همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

برنامه نویسی کودکان

دوشنبه نوزدهم 2 1401

انشعاب زمانی است که رایانه با برنامه نویسی کودکان بررسی شرایطی که انتخاب را تعیین می کند، انتخاب می کند. این زمانی اتفاق می‌افتد که شما باید شرایطی را بررسی کنید و تصمیم بگیریدآن تصمیم را لغو کرد یک مثال از این مورد در مورد کیک این است که وقتی دو گزینه مختلف به شما داده می شود، انتخاب کنید که فر را روی چه دمایی تنظیم کنید: یکی برای فر فن دار و دیگری برای فر بدون فن.

5. توالی یابی

این ترتیب خاصی است که در آن دستورات در برنامه لیست می شوند، که باید دنبال شود تا نتیجه آن چیزی باشد که باید باشد. درست همانطور که هنگام درست کردن کیک از دستور العمل پیروی می کنید، برنامه کامپیوتری هم از اول تا آخر دستورات را دنبال می کند. اگر از کار بیفتند کار نمی کند.

6. حلقه  برنامه نویسی کودکان/ تکرار

حلقه عملی است که تکرار می‌شود یا ادامه می‌یابد تا زمانی که برای توقف برنامه‌ریزی شود، مانند رشد گیاهان در یک بازی در حالی که خورشید بیرون است و فقط وقتی که شب شود متوقف می‌شود. گاهی اوقات به آن تکرار می گویند که به معنای همان تکرار یک عمل است.

تصویر دو کودک با جامپر آبی با استفاده از کامپیوتر.متغیر چیست؟

ما چند مفهوم کلیدی را در کدنویسی مرور کرده ایم. با این حال، ما هنوز توضیح نداده‌ایم که متغیر چیست. این یک مفهوم مهم برای درک کودکان و کدنویسان است.

متغیر در یک برنامه مقدار داده ای است که وقتی از کاربر ایرانیان سایبر سوالی پرسیده می شود تغییر می کند. به عنوان مثال، یک متغیر می تواند سن افراد یا محل زندگی آنها برنامه نویسی کودکان باشد. متغیر ممکن است آنچه را که در طول برنامه اتفاق می افتد تغییر دهد.

متغیرها همچنین برای ذخیره اطلاعاتی که ممکن است بعداً در یک برنامه تغییر کنند استفاده می شود. این می تواند امتیاز بازیکن باشد، جایی که متغیر با کسب یا از دست دادن امتیاز تغییر می کند. در یک حساب بانکی، متغیر می تواند برای نشان دادن مقدار موجود در حساب استفاده شود، اما بر اساس مقدار پول وارد یا خارج شده تغییر می کند.

متغیرها مکان های حافظه هستند. این بدان معنی است که آنها مانند یک ظرف برای نگهداری اعداد، عبارات یا اطلاعات مهم در کد شما کار می کنند. متغیر اغلب با استفاده از علامت مساوی برای نشان دادن برابری آن اختصاص داده می شود. به طور معمول، متغیرها نزدیک به بالای یک اسکریپت گنجانده می شوند (یک اسکریپت بخشی از کد است). این باعث می شود خواناتر و راحت تر بتوان متغیر را برنامه نویسی کودکان پیدا کرد.

زبان کدنویسی و برنامه نویسی در KS1

در طول KS1 کودکان با یک زبان برنامه نویسی مستقیم آشنا می شوند. برای این زبان کنترل یک ربات طبقه متداول است.

ربات های طبقه ای که استفاده می شوند دارای چهار عملکرد هستند که می توانند به منظور کنترل ربات برنامه ریزی شوند. معمولاً ربات‌های طبقه‌ای که معلمان استفاده می‌کنند به عنوان Bee-Bots شناخته می‌شوند، معمولاً معلمان از کودکان می‌خواهند که حروف یا اعداد را با ترتیب صحیح بنویسند.

تشک جاده و ساختمان BeeBotزبان کدنویسی و برنامه نویسی در KS2

در KS2 زبان برنامه نویسی و برنامه نویسی پیچیده تر و پیشرفته تر می شود. دانش‌آموزان شروع به یادگیری Scratch می‌کنند که یک زبان/برنامه کدگذاری بلوکی است.در سال  برنامه نویسی کودکان سوم، کودکان با استفاده از ربات ها به رشد درک خود ادامه می دهند و برنامه نویسی بصری معرفی می شود.

در سال چهارم، زبان آموزان شروع به استفاده از کد محاسباتی و نوشتن کدی می کنند که از دستورات if و حلقه استفاده می کند.

(0) نظر

برنامه نویسی کودکان

دوشنبه نوزدهم 2 1401

الگوریتم: یک فرآیند فکری کامپیوتری، برنامه نویسی کودکان شامل دنباله‌ای از دستورالعمل‌ها است که یک برنامه کامپیوتری برای انجام یک عمل خاص دنبال می‌کند.

اشکال: یک خطا در یک برنامه کامپیوتری که باعث می شود مشکلی رخ دهدکد: مجموعه ای از دستورالعمل های گام به گام که به رایانه می گوید چه کاری انجام دهد

Command: دستورالعمل خاصی که به یک برنامه کامپیوتری داده می شود و به شما می گوید چه کاری انجام دهیدشرایط: عبارتی که به برنامه می‌گوید بر اساس درست یا نادرست بودن چیزی، بخشی از کد را اجرا کند، مثلاً بازیکنی که در یک بازی ویدیویی می‌پرد، زیرا دکمه را فشار داده‌اید تا بازیکن بپرد.

زبان برنامه نویسی: زبان های برنامه نویسی مختلفی وجود دارد که برنامه نویسان از آنها استفاده می کنند. این زبانی است که کد با آن نوشته می‌شود. چند نمونه از زبان‌برنامه نویسی کودکان های برنامه‌نویسی Python، JavaScript و C هستند.

بلاک بصری در مقابل کدگذاری مبتنی بر متن

قبلا در مورد کدنویسی تصویری و متنی اشاره کردیم. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد این روش های مختلف یادگیری کدنویسی وجود دارد. یکی از راه‌های آسان برای آشنا کردن بچه‌ها با برنامه‌نویسی از طریق برنامه‌های کدگذاری بلوک بصری، مانند Scratch است.

 اینها برنامه هایی هستند که برای آسان کردن یادگیری ایرانیان سایبر و درک اصول کدنویسی طراحی شده اند، جایی که کاربر عناصر را برای ایجاد یک برنامه ساده می کشد  برنامه نویسی کودکان و رها می کند. این ابزارها طوری طراحی شده اند که وقتی یادگیرنده اصول اولیه را درک کرده باشد، از آنها بزرگتر شود. برنامه های کدگذاری بلوک بصری به ویژه برای کودکان کوچکتر مفید هستند.

نوع دیگری از برنامه‌های کدنویسی، کدگذاری مبتنی بر متن نامیده می‌شود و این نوعی برنامه کدنویسی است که افراد زمانی که می‌خواهند با استفاده از زبان واقعی برنامه‌نویسان، کدنویسی را امتحان کنند، از آن استفاده می‌کنند. این ترکیبی از حروف و نمادها است که دستورالعمل هایی را ایجاد می کند تا به رایانه بگوید چه کاری انجام دهد.

شش مفهوم اساسی در برنامه نویسی برای کودکان

1. ریاضیات (حساب)

ریاضیات یا حساب در مورد برنامه نویسی کودکان نحوه عملکرد اعداد است. این شامل جمع، تفریق، ضرب و تقسیم است. این ابزارها برای کنترل آنچه در یک برنامه کامپیوتری اتفاق می افتد برای تغییر یک نتیجه استفاده می شود. به عنوان مثال، ما می توانیم تعداد امتیازهای سلامتی یک بازیکن را با استفاده از حساب کنترل کنیم.

2. ذخیره سازی داده ها

مواردی که می توانند داده ها را ذخیره یا ذخیره کنند ذخیره سازی داده می گویند. یک مثال از این متغیر نامیده می شود، که عددی است که بسته به اتفاقی که می افتد، مانند امتیاز بازیکن در یک بازی، می تواند تغییر کند.

3. داده های ورودی و خروجی

هنگامی که یک برنامه کامپیوتری برنامه نویسی کودکان را در داخل داده ها و داده ها را خارج می کنیم، باید داده ها را سازماندهی کنیم. داده‌های ورودی داده‌های ورودی هستند، مثلاً امتیاز بازیکن در ابتدای بازی برابر با صفر است. سپس، با پیشرفت بازی، امتیاز افزایش می یابد و بنابراین این مقدار افزایش می یابد. داده های خروجی امتیاز پایان بازی است.

4. انشعاب

(0) نظر

برنامه اسکرچ برای گوشی

يکشنبه هجدهم 2 1401

اگرچه HTML صرفاً یک زبان برنامه نویسی نیست، برنامه اسکرچ برای گوشی اما نیاز به کدنویسی توسط کودکان دارد. این ترکیبی غیرقابل احترام از کدنویسی و گیف های گربه است.

