همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است

شنبه سیم 11 1400

در ظاهر، Bedrock Edition و Java Edition بسیار شبیه به هم به نظر می رسند، اما در زیر کاپوت داستان کاملاً متفاوت است. پایه های کد مختلف محیط های توسعه مجزایی را ایجاد می کنند. کدام نسخه ماینکرافت بهتر است این آموزش تفاوت‌های عمده‌ای را که شما به‌عنوان یک تولیدکننده محتوا باید از آن‌ها آگاه باشید، تشریح می‌کند.


در این آموزش موارد زیر را خواهید آموخت:


تاریخچه مختصری از نسخه جاوا و نسخه بستر.

تفاوت این دو نسخه چیست و چه معنایی برای تولید محتوا دارد.

دو نسخه اصلی Minecraft وجود دارد.


Minecraft: Java Edition

این نسخه در ابتدا در سال 2009 منتشر شد. این نسخه قبلاً Minecraft نام داشت کدام نسخه ماینکرافت بهتر است تا اینکه در سپتامبر 2017 به Minecraft تغییر نام داد: Java Edition. همانطور که از نام آن پیداست، در جاوا توسعه یافته است و با نسخه فعلی Minecraft سازگار نیست. بیشتر قسمت این نسخه معمