از:حملات موجودیت خارجی XML (XXE)سریا زدایی ناامناجرای کد از هک سایت با پایتون راه دور (RCE)تزریق SQLتزریق NoSQLتزریق LDAPتزریق چوبتزریق پستی

تزریق الگو (SSTI)تزریق رژکستزریق XPathتزریق هدرتزریق جلسه و کوکی های ناامنمسمومیت هدر میزباننشت داده های حساس یا نشت اطلاعاتدور زدن احراز هویتکنترل دسترسی نامناسبپیمایش دایرکتوری یا پیمایش مسیر

پرونده خودسرانه می نویسدحملات انکار سرویس (DoS)آسیب پذیری های رمزگذاریپیکربندی ناامن TLS و اعتبار سنجی گواهی امناسبتکلیف دسته جمعیتغییر مسیرها را باز کنیدجعل درخواست بین سایتی (CSRF)جعل درخواست سمت سرور (SSRF)نقض مرزهای اعتمادحملات هک سایت با پایتون موجودیت خارجی XML

حملات موجودیت خارجی XML یا XXE زمانی است که مهاجمان از تجزیه کننده XML برای خواندن فایل های دلخواه روی سرور شما سوء استفاده می کنند. با استفاده از XXE، مهاجمان همچنین ممکن است بتوانند اطلاعات کاربر، فایل‌های پیکربندی یا سایر اطلاعات حساس مانند اعتبارنامه AWS را بازیابی کنند. برای جلوگیری از حملات XXE، باید این قابلیت ها را به صراحت غیرفعال کنید. شما می توانید جزئیات مربوط به نحوه ایرانیان سایبر جلوگیری از XXE در برنامه های پایتون را اینجا بخوانید.

سریال زدایی ناامن

سریال سازی فرآیندی است که طی آن یک شی در یک زبان برنامه نویسی (مثلاً یک شی پایتون) به قالبی تبدیل می شود که می تواند در پایگاه داده ذخیره شود یا از طریق شبکه منتقل شود. در حالی که deserialization به عکس آن اشاره دارد: زمانی است که شیء سریال شده از یک فایل یا شبکه خوانده می شود و هک سایت با پایتون دوباره به یک شی تبدیل می شود. بسیاری از زبان های برنامه نویسی از سریال سازی و سریال زدایی اشیا پشتیبانی می کنند، از جمله جاوا، پی اچ پی، پایتون و روبی.

سریال‌زدایی ناامن نوعی آسیب‌پذیری است که زمانی به وجود می‌آید که مهاجم بتواند شی سریال‌سازی شده را دستکاری کند و پیامدهای ناخواسته‌ای در جریان برنامه ایجاد کند. اشکال‌های سریال‌زدایی ناامن اغلب آسیب‌پذیری‌های بسیار مهمی هستند: یک اشکال غیرایمن‌زدایی سریال‌سازی اغلب منجر به دور زدن احراز هویت، انکار سرویس یا حتی اجرای کد دلخواه می‌شود. بیاموزید که چگونه مهاجمان می توانند از سریال سازی ناامن سوء استفاده کنند.

برای جلوگیری از سریال‌زدایی ناامن، ابتدا باید مراقب وصله‌ها باشید و وابستگی‌ها را به‌روز نگه دارید. بسیاری از آسیب‌پذیری‌های ناامن سریال‌زدایی از طریق وابستگی‌ها معرفی می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که کد شخص ثالث شما امن است. همچنین به جلوگیری از استفاده از اشیاء سریالی و استفاده از انواع داده های ساده مانند رشته ها و آرایه ها کمک می کند. در نهایت، می‌توانید یاد بگیرید که چگونه اشیا را به‌طور ایمن از سریال‌زدایی کنید تا از سریال‌زدایی ناامن جلوگیری کنید.

اجرای کد از راه دور

آسیب‌پذیری‌های اجرای کد از راه دور یا RCE، دسته‌ای از آسیب‌پذیری‌ها هستند که زمانی اتفاق می‌افتند که مهاجمان بتوانند کد خود را بر روی دستگاه شما اجرا کنند. یکی از راه هایی که می تواند این اتفاق بیفتد از طریق آسیب پذیری های تزریق فرمان است. آنها نوعی اجرای کد از راه دور هستند که زمانی اتفاق می‌افتد که ورودی کاربر مستقیماً به یک فرمان سیستم متصل شود. برنامه نمی تواند بین محل ورودی کاربر و مکان دستور سیستم تمایز قائل شود، بنابراین برنامه ورودی کاربر را به عنوان کد اجرا می کند. مهاجم قادر خواهد بود دستورات دلخواه را هک با پایتون روی دستگاه اجرا کند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از تزریق فرمان، پیاده‌سازی اعتبارسنجی ورودی قوی در قالب یک لیست مجاز است. در مورد نحوه اجرای لیست های مجاز برای جلوگیری از RCE در اینجا بخوانید.

(0) نظر
X