پادشاهی کد

Code Kingdoms یک بازی رایگان است که با استفاده از جاوا اسکریپت به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا مدهای Minecraft خود را بسازند و برنامه‌نویسی بیاموزند. اگر کودک شما وسواس زیادی به Minecraft دارد، این ابزار می تواند به او کمک کند علاقه خود را به روشی آموزشی کشف کند. Code Kingdoms

 برای سنین 8 تا 14 سال در نظر گرفته شده است، اما بچه‌های کوچک‌تر که قبلاً با Minecraft آشنا هستند نیز ممکن است از این ابزار لذت ببرند. این یک سایت پولی است، اما یک منبع عالی برای کودکان برای یادگیری کدنویسی در جاوا اسکریپت است. کودکان پادشاهی را کشف می کنند و باید برنامه اسکرچ برای گوشی از قطعات کد برای حل مشکلات و غلبه بر موانع استفاده کنند.

پورتال میکروبیت

اگرچه خود میکروبیت ها به اندازه تک شاخ کمیاب هستند، می توانید از شبیه ساز آنلاین به صورت رایگان استفاده کنید. این به شما امکان می دهد یک Microbit مجازی را در JavaScript، Blockly، Python و توسعه لمسی کدنویسی کنید. Blockly زبانی شبیه به رابط Scratch است.

CodeCombat

CodeCombat یک برنامه اسکرچ برای گوشی ابزار عالی برای بچه های بازی است که می خواهند در پیچ و خم ها حرکت کنند، قاتل ها را شکار کنند و گنج های مدفون را کشف کنند. اکثر بچه‌ها فراموش می‌کنند که وقتی این بازی را انجام می‌دهند، حتی قرار است در حال یادگیری باشند، خیلی کمتر اصول برنامه‌نویسی را کشف کنند.

 اگر فرزند شما در مورد غوطه ور شدن در اصول ایرانیان سایبر علوم کامپیوتر عصبی است (یا شما نگران آموزش آنها هستید)، شروع کردن با این بازی را برای برانگیختن علاقه و کاهش فشار ناشی از یادگیری کدنویسی در نظر بگیرید.

زمین بازی کد Barclays

بانک بزرگ Barclays یک سایت کامل دارد که به والدین و فرزندان کمک می کند تا با یکدیگر همکاری کنند تا نحوه کدنویسی را یاد بگیرند. می توانید متغیرهای سایت را تغییر دهید (با استفاده از جاوا اسکریپت) تا ببینید که چگونه رفتار کاراکترها را تغییر می دهد.

آکادمی لاک برنامه اسکرچ برای گوشی پشت

آموزش کدنویسی با استفاده از زبان LOGO. لوگو اکنون تا حدودی از مد افتاده است اما هنوز جایی دارد.

یکی دیگر از اسباب بازی های مورد علاقه من برای بازی، مشخصات اشعه ایکس است. آن را نشان می دهد شما می توانید هر وب سایتی را زیر نظر بگیرید و تغییر دهید. نگران نباشید این در واقع صفحه واقعی را تغییر نمی‌دهد، بلکه به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد ببینند چه چیزی «زیر سرپوش» است و آزمایش کنند. یک کپی محلی از صفحه ایجاد می کند. همچنین بسیار سرگرم کننده است!

تعداد زیادی برنامه برای تبلت ها نیز وجود دارد. من می توانم Lightbot، Kodeable، Cargobot و A.L.E.X را توصیه کنم. همه آنها برای کودکان کوچکتر بسیار ساده و قابل دسترس هستند. ScratchJr یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که کودکان خردسال را قادر می سازد داستان ها و بازی های تعاملی خود را بسازند.

موفقیت کلیدی پشت بسیاری از این برنامه اسکرچ برای گوشی فعالیت ها این است که کودکان احساس نمی کنند در حال یادگیری هستند. من برای آنها سرگرم کننده هستم. لی پارکینسون، ارائه‌دهنده پیشرو CPD، از «یادگیری استتار» صحبت می‌کند، ایده یادگیری کودکان از طریق فعالیت‌های سرگرم‌کننده.

در نهایت، آموزش بسیاری از برنامه های درسی برنامه اسکرچ برای گوشی محاسبات بدون برق از رایانه نیز امکان پذیر است. در حالی که به نظر می رسد بسیار غیر شهودی است، کار می کند. بیشتر برنامه درسی محاسبات مربوط به ایجاد، بهبود و پیروی از مجموعه دستورالعمل ها است. این را می توان به روش های سرگرم کننده از طریق PE یا سایر فعالیت های بین درسی به دست آورد.

(0) نظر

دستورات برنامه اسکرچ

يکشنبه هجدهم 2 1401

بیش از 2 میلیون تم و پلاگین دستورات برنامه اسکرچ وردپرس، قالب های وب و ایمیل، کیت های رابط کاربری و موارد دیگر

هزاران تم و افزونه وردپرس، قالب های وب، عناصر رابط کاربری و موارد دیگر را با عضویت در Envato Elements دانلود کنید. دسترسی نامحدود به یک کتابخانه رو به رشد به میلیون ها دارایی خلاقانه و کد داشته باشید.

قالب های اپلیکیشن iOS بیش از 2500 قالب برنامه iOS خیره کننده برای پروژه بعدی شما.اسکریپت های پی اچ پی

بیش از 4000 اسکریپت، پلاگین و افزونه PHP.قالب های برنامه اندروید برنامه اندروید بعدی خود را با 5k+ الگوهای همه کاره شروع کنید.بلوک های دستورات برنامه اسکرچ حرکتی

بلوک های حرکتی همان چیزی است که برای قرار دادن اسپرایت های خود روی صحنه یا حرکت دادن آنها استفاده می کنید. آبی تیره هستند. شما فقط می توانید از بلوک های حرکتی با اسپرایت استفاده کنید، نه با صحنه.

بلوک های حرکتی

بلوک های حرکتی شامل انواع حرکت زیر است:جن های ایرانیان سایبر متحرک چرخاندن جن.نشان دادن اسپرایت ها در جهت معین یا به سمت یکدیگر.

حرکت دادن اسپرایت ها به نقطه معینی از صحنه، به اسپرایت دیگر یا اشاره گر ماوس. این حرکت می تواند با استفاده از go to blocks فوری یا با استفاده از بلوک glide تدریجی باشد.

تغییر مختصات x و y اسپرایت روی صحنه، یا با تغییر آن از مقدار فعلی آن (تغییر x/y توسط) یا با تنظیم آن به مقدار ثابت (تنظیم x/y به).

در صورتی که اسپرایت به لبه صحنه برخورد دستورات برنامه اسکرچ کند، پرش می کند.تغییر سبکی که اسپرایت با آن می چرخد.تنظیم مختصات x یا y اسپرایت یا جهتی که در آن حرکت می کند تا روی صحنه نمایش داده شود.

اینها بسیار ساده به نظر می رسند، اما پایه و اساس بسیاری از بازی ها و انیمیشن ها هستند. بعداً در این سری از بلوک‌های حرکتی در یک پروژه نمونه استفاده خواهیم کرد.

به نظر می رسد بلوک

بلوک‌های ظاهر به رنگ بنفش هستند و کنترل می‌کنند که جن‌ها و پس‌زمینه شما چگونه به نظر می‌رسند، چقدر بزرگ هستند، و اینکه آیا در جلو یا پشت دارایی‌های دیگر نمایش داده می‌شوند. بلوک‌های Looks همچنین شامل بلوک‌هایی هستند که به شما امکان نمایش متن را می‌دهند.

به نظر می رسد دستورات برنامه اسکرچ بلوک

بلوک‌های Looks را می‌توان با sprites و پس‌زمینه استفاده کرد، اگرچه برخی از آنها فقط برای sprite اعمال می‌شوند. انواع اصلی بلوک Looks عبارتند از:

بلوک هایی برای نمایش متن، چه برای مدت زمان ثابت و چه برای مدت نامحدود. بلوک های گفته متن را در یک حباب گفتار نمایش می دهند، در حالی که بلوک های فکر آن را در یک حباب فکری نمایش می دهند. می‌توانید این بلوک‌ها را با بلوک‌های دیگر مانند داده‌ها یا بلوک‌های حسگر ترکیب کنید تا مقادیر ذخیره‌شده توسط آن بلوک‌ها را به جای متن ایستا نمایش دهید. شما فقط می توانید از این بلوک ها با sprites استفاده کنید.

بلوک‌هایی برای نمایش یا پنهان کردن دستورات برنامه اسکرچ جن‌ها، که نمی‌توانید از آنها در صحنه استفاده کنید.

