همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

برنامه نویسی کودکان اسکراچ

شنبه بیست و نهم 3 1400

طی ده سال گذشته روز جهانی برنامه نویسی کودکان اسکراچ  ، کانون توجه یک شبکه جهانی از رویدادها بوده است که در آن مردم برای جشن گرفتن خراش ، بستر برنامه نویسی رایگان و انجمن آنلاین کودکان ، جمع می شوند. رویدادهای Scratch Day جوانان جامعه Scratch را گرد هم می آورد تا پروژه ها را به اشتراک برنامه نویسی کودکان اسکراچ بگذارند ، از یکدیگر بیاموزند و از تازه واردان استقبال کنند.

 

هنگامی که بسیاری از مردم به کد نویسی رایانه فکر می کنند ، آن را یک مهارت فنی می دانند ، اما هنگامی که گروه مهد کودک های مادام العمر در برنامه نویسی کودکان اسکراچ (یک زبان برنامه نویسی بصری و جامعه آنلاین را هدف اصلی کودکان قرار می دهند) را طراحی کردند ، آن را به عنوان یک یادگیری بازیگوشانه طراحی کردند تجربه. ما در بنیاد LEGO معتقدیم که برخی از بهترین یادگیری ها هنگامی اتفاق می افتد که از بازی برای برنامه نویسی کودکان اسکراچ تقویت انگیزه و انگیزه کودکان برای یادگیری استفاده می شود و این شامل بازی هم در دنیای فیزیکی و هم در دنیای دیجیتال است.

 

کارن برنان (هم اکنون دانشیار دانشکده تحصیلات تکمیلی هاروارد) ایده اولیه Scratch Day را ارائه داد و اولین رویداد جهانی را در سال 2009 ترتیب داد برنامه نویسی کودکان اسکراچ ، در حالی که دانشجوی کارشناسی ارشد در آزمایشگاه رسانه MIT بود. نه سال بعد ، در سال 2018 بیش از 1200 رویداد روز ایرانیان سایبر جهانی خراش در سراسر جهان برگزار شد و جشن امسال در 11 مه 2019 (دهمین سالگرد روز جهانی خراش) به نظر می رسد بزرگتر برنامه نویسی کودکان اسکراچ و حتی گسترده تر از هر زمان دیگری باشد!

یکی از مواردی که باعث موفقیت روز جهانی برنامه نویسی کودکان اسکراچ می شود این است که واقعاً به یک روز خاص محدود نمی شود. اگرچه تاریخ "رسمی" همیشه آخر هفته است و همیشه نزدیک به 15 مه است (تاریخ رسمی خراش در سال 2007 راه اندازی شد). اگر روزهای خراش در روز دیگری از ماه یا حتی ماه دیگری از سال سازماندهی شوند ، هیچ کس در گروه کودکستان های مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT یا بنیاد خراش نمی خواهد خواب خود را از دست بدهد.

هدف اصلی Scratch Day این است که به کاربران برنامه نویسی کودکان اسکراچ فرصتی برای همکاری مشترک در پروژه های مختلف ، به اشتراک گذاشتن ایده ها و تجربیات خود ، و به طور کلی ، لذت بردن داشته باشید. به طور خلاصه ، Scratch Day بیشتر از اینکه یک جشن سالیانه Scratch باشد ، بیشتر جنبشی در حال انجام است.

 

استفاده از Scratch می تواند راهی عالی برای کودکان و جوانان برای یادگیری از طریق بازی با فناوری باشد. در بنیاد LEGO می گوییم که یادگیری اگرچه بازی هنگامی اتفاق می افتد برنامه نویسی کودکان اسکراچ که فعالیت انجام شود: (1) به عنوان شادی آور تجربه می شود ، (2) به کودکان کمک می کند تا در کارهایی که انجام می دهند یا یاد می گیرند معنی پیدا کنند ، (3) شامل تفکر فعال ، درگیر و ذهنی است. ، (4) و همچنین تفکر تکراری (آزمایش ، آزمایش فرضیه و غیره) و (5) تعامل اجتماعی.

 

این پنج ویژگی بازی شواهدی را در رابطه با چگونگی یادگیری برنامه نویسی کودکان اسکراچ بهتر کودکان (علم یادگیری) و نحوه پرورش ذهنیت بازیگوش به دست می آورد. 

(0) نظر
X