بلوک‌هایی برای تعویض لباس‌ها (جون) یا پس‌زمینه (صحنه). در هر مورد می توانید به یک لباس یا پس زمینه تعریف شده یا به لباس یا پس زمینه بعدی بروید. زمانی که می‌خواهید لباس‌ها یا پس‌زمینه‌ها را به‌طور مکرر تغییر دهید، می‌توان آن را با یک حلقه ترکیب کرد و در اضافه کردن تعداد زیادی بلوک صرفه‌جویی کرد.

بلوک هایی برای تغییر جلوه های رنگ یا حذف آنها. می توانید دستورات برنامه اسکرچ رنگ را با یک مقدار تغییر دهید یا آن را روی یک مقدار ثابت تنظیم کنید. از این بلوک ها با اسپرایت یا پس زمینه استفاده کنید.

(0) نظر

دستورات شرطی در اسکرچ

پنج شنبه پانزدهم 2 1401

مرحله 3: به بلوک سنجش بروید دستورات شرطی در اسکرچ و فضای کلید فشار داده شده را بکشید و آن را در حالت if-then بلوک قرار دهید و "space" را به "a" تغییر دهید.

مرحله 4: به بلوک حرکت بروید و 1 ثانیه به موقعیت تصادفی داخل بلوک if-then بکشید.مرحله 5: اکنون برنامه را اجرا کنید.

در زیر اجرای روش فوق آمده است.

2. اگر-پس-دیگر

این یک بلوک کنترلی است. این بلوک پسوندی از مقدار if-then است. اگر یک شرط درست باشد، مجموعه ای از خطوط اجرا می شود. اگر شرط نادرست باشد، قسمت else اجرا می شود. اجازه دهید کار بلوک انتظار را با کمک یک پروژه ساده درک کنیم. در این پروژه، اگر کاربر "a" را تایپ کند دستورات شرطی در اسکرچ ، اسپرایت باید به مدت 1 ثانیه سر بخورد، در غیر این صورت اسپرایت باید "hello" را بگوید.

روش:

مرحله 1: روی بلوک رویداد کلیک کنید و اولین بلوک کنترل را که نشان دهنده شروع برنامه است را انتخاب کنید (آن را به مرکز بکشید).مرحله 2: روی بلوک کنترل کلیک کنید و اگر آن را در زیر مرحله بالا بلاک کنید بکشید.

مرحله 3: به بلوک سنجش بروید دستورات شرطی در اسکرچ و فضای کلید فشار داده شده را بکشید و آن را در شرایط if then block، "space" را به "a" تغییر دهید.

مرحله 4: به بلوک حرکت بروید و 1 ثانیه به یک   ایرانیان سایبر موقعیت تصادفی، داخل بلوک if سپس بکشید.مرحله 5: به بلوک looks بروید و بلاک say hello را در قسمت دیگری بکشید.

مرحله 6: اکنون برنامه را اجرا کنید

در زیر اجرای رویه آورده شده است: عبارات شرطی سوالاتی در مورد وضعیت برنامه می پرسند تا از میان مجموعه ای از توالی های مختلف دستورات را انتخاب کنید. برای مثال، در Scratch، می‌توانید تعیین کنید که آیا در لبه صحنه هستید یا خیر. مثال زیر (که در یک حلقه برای همیشه دستورات شرطی در اسکرچ روی کوسه در پروژه شرطی اجرا شده است) باعث می شود که اسپرایت هر بار که به لبه صحنه می رسد قبل از جهش مجدد فکر کند:

دستورات شرطی دارای شکاف هایی هستند که با نقاطی در دو طرف شکل می گیرند که به مقدار درست یا نادرست ارزیابی می شوند و در صورت درست بودن عبارت اجرا می شوند. آنها در بلوک های برنامه نویسی کنترل ها یافت می شوند و برای جریان برنامه با بلوک های if، تکرار، برای همیشه و انتظار استفاده می شوند. قسمت شرطی عبارت در میان اعداد و مناطق حسگر یافت می شود.

با استفاده از حسگرهای لمسی و عبارات شرطی می توان یک رابطه شکارچی و شکار را که در بسیاری از بازی ها رایج است ایجاد کرد تا شکار آنها در صورت دستورات شرطی در اسکرچ لمس توسط شکارچی کشته شوند. به نظر می رسد هیچ دستوری برای حذف یک اسپرایت از یک برنامه در حین اجرا وجود ندارد،

 بنابراین دنباله زیر برای حذف یک اسپرایت پس از لمس آن توسط sprite sprite استفاده می شود. سکانس تصویر اسپرایت را روی صحنه می‌چسباند، اسپرایت را کوچک و پنهان می‌کند و به گوشه‌ای منتقل می‌کند و به یاد می‌آورد که حلقه ابدی را متوقف کند (ممکن است راه بهتری برای انجام این عملیات وجود داشته باشد).

نمونه پروژه مشروط این را روی ماهی اسپرایت با تغییر لباس مربوط به کوسه اجرا می کند، بنابراین به نظر می رسد که کوسه ماهی را هنگام لمس کردن می خورد:

با فشار دادن پرچم سبز، باید با نشان دادن اسپرایت، دستورات شرطی در اسکرچ تنظیم موقعیت و اندازه اولیه و راه‌اندازی حلقه forever، اسپرایت ماهی به زندگی بازگردد: سلام، خوشحالم که دوباره شما را می بینم. امروز می خواهیم در مورد بیانیه های مشروط بیاموزیم.

(0) نظر

برنامه اسکرچ برای کامپیوتر

پنج شنبه پانزدهم 2 1401

پشتیبانی از ویندوز 7 از طریق برنامه اسکرچ برای کامپیوتر ویندوز 11 که به تازگی اضافه شده است!شامل یک عیب یاب صفحه آبی استبه شما امکان می دهد در صورت مشکوک شدن به مشکل، اسکن های سریع یا کامل را به راحتی اجرا کنیدپشتیبانی از انگلیسی، هلندی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، پرتغالی، اسپانیایی و چینی ساده شده و سنتی

داشبورد جعبه ابزارتشخیص جعبه ابزارتشخیص جعبه ابزاربررسی تشخیصی

با بیش از 300 تست سخت افزاری، از عیب یابی مشکلات رایانه با استفاده از همان عیب یابی کلاس جهانی که سال ها توسط سازندگان برتر رایانه های شخصی استفاده می شود، حدس و گمان را بردارید تا بتوانید به آنچه واقعاً مهم است بازگردید!

 

شامل تست‌هایی برای تمام زیرسیستم‌ برنامه اسکرچ برای کامپیوتر های اصلی رایانه شخصی:ذخیره سازیسمعیگرافیکشبکه سازیحافظهCPUسیستم بردلوازم جانبی

لیست کامل تست های موجود در ویندوز را مشاهده کنید.اطلاعات جعبه ابزاربررسی اطلاعات سیستم

دانش قدرت است! جعبه ابزار کامل ترین و آسان ترین اطلاعات سیستم موجود را ارائه می دهد. درک اجزای سیستم شما برای سالم نگه داشتن سیستم شما ضروری است. این کار با تمرکز بهبود یافته روی سخت‌افزار، عملکرد، ثبات سیستم و موارد امنیتی که در نمودارهای رنگی خوانا و با اعداد بزرگ ارائه شده‌اند، بسیار آسان‌تر شد.

به علاوه، یک صفحه کاملاً جدید اختصاص داده شده به خرابی برنامه ها و یافتن آسان تر و همیشه موجود عیب یاب BSOD به شما کمک می کند تا از سلامت سیستم خود مطلع شوید.

اطلاعات سیستم جعبه ابزارتاریخچه سیستم جعبه   ایرانیان سایبر ابزارتاریخچه جعبه ابزاربررسی تاریخچه سیستم

مدام صفحه آبی مخوف مرگ را برنامه اسکرچ برای کامپیوتر می بینید؟ ببینید چه زمانی سیستم شما شروع به مشکل کرد و چه تغییراتی در سیستم درست قبل از آن نقطه رخ داده است. سپس آن تغییرات را برگردانید و سیستم خود را به حالت سالم برگردانید!

اسکن‌های سخت‌افزار، تغییرات سیستم، خاموش شدن‌های غیرمنتظره، نقاط بازیابی و خرابی‌های برنامه را به‌راحتی ردیابی کنید و تصویر واضحی از زمان و چرایی مشکلات ارائه دهید. ay بوجود آمده اند

اعلان های جعبه ابزاراعلان ها را بررسی کنید

آیا تست سخت افزاری ناموفق را در حین اسکن خودکار از دست داده اید؟ شاید شما در حال تجربه یک BSOD یا برنامه مزاحم تکرار شونده هستید که همچنان خراب می شود؟ جعبه ابزار شما را پوشش داده است. ما یک مرکز اعلان‌های کاملاً جدید ایجاد کرده‌ایم که این رویدادها را به پیام‌های هشدار تبدیل می‌کند تا پاسخی سریع‌تر به مسائل مهم و کاربردی سیستم داشته باشد.

اعلان های جعبه ابزارداشبورد از برنامه اسکرچ برای کامپیوتر راه دور جعبه ابزارجعبه ابزار از راه دورکنترل از راه دور جعبه ابزار: داشبورد

با Toolbox Remote، از راه دور همه رایانه های شخصی مجهز به جعبه ابزار خود را از هر کجای دنیا با داشبورد مبتنی بر ابری با کاربری آسان کنترل کنید. این سرویس برای همه کاربران جعبه ابزار رایگان ارائه می شود!داشبورد تمام سیستم های نظارت شده و آخرین وضعیت سلامت شناخته شده آنها را نمایش می دهد

نماهای شبکه و فهرست برنامه اسکرچ برای کامپیوتر موجود استبه سرعت و به راحتی همه سیستم های نظارت شده را بر اساس وضعیت، نام، یا آخرین به روز رسانی مرتب کنید

برای حساب رایگان خود در www.pcdtoolbox.com وارد شوید یا ثبت نام کنید.جعبه ابزار از راه دورجعبه ابزار از راه دور: جزئیات سیستم

تجزیه و تحلیل در یک نگاه معیارهای کلیدی از طریق کمک های بصری با رنگ مناسب، مانند نمودارهای دایره ای، اعداد پررنگ، و نمودارهای جدول زمانی، که همگی با هم کار می کنند تا تصویری فوری از سلامت یک سیستم ارائه دهند. علاوه بر این، Toolbox Remote دسترسی به همان اطلاعات دقیق موجود در Toolbox UI، از جمله:

نتایج آزمایش برای شناسایی سریع خرابی برنامه اسکرچ برای کامپیوتر هاصفحه آبی و رویدادهای خرابی برنامهاطلاعات دقیق سیستم

(0) نظر

پروژه اسکرچ جونیور

پنج شنبه پانزدهم 2 1401

.) برنامه ScratchJr را باز کنید پروژه اسکرچ جونیور و یک پروژه جدید (فقط یک پروژه خالی جدید) باز کنید.2.) برنامه ScratchJr را در سیستم اندروید نبندید (این برنامه باید در پس زمینه اجرا شود)

وقتی روی این صفحه هستید، دکمه هوم تبلت اندرویدی خود را فشار دهید تا به صفحه اصلی تبلت بروید.برنامه ScratchJr را نبندید! همچنان باید در پس زمینه کار کند.3.) برنامه ایمیل را باز کنید، ایمیل را با پیوست باز کنید و روی فایل .sjr ضربه بزنید

4.) به برنامه ScratchJr برگردید و (فقط اکنون!) روی نماد خانه نارنجی کلیک کنید تا به صفحه "پروژه های من" بازگردید.

به برنامه ScratchJr برگردید و روی نماد خانه نارنجی کلیک کنیدپروژه جدید باید در آنجا قابل مشاهده باشد!آیا برای شما مفید بود، مفید بود؟ لطفا مرا در جریان قرار بدهید! تولدت مبارک از ScratchJr Fun!

در این پروژه ScratchJr، من به شما نشان خواهم داد که چگونه شمع ها را روی یک کیک تولد مجازی ScratchJr روشن کنید (و فوت کنید)! شما یاد خواهید گرفت پروژه اسکرچ جونیور که چگونه شخصیت ها و پس زمینه های موجود را به صورت خلاقانه ویرایش کنید.

بیشتر بخوانیدایده های پروژه کریسمس ScratchJr

به دنبال ایده های خلاقانه پروژه های کریسمس ScratchJr هستید؟ ما دوتا داریم! یاد بگیرید که چگونه یک درخت کریسمس تزئین شده بسازید یا لباس بابا نوئل بپوشید!بیشتر بخوانیدفعالیت کریسمسفعالیت های کدگذاری آفلاین با طعم کریسمس

جوانترین دانش آموزان خود را در حال و هوای جشن قرار دهید و به آنها اجازه دهید با تمرینات کدگذاری آفلاین کریسمس ما بازی کنند! دانش‌آموزان ترکیب بلوک‌های حرکتی اساسی را ایرانیان سایبر در اسکریپت‌ها تمرین خواهند کرد. این ها پازل های کدنویسی ساده ای هستند که برای مبتدیان ایده آل هستند.

بیشتر بخوانیدساعت چند است؟ - نوبت ScratchJr بازی تطبیق را مسدود می کند

این تمرین یک راه عالی برای پروژه اسکرچ جونیور تمرین گفتن زمان و خواندن ساعت است! ساعت های سمت چپ را با ساعت های مربوطه در سمت راست وصل کنید. بلوک چرخشی ScratchJr تعیین می کند که عقربه ساعت چقدر می چرخد.بیشتر بخوانیداعداد و بلوک های حرکتی – فعالیت ساعت دیجیتال

این فعالیت «مطابقت و اتصال» به دانش‌آموزان شما اجازه می‌دهد تا اعداد و بلوک‌های حرکتی ScratchJr را تمرین کنند. هر مسیر یک رقمی از ساعت دیجیتال است. اسکریپت ها را با دقت تجزیه و تحلیل کنید تا ارقام را رمزگشایی کنید!

بیشتر بخوانیدچگونه یک تایمر ساده در ScratchJr ایجاد کنیم؟وقتی عنصر زمان را معرفی می کنیم، بازی های ScratchJr بسیار سرگرم کننده، چالش برانگیزتر (و اعتیاد آور) می شوند! یاد بگیرید که چگونه یک تایمر ساده بسازید و شروع به شمارش معکوس کنید!

بیشتر بخوانیدچگونه پروژه پروژه اسکرچ جونیور های ScratchJr را به اشتراک بگذاریم (و اگر در اندروید کار نمی کند چه می شود)؟

چگونه پروژه های ScratchJr را به اشتراک بگذاریم؟ این یک مشکل رایج است که پروژه ScratchJr وارد شده نشان داده نمی شود. خوشبختانه، یک راه حل ساده وجود دارد که معمولا کمک می کند!

بیشتر بخوانیدمتغیرها در ScratchJrآیا امکان استفاده از متغیرها در ScratchJr وجود دارد؟

در این پست شما یاد خواهید گرفت که چگونه روی این واقعیت کار کنید که هیچ متغیر داخلی در ScratchJr وجود ندارد. ما یک شمارنده ایجاد می کنیم که "مقدار پروژه اسکرچ جونیور فعلی" آن را ارائه می دهد و همچنین یک عبارت شرطی را شبیه سازی می کنیم "اگر مقدار متغیر x است، پس کاری انجام دهید..."

بیشتر بخوانیدپروژه ScratchJr شکرگزاری«آن بوقلمون را بچرخان!» بازی ScratchJr شکرگزاری یکنوع بازی شبیه لوتو

این بازی شکرگزاری ScratchJr یک سرگرمی عالی برای تمام پروژه اسکرچ جونیور خانواده است! با ساختن انیمیشن بوقلمون در حال چرخش و سپس بازی یکنوع بازی شبیه لوتو، خوشحال خواهید شد!بیشتر بخوانیداسکریپت های ScratchJr با حلقه ها. کاربرگ بازی منطبق

(0) نظر

نصب اسکرچ جونیور

پنج شنبه پانزدهم 2 1401

همین شبیه ساز شما را به Google Play می برد. به نصب اسکرچ جونیور  دنبال نماد بازی بگردید.بازی را طبق دستورالعمل های Google Play نصب کنید.می توانید بازی را از همان پنجره نصب یا از میانبر روی دسکتاپ باز کنید.

قبل از شروع بازی و فقط اولین بار از شما سوال می شود که آیا می خواهید کنترل ها را پیکربندی کنید.پس از پیکربندی، می توانید SCRATCHJR را روی رایانه شخصی خود بازی کنید!

چگونه برنامه ها را در رایانه خود با BLUESTACKSI دانلود کنید اگر ترجیح می دهید ویدیویی از کل فرآیند دانلود و نصب برنامه Bluestacks برای نصب آبمیوه ها یا برنامه هایی مانند SCRATCHJR مشاهده کنید، این آموزش کوتاه با تمام مراحلی که باید دنبال کنید را به شما واگذار می کنیم. دکمه yotube اکنون دانلود کنید SCRATCHJR در رایانه شخصی خود دیگر منتظر نمانید و ScratchJr را به صورت رایگان در رایانه خود دانلود کنید. شبیه ساز Android Bluestacks را نصب کنید و از همه بازی ها و برنامه های Google Play نصب اسکرچ جونیور  در رایانه خود لذت ببرید. آخرین نسخه برنامه cratchJr برای ویندوز 10، 8، 7

ScratchJr برای کامپیوتر – دانلود آخرین نسخه (1.2.5) ScratchJr برای کامپیوتر Windows 10,8,7 64/32 بیت مستقیماً از Win10StoreApp.com هم اکنون به صورت رایگان.

برای اجرای ScratchJr در ویندوز رایانه شخصی خود، ابتدا باید یک شبیه ساز اندروید مانند Xeplayer، Bluestacks یا Nox App Player نصب کنید. نصب اسکرچ جونیور  با استفاده از این برنامه شبیه ساز اندروید می توانید نسخه کامل ScratchJr را بر روی رایانه شخصی ویندوز 7، 8، 10 و لپ تاپ خود نصب و اجرا کنید.

دانلود و نصب شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر ویندوز.برای دانلود Bluestacks به این صفحه برویدبرای اجرای برنامه شبیه ساز اندروید در ویندوز، روی نماد کلیک کنید.با حساب Google Play خود وارد شوید.

سپس، فروشگاه Google Play را باز کنید و "ScratchJr" را جستجو کنید.یکی از برنامه ها را از لیست نتایج جستجو انتخاب کنید. روی دکمه Install کلیک کنید.

ScratchJr یک زبان نصب اسکرچ جونیور  برنامه نویسی مقدماتی است که به کودکان خردسال (۵ سال به بالا) امکان می دهد داستان ها و بازی های تعاملی خود را بسازند. بچه‌ها بلوک‌های برنامه‌نویسی گرافیکی را به هم می‌چسبند تا شخصیت‌ها را وادار به حرکت، پرش، رقص و آواز کنند. کودکان می توانند شخصیت ها را در ویرایشگر رنگ تغییر دهند، صداها و صداهای خود را اضافه کنند، حتی عکس های خود را وارد کنند - سپس از بلوک های برنامه نویسی برای زنده کردن شخصیت های خود استفاده کنند.

ScratchJr از زبان برنامه نویسی محبوب اسکرچ ایرانیان سایبر الهام گرفته شده است که توسط میلیون ها جوان (8 سال به بالا) در سراسر جهان استفاده می شود. در ایجاد ScratchJr، رابط کاربری و زبان برنامه نویسی را مجدداً طراحی کردیم تا آنها را از نظر رشد برای کودکان کوچکتر مناسب کنیم، و با دقت ویژگی هایی را برای مطابقت با رشد شناختی، شخصی، اجتماعی و عاطفی کودکان خردسال طراحی کردیم.

ما کدنویسی (یا برنامه نویسی کامپیوتری) را به عنوان نوع جدیدی از سواد می بینیم. همانطور که نوشتن به شما کمک می کند تا افکار خود را سازماندهی کنید  نصب اسکرچ جونیور  و ایده های خود را بیان کنید، همین امر در مورد کدنویسی نیز صادق است. در گذشته، کدنویسی برای اکثر مردم بسیار دشوار تلقی می شد. اما ما فکر می کنیم که کدنویسی باید برای همه باشد، درست مانند نوشتن.

همچنین بخوانید: آخرین نسخه برنامه EagleEyes (Lite) برای ویندوز 10، 8، 7

همانطور که کودکان خردسال با ScratchJr کدنویسی می‌کنند، یاد می‌گیرند که چگونه با رایانه خلق کنند و خود را بیان کنند، نه فقط با رایانه. در این فرآیند، کودکان حل مسائل و طراحی پروژه‌ها را یاد می‌گیرند و مهارت‌های ترتیب‌دهی را توسعه می‌دهند که برای موفقیت تحصیلی بعدی اساسی است. آن‌ها همچنین از ریاضی و زبان در زمینه‌ای معنادار و انگیزشی استفاده می‌کنند و از رشد حساب و سواد در دوران کودکی حمایت می‌کنند. با ScratchJr، کودکان نه تنها کدنویسی را یاد می گیرند، بلکه در حال کدنویسی برای یادگیری هستند.

ScratchJr همکاری بین گروه فناوری های توسعه نصب اسکرچ جونیور  در دانشگاه تافتس، گروه مهدکودک مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT و شرکت اختراع بازیگوش است. دو سیگما اجرای نسخه اندروید ScratchJr را رهبری کرد. گرافیک و تصاویر ScratchJr توسط شرکت HvingtQuatre و سارا تامسون ساخته شده است.

(0) نظر

دوره اسکرچ جونیور

پنج شنبه پانزدهم 2 1401

ScratchJr به کودکان خردسال اجازه  دوره اسکرچ جونیور می دهد تا مفهوم و توالی اساسی کدنویسی را بیاموزند. درست مانند بازی پازل، اسکریپت های برنامه نویسی پیچیده به بلوک های کدنویسی ساده شده اند. کدگذاری با کشیدن بلاک ها به طور صحیح در کنار هم انجام می شود. سپس شخصیت ها می توانند دستورات کدها را دنبال کنند تا یک داستان متحرک بسازند.

ScratchJr خلاقیت و تخیل کودکان را بدون محدودیت پرورش می دهد. با ایجاد داستان در تبلت های الکترونیکی خود، کودکان می توانند انیمیشن های خود را بسازند، شخصیت ها را به حرکت وادار کنند

، بپرند، بدوند، صحبت کنند و موارد دیگر، به سادگی از طریق توالی بلوک های کدگذاری. از آنجایی که تخیل نباید مرزی داشته باشد، ScratchJr نه تنها به کاراکترهای استاندارد یا داخلی اجازه می دهد،

 فرزندان شما حتی می توانند دوست داشتنی دوره اسکرچ جونیور ترین شخصیت های خود را طراحی کنند و همچنین دوبله هر یک از آنها را با میکروفون انجام دهند. به طوری که هر یک از داستان های آنها قطعا بسیار منحصر به فرد و شخصی است.

 پروژه نهایی

قبل از اتمام دوره، زمان آن فرا رسیده است که هر دانش آموز با طراحی یک انیمیشن منحصر به فرد توسط ScratchJr، مهارت ها و تکنیک های کدنویسی را که آموخته است، تلفیق کند.

و در طول آخرین درس، هر یک از آنها سخنران عمومی می شوند و داستان های جالب خود را در مقابل معلم و همکلاسی های خود ارائه و نشان می دهند.

 پس از اتمام دوره چه چیزی دریافت دوره اسکرچ جونیور خواهید کرد؟ویدئوی کلیپ شده از ارائه پروژه نهایی گزارش ارزیابی کلی یادگیری نظرات و توصیه های استاد راهنما

گواهی پایان دورهScratchJr STEM Coding نژاد ایرانیان سایبردوره ScratchJr – محتوا  دانش آموزان هدف

ScratchJr برای کودکان 4.5 تا 6 ساله است. از هر کودکی استقبال می شود که در سفر برنامه نویسی جادویی به ما بپیوندد، زیرا تجربه قبلی کدنویسی ضروری نیست.

 چیزهایی که نیاز دارید به هیچ چیز نیاز نیست، جز یک ذهن باز و خلاق. ما تمام مطالب آموزشی را در طول دوره ارائه خواهیم داد.

 سطح 1

سطح اول یک دوره اسکرچ جونیور جلسه ابتدایی کدنویسی خواهد بود. کلاس در مورد عملکردها و کاربردهای 2-3 بلوک کدنویسی در هر درس یاد می گیرد. با شروع بازی‌های ساده یا مثال‌های زندگی روزمره، دانش‌آموز به راحتی می‌تواند عملکرد و مفاهیم کدگذاری هر بلوک را درک کند و سپس نمایش و توضیح را دنبال کند.

 وقتی دانش آموزان بتوانند بر بلوک های کدگذاری تسلط پیدا کنند، از آنها خواسته می شود کارهای ساده ای انجام دهند یا داستان های ساده ای با بلوک ها ایجاد کنند. این مهارت حل مسئله آنها را آموزش می دهد و خلاقیت را تقویت می کند.

 تمرین عالی می‌کند در واقع برای کدنویسی نیز صدق می‌کند، که همه چیز در مورد انباشت تجربیات است. بنابراین، در ابتدای هر درس، معلمان ما با انجام برخی اصلاحات اولیه، مطمئن می‌شوند که کلاس در مورد بلوک‌های کدگذاری یا مفاهیمی که در درس قبلی آموزش داده شده است، کاملاً واضح است.

 و هنگامی که دانش‌آموزان داستان‌ دوره اسکرچ جونیور های متحرک خود را می‌سازند، از آنها انتظار می‌رود که نه تنها بلوک‌های کدنویسی یا مهارت‌هایی را که در طول آن یک درس آموخته‌اند به کار گیرند، بلکه درک جامعی از همه چیزهایی که در گذشته آموخته‌اند را درک کنند.

 سطح 2

پس از سطح 1، دانش آموز باید بتواند بر استفاده از هر یک از بلوک های کدگذاری تسلط پیدا کند. و آنها بر خلق داستان‌های پیچیده‌تر و کامل‌تر با استفاده از تنوع بیشتر بلوک‌های کدنویسی در سطح 2 تمرکز خواهند کرد. به جای داشتن تنها یک شخصیت در داستان، آن‌ها برای خلق شخصیت‌های بیشتری که دوره اسکرچ جونیور هر یک از آنها اقدامات متفاوتی انجام می‌دهند، پیشرفت خواهند کرد.

(0) نظر

برنامه نویسی کودکان

چهارشنبه جهاردهم 2 1401

Go - برنامه نویسی کودکان  امیدوارکننده ترین زبان برنامه نویسی

پایتون - زبانی که بیشتر مورد مطالعه قرار گرفته است

Go با سهم 8 درصدی در سال  برنامه نویسی کودکان شروع به کار کرد و اکنون به 18 درصد رسیده است. علاوه بر این، بیشترین تعداد توسعه‌دهندگان (13%) Go را به‌عنوان زبانی که می‌خواهند بپذیرند یا به آن مهاجرت کنند، انتخاب کردند.

 

StackOverflow امسال در مورد پایتون چنین گفته است: " برنامه نویسی کودکان ، زبان برنامه نویسی اصلی با سریع ترین رشد، در نظرسنجی ما بار دیگر در رتبه های زبان های برنامه نویسی ارتقا یافته است، امسال جاوا را پشت سر گذاشته و به عنوان دومین زبان محبوب ترین زبان (پس از آن) شناخته شده است. زنگ)."

 

آرتور کازال، محقق علوم کامپیوتر که در زمینه هوش م برنامه نویسی کودکان صنوعی / سیستم‌های چند عاملی کار می‌کند:

 

با توجه به چیزهایی که اخیراً می بینم/خوانده ام، به نظر می رسد که Rust از نظر پذیرش سرعت خود را افزایش می دهد. اگرچه هنوز (تا حدودی) جا افتاده است و به عنوان "جایگ برنامه نویسی کودکان زینی برای C++" دیده می شود. با این حال، با افزایش تعداد کتابخانه‌های موجود و پذیرش بیشتر توسط بازیگران اصلی، فکر می‌کنم این یک شرط خوب برای «پذیرش‌کنندگان اولیه» است.

 

به نظر می رسد الکسیر به ویژه در برزیل در حال افزایش است - برنامه نویسی کودکان  این واقعیت وجود دارد که خالق این زبان برزیلی است، و حداقل یکی از تک شاخ های جدید آنجا (Movile) آشکارا از آن استفاده می کند (همراه با سایر شرکت های پرطرفدار مانند Quero، در آموزش). .

 

من اخیراً صحبت هایی در مورد اکسیر  برنامه نویسی کودکان دیده ام - مخصوصاً بعد از اینکه یک نفر از Quero را به عنوان یک پانلیست داشتند که داستان نحوه استفاده از Elixir را از ابتدا تعریف می کرد و غیره. همچنین یک مورد استفاده خوب از مهندسان Discord وجود دارد که اخیراً نوشتند. در مورد استفاده از Rust و Elixir برای ارائه پشتیبانی پشتیبان برای 11 میلیون کاربر همزمان. این یک سناریوی عالی در دنیای واقعی است که شامل هر دو زبان و یک برنامه کاربردی پرکاربرد است که قطعاً به شتاب آنها می‌افزاید.

 

دیلن شیمن، مدیر عامل سایت پن و یکی از بنیانگذاران  برنامه نویسی کودکان :

 

Rust در مرحله اولیه پذیرش است و در تجربه من پذیرش آن تا حد زیادی به دلیل WebAssembly و شاید Servo در حال افزایش است.

 

در حالی که Go برای مدتی جالب بوده است، من همچنان پذیرش آن را به عنوان پذیرنده اولیه طبقه بندی می کنم. برای مثال، زبان‌ها چرخه زندگی بسیار کندتری نسبت به فریم‌ورک‌ها دارند، و واقعاً نمی‌توانم بگویم که Go هنوز به جریان اصلی رسیده است. به طور مشابه، Elixir و  برنامه نویسی کودکان به عنوان پذیرندگان اولیه رتبه بندی می کنند.

0. http://jaredkvjw14791.ampblogs.com/--45748336

1. http://alexisktcl68024.blogocial.com/--43916734

2. http://lukasrbkt91357.pages10.com/--45639093

3. http://edgarktcl69025.onesmablog.com/--48158222

4. http://cesarenwf46802.blogolize.com/--48682847

5. http://trentonkudl78134.bloguetechno.com/--44497969

6. http://claytonbluc35803.shotblogs.com/-24175600

7. http://damienxgqz24680.tribunablog.com/-24389997

8. http://rafaelhraj58923.blogzet.com/-24952062

9. http://eduardozira24680.blogminds.com/-8392031

10. http://eduardoajsa24680.suomiblog.com/-25542513

11. http://arthurlwiu03469.pointblog.net/--48700248

12. http://kylergpyh57913.full-design.com/--52060775

13. http://messiahtdnw12579.thezenweb.com/--46068360

14. http://spencerepzi57913.tinyblogging.com/--51240314

15. http://cruzocpb36814.ampedpages.com/--37672270

16. https://israelsclu02468.blog5.net/51316354/برنامه-نویسی-کودکان

17. https://knoxgqzi57913.affiliatblogger.com/61151875/برنامه-نویسی-کودکان

18. https://zionocpb36914.diowebhost.com/64675824/برنامه-نویسی-کودکان

19. https://emilianoeqbn70257.fitnell.com/50205548/برنامه-نویسی-کودکان

20. https://collinhuhs03580.dbblog.net/40857982/برنامه-نویسی-کودکان

21. https://emiliolzly25803.ezblogz.com/40955269/برنامه-نویسی-کودکان

22. https://felixaktc35791.designertoblog.com/40541651/برنامه-نویسی-کودکان

23. https://eduardobktc35791.blogs-service.com/40609342/برنامه-نویسی-کودکان

24. https://fernandobkum79135.bluxeblog.com/41192540/برنامه-نویسی-کودکان

25. http://troyclud35791.mpeblog.com/32653463/

26. http://mylesrbks91357.articlesblogger.com/32534530/

27. http://charliexhrz24680.blogerus.com/32517681/

28. http://andersonjtcl68024.bloggin-ads.com/32649253/

29. http://kylergpyh57913.arwebo.com/32474810/

30. http://trevordmve36791.blogpostie.com/32529425/

31. http://codynwfo70135.blogprodesign.com/32306317/

32. http://hectorgpyh57902.blogdigy.com/-24281500

33. http://brooksxhra24680.mybjjblog.com/-24594504

34. http://trevorcmvd36791.tblogz.com/-24897330

35. http://reidyhqz13579.uzblog.net/-24723262

36. http://gunnersbks91357.canariblogs.com/-25840353

37. https://jasperoxgp80246.qowap.com/69129376/برنامه-نویسی-کودکان

38. https://traviscoxf46802.blog2learn.com/57451862/برنامه-نویسی-کودکان

39. https://johnnyktcl68024.jiliblog.com/68293927/برنامه-نویسی-کودکان

40. https://juliusmvfn79135.getblogs.net/40618809/برنامه-نویسی-کودکان

41. https://donovanenxf46802.dsiblogger.com/40949561/برنامه-نویسی-کودکان

42. https://edwinyira24680.ka-blogs.com/63486646/برنامه-نویسی-کودکان

43. https://rafaelhraj58913.blogofoto.com/40795219/برنامه-نویسی-کودکان

44. https://judahwfpy13579.timeblog.net/45954373/برنامه-نویسی-کودکان

45. https://gregorypyir91357.acidblog.net/40736834/برنامه-نویسی-کودکان

46. https://gunnerudmv02568.fireblogz.com/40534284/برنامه-نویسی-کودکان

47. https://charlieqzir91356.aioblogs.com/63706643/برنامه-نویسی-کودکان

48. https://jasperqzjr91357.xzblogs.com/51753393/برنامه-نویسی-کودکان

49. https://elliotttbkt02468.free-blogz.com/57036310/برنامه-نویسی-کودکان

50. https://josuednzk69035.widblog.com/64256546/برنامه-نویسی-کودکان

51. https://dantevjvh69247.collectblogs.com/55909292/برنامه-نویسی-کودکان

52. http://tysonfpyh57913.isblog.net/-27505974

53. http://felixftfs02580.blogdon.net/-26577650

54. http://ricardoyira24680.blogkoo.com/-29484460

55. http://elliottsclu02467.alltdesign.com/-30491452

56. http://donovanoboa36914.amoblog.com/-32004146

57. http://charlieqzir80246.total-blog.com/-35439362

58. http://emiliokwhs02479.blog-gold.com/14606432/برنامه-نویسی-کودکان

59. http://devineoxg46802.ambien-blog.com/14591987/برنامه-نویسی-کودکان

60. http://lanejscp92468.atualblog.com/14481183/برنامه-نویسی-کودکان

61. http://griffinudmv02468.blog-a-story.com/14543790/برنامه-نویسی-کودکان

62. http://archerkucl79134.blogacep.com/14105317/برنامه-نویسی-کودکان

63. http://devinerbk68024.blogadvize.com/14640425/برنامه-نویسی-کودکان

64. http://johnathanlven79135.bloggerbags.com/14188680/برنامه-نویسی-کودکان

65. http://sergionwfo80246.bloggerswise.com/14538107/برنامه-نویسی-کودکان

66. http://arthurludm70247.bloggosite.com/14629327/برنامه-نویسی-کودکان

67. http://paxtonakuc35791.blogoscience.com/14535615/برنامه-نویسی-کودکان

68. http://ricardoyhqz24680.blogproducer.com/14663906/برنامه-نویسی-کودکان

69. http://spencerwgpy13579.blogrelation.com/14550390/برنامه-نویسی-کودکان

70. http://lanewjxk79257.blogrenanda.com/14626497/برنامه-نویسی-کودکان

71. http://cesargqaj67023.blogsidea.com/14688447/برنامه-نویسی-کودکان

72. http://messiahjsbk68025.blogthisbiz.com/14417785/برنامه-نویسی-کودکان

73. http://donovangqzi57913.blue-blogs.com/14510354/برنامه-نویسی-کودکان

74. http://arthurludm69035.csublogs.com/14407316/برنامه-نویسی-کودکان

75. http://manuelzira24680.dailyhitblog.com/14446192/برنامه-نویسی-کودکان

76. http://fernandoguht13792.develop-blog.com/14634926/برنامه-نویسی-کودکان

77. http://emilioqese58146.is-blog.com/14726317/برنامه-نویسی-کودکان

78. http://holdenhraj68024.livebloggs.com/14664111/برنامه-نویسی-کودکان

79. http://lukasrbks91357.loginblogin.com/14660989/برنامه-نویسی-کودکان

80. http://charliexhqz14580.mdkblog.com/14353640/برنامه-نویسی-کودکان

81. http://charliesblt91357.mybuzzblog.com/14319765/برنامه-نویسی-کودکان

82. http://dominicknxgo80135.newbigblog.com/14437511/برنامه-نویسی-کودکان

83. http://codyqzir91357.thenerdsblog.com/14233913/برنامه-نویسی-کودکان

84. http://rivermcqd47036.theobloggers.com/14689527/برنامه-نویسی-کودکان

85. http://rylanoxfo79135.topbloghub.com/14695763/برنامه-نویسی-کودکان

86. http://dominicknznw13579.ttblogs.com/14341089/برنامه-نویسی-کودکان

87. http://reidzjsb35791.vblogetin.com/14259635/برنامه-نویسی-کودکان

88. http://landenpcpb36914.win-blog.com/14760178/برنامه-نویسی-کودکان

89. http://knoxgpzh57913.worldblogged.com/14400257/برنامه-نویسی-کودکان

90. http://johnathanmxhq80246.yomoblog.com/14695073/برنامه-نویسی-کودکان

91. https://devinyhqz24680.digiblogbox.com/35580153/برنامه-نویسی-کودکان

92. https://andersonludm79135.bloginwi.com/44582942/برنامه-نویسی-کودکان

93. https://hectorocpb36913.jaiblogs.com/35892644/برنامه-نویسی-کودکان

94. https://johnnyjsbk68024.blogzag.com/54787979/برنامه-نویسی-کودکان

95. https://israelclud45791.look4blog.com/49523124/برنامه-نویسی-کودکان

96. https://charlietgug46914.imblogs.net/59718401/برنامه-نویسی-کودکان

97. http://kamerondmve46801.blogstival.com/32388316/

98. http://waylonxgqy14679.designi1.com/31816927/

99. http://knoxgpyh57936.educationalimpactblog.com/32156626/

100. http://beckettvdmv14680.ivasdesign.com/32176017/

101. http://mylessclu01467.mybloglicious.com/31915636/

102. http://dantenwfn79135.review-blogger.com/32010404/

103. https://shanedmve36792.blognody.com/12596490/برنامه-نویسی-کودکان

104. https://elliotpyhq80246.blogsumer.com/12687981/برنامه-نویسی-کودکان

105. https://augustvfox13579.jts-blog.com/12470006/برنامه-نویسی-کودکان

106. https://waylonwfox91357.rimmablog.com/12559367/برنامه-نویسی-کودکان

107. https://felixblud35791.bloggazza.com/12549346/برنامه-نویسی-کودکان

108. https://deanpyhq80347.blogaritma.com/12473400/برنامه-نویسی-کودکان

109. https://daltoncoam70357.shoutmyblog.com/12427072/برنامه-نویسی-کودکان

110. https://lukasvgpb35891.bcbloggers.com/12521658/برنامه-نویسی-کودکان

111. https://reidyhqn79135.blogcudinti.com/12548887/برنامه-نویسی-کودکان

112. https://beauqajs91357.iyublog.com/12438449/برنامه-نویسی-کودکان

113. https://gregorymwfn70135.blogdiloz.com/12277039/برنامه-نویسی-کودکان

114. https://louisnxhp80246.verybigblog.com/12423504/برنامه-نویسی-کودکان

115. https://marcotgtf58036.activosblog.com/12444423/برنامه-نویسی-کودکان

116. https://tysonhrbj68024.p2blogs.com/12475406/برنامه-نویسی-کودکان

117. https://arthurwofw27148.bloggactivo.com/12265762/برنامه-نویسی-کودکان

118. https://brookswgpy13579.theblogfairy.com/12433865/برنامه-نویسی-کودکان

119. https://paxtonfqzi57913.vidublog.com/12444451/برنامه-نویسی-کودکان

120. https://dominicklvem79135.oblogation.com/12431680/برنامه-نویسی-کودکان

121. https://andresqzir92413.gynoblog.com/12606742/برنامه-نویسی-کودکان

122. https://zaneqzir91355.laowaiblog.com/12482418/برنامه-نویسی-کودکان

123. https://shanedmwe46802.angelinsblog.com/12384642/برنامه-نویسی-کودکان

124. https://rafaelpyhq80246.bloggadores.com/12445467/برنامه-نویسی-کودکان

125. https://sergioixgu14703.humor-blog.com/12439294/برنامه-نویسی-کودکان

126. https://travisblud36702.thekatyblog.com/12314575/برنامه-نویسی-کودکان

127. https://juliusnxhq80246.blogspothub.com/12430687/برنامه-نویسی-کودکان

128. https://connerviuf58035.idblogmaker.com/12421812/برنامه-نویسی-کودکان

129. https://franciscoanan81469.blogdemls.com/12421947/برنامه-نویسی-کودکان

130. https://josueblud35791.ageeksblog.com/12400170/برنامه-نویسی-کودکان

131. https://edgarlven79135.blogunteer.com/12403044/برنامه-نویسی-کودکان

132. https://sethguiu14692.life3dblog.com/12385308/برنامه-نویسی-کودکان

133. https://dominickoblw14691.therainblog.com/12589267/برنامه-نویسی-کودکان

134. https://garrettsbkt92357.ltfblog.com/12610621/برنامه-نویسی-کودکان

135. https://tysonfoxg56912.boyblogguide.com/12547945/برنامه-نویسی-کودکان

136. https://finnsbks91357.blogmazing.com/12394057/برنامه-نویسی-کودکان

137. https://kylerhraj57013.blogars.com/12563947/برنامه-نویسی-کودکان

138. https://cristiankudm69125.thechapblog.com/12400132/برنامه-نویسی-کودکان

139. https://paxtonaktc35791.blogsvirals.com/12603399/برنامه-نویسی-کودکان

140. https://emilianoyirz24680.glifeblog.com/12398855/برنامه-نویسی-کودکان

141. https://jaredisbk68024.losblogos.com/12569744/برنامه-نویسی-کودکان

142. https://waylonwgpy13579.estate-blog.com/12389694/برنامه-نویسی-کودکان

143. https://israelvgrc35792.prublogger.com/12396953/برنامه-نویسی-کودکان

144. https://paxtonzisb35691.blogdomago.com/12488229/برنامه-نویسی-کودکان

145. https://sethbnzk69147.bloguerosa.com/12395791/برنامه-نویسی-کودکان

146. https://emilioeoxf46802.daneblogger.com/12403213/برنامه-نویسی-کودکان

147. https://shanedmve36892.goabroadblog.com/12396456/برنامه-نویسی-کودکان

148. https://reidzirz24680.popup-blog.com/12372267/برنامه-نویسی-کودکان

149. https://andywiue47914.blogozz.com/12386369/برنامه-نویسی-کودکان

150. https://archerguiv14702.activablog.com/12389501/برنامه-نویسی-کودکان

151. https://erickxgpx13579.bloggazzo.com/12390836/برنامه-نویسی-کودکان

152. https://dominicklven79135.ssnblog.com/12363268/برنامه-نویسی-کودکان

153. http://dominicktgtf57035.aboutyoublog.com/13479530/برنامه-نویسی-کودکان

154. http://gunnertcmu02468.blog2news.com/13669236/برنامه-نویسی-کودکان

155. http://elliottueox13579.blog4youth.com/13304013/برنامه-نویسی-کودکان

156. http://codyoxgo80246.blog5star.com/13696895/برنامه-نویسی-کودکان

157. http://donovanjueo80247.blogdun.com/13643067/برنامه-نویسی-کودکان

158. http://sethwfox13579.bloggactif.com/14234375/برنامه-نویسی-کودکان

159. http://finnsbkt91357.blogginaway.com/13729418/برنامه-نویسی-کودکان

160. http://manuelbktc34790.blogolenta.com/14076778/برنامه-نویسی-کودکان

161. http://paxtonakud35791.blogripley.com/13771590/برنامه-نویسی-کودکان

162. http://claytoncmwf46802.blogsmine.com/11955512/برنامه-نویسی-کودکان

163. http://rowanykwg58024.blogsuperapp.com/13617675/برنامه-نویسی-کودکان

164. http://keegantclt02467.dgbloggers.com/13490242/برنامه-نویسی-کودکان

165. http://keeganudmv02468.dreamyblogs.com/13470727/برنامه-نویسی-کودکان

166. http://jeffreyajsb24690.frewwebs.com/13692127/برنامه-نویسی-کودکان

167. http://trevorfoyh57913.howeweb.com/13618671/برنامه-نویسی-کودکان

168. http://jeffreyajsa25681.idblogz.com/13385551/برنامه-نویسی-کودکان

169. http://caidenepzj68035.izrablog.com/10729534/برنامه-نویسی-کودکان

170. http://augustuenw12468.kylieblog.com/13443178/برنامه-نویسی-کودکان

171. http://claytonnzoh58035.luwebs.com/13704993/برنامه-نویسی-کودکان

172. http://reidajtc35791.myparisblog.com/12370257/برنامه-نویسی-کودکان

173. http://rivergqzi57913.slypage.com/13851403/برنامه-نویسی-کودکان

174. http://charliewjwi69257.theideasblog.com/12276847/برنامه-نویسی-کودکان

175. http://dominickludm79135.webbuzzfeed.com/13670441/برنامه-نویسی-کودکان

176. http://chancebobo81368.webdesign96.com/13552028/برنامه-نویسی-کودکان

177. http://beckettdujz36926.59bloggers.com/13465729/برنامه-نویسی-کودکان

178. http://fernandozira24680.bligblogging.com/13972297/برنامه-نویسی-کودکان

179. http://troygpyh57913.thelateblog.com/13850651/برنامه-نویسی-کودکان

180. http://caidencluc35799.actoblog.com/13780375/برنامه-نویسی-کودکان

181. http://edgarktcl68025.blog-mall.com/13897483/برنامه-نویسی-کودکان

182. http://caidenbktc35790.blogs100.com/13701486/برنامه-نویسی-کودکان

183. http://beauqzjs91357.blogofchange.com/13934031/برنامه-نویسی-کودکان

184. http://remingtonviuh68146.spintheblog.com/14057627/برنامه-نویسی-کودکان

185. http://cruzhqyh57903.dailyblogzz.com/13907377/برنامه-نویسی-کودکان

186. http://claytoneoxg46802.blogvivi.com/14215690/برنامه-نویسی-کودکان

187. http://josuejxkw14702.bloginder.com/14522643/برنامه-نویسی-کودکان

188. http://devinxgpy13579.blogdal.com/14509934/برنامه-نویسی-کودکان

189. http://simonxhfq92479.newsbloger.com/14617110/برنامه-نویسی-کودکان

190. http://zaneqzjs91357.get-blogging.com/14867338/برنامه-نویسی-کودکان

191. http://ricardoyhqz14570.targetblogs.com/14825505/برنامه-نویسی-کودکان

192. http://kamerondmve91357.bleepblogs.com/14880138/برنامه-نویسی-کودکان

193. https://jeffreyajtb35791.activoblog.com/11123267/برنامه-نویسی-کودکان

194. https://elliotoxhp80246.blogoxo.com/11118121/برنامه-نویسی-کودکان

195. https://gregoryrbkt02468.elbloglibre.com/11104966/برنامه-نویسی-کودکان

196. https://cristianfrcn80246.blog-ezine.com/11105985/برنامه-نویسی-کودکان

197. https://paxtonzira35791.blogscribble.com/11102959/برنامه-نویسی-کودکان

198. https://alexisrfsc35791.madmouseblog.com/11100945/برنامه-نویسی-کودکان

199. https://gregorymven79135.ja-blog.com/11035980/برنامه-نویسی-کودکان

200. https://garretttclu02468.blogtov.com/11108920/برنامه-نویسی-کودکان

201. https://gregorytgtf58136.digitollblog.com/11096521/برنامه-نویسی-کودکان

202. https://johnnykudm79135.blazingblog.com/11099326/برنامه-نویسی-کودکان

203. https://holdenhqai57913.creacionblog.com/11111654/برنامه-نویسی-کودکان

204. https://dallasjxlx25814.tusblogos.com/11073162/برنامه-نویسی-کودکان

205. https://emilianoxgqy13579.blogchaat.com/11095793/برنامه-نویسی-کودکان

206. https://keegantdnv03579.dm-blog.com/11085854/برنامه-نویسی-کودکان

207. https://emilianoxgpy13579.smblogsites.com/11093858/برنامه-نویسی-کودکان

208. https://jasperqzir91346.weblogco.com/11104483/برنامه-نویسی-کودکان

209. https://dominickqbnv02568.blogdeazar.com/11101680/برنامه-نویسی-کودکان

210. https://claytonclud45891.ourcodeblog.com/11111750/برنامه-نویسی-کودکان

211. https://trevordnwe46802.eedblog.com/11103052/برنامه-نویسی-کودکان

212. https://beckettcmve35791.theisblog.com/11252399/برنامه-نویسی-کودکان

213. https://hectorhrai57913.blog2freedom.com/11095930/برنامه-نویسی-کودکان

214. https://augustvenw12468.bloggip.com/11090840/برنامه-نویسی-کودکان

215. https://gregoryoyhq80246.qodsblog.com/11108851/برنامه-نویسی-کودکان

216. https://arthurlvem79135.liberty-blog.com/11102560/برنامه-نویسی-کودکان

217. https://stephenhtgr92570.blogpayz.com/11098813/برنامه-نویسی-کودکان

218. https://raymondajsb24680.techionblog.com/11112305/برنامه-نویسی-کودکان

219. https://andresvite47924.buyoutblog.com/11091623/برنامه-نویسی-کودکان

220. https://troyclud35791.blogitright.com/11106884/برنامه-نویسی-کودکان

221. https://keeganguht03691.blogunok.com/11261579/برنامه-نویسی-کودکان

222. https://zandervenw13479.blog-eye.com/11112693/برنامه-نویسی-کودکان

223. https://augustvfox13579.blogdosaga.com/11115007/برنامه-نویسی-کودکان

224. https://israelxkvg69258.blogpixi.com/11276401/برنامه-نویسی-کودکان

225. https://erickzisb25691.snack-blog.com/11119842/برنامه-نویسی-کودکان

226. https://marioclud35791.fare-blog.com/11116163/برنامه-نویسی-کودکان

227. https://chancewfox13579.anchor-blog.com/11112627/برنامه-نویسی-کودکان

228. https://martinzjsb24690.blogsvila.com/11113532/برنامه-نویسی-کودکان

229. https://mariodmwe46802.wssblogs.com/11106118/برنامه-نویسی-کودکان

230. https://rivernxgp80246.blogdanica.com/11120453/برنامه-نویسی-کودکان

231. https://sethdqdq92570.bloggerchest.com/11123619/برنامه-نویسی-کودکان

232. https://beckettblvd35791.tkzblog.com/11115458/برنامه-نویسی-کودکان

233. https://simonsclu02468.like-blogs.com/11094464/برنامه-نویسی-کودکان

234. https://milomven79135.onzeblog.com/11124432/برنامه-نویسی-کودکان

235. https://eduardordoa25702.ziblogs.com/11125189/برنامه-نویسی-کودکان

236. https://jasperoxhp80245.blog-kids.com/11136827/برنامه-نویسی-کودکان

237. https://waylonvfox13579.answerblogs.com/11141617/برنامه-نویسی-کودکان

238. https://hectorhqzi57913.nizarblog.com/11151947/برنامه-نویسی-کودکان

239. https://josuegqzi57913.sharebyblog.com/11153410/برنامه-نویسی-کودکان

240. https://finnsclu92457.wizzardsblog.com/11158011/برنامه-نویسی-کودکان

241. https://simonsbkt91357.tokka-blog.com/11181966/برنامه-نویسی-کودکان

 

(0) نظر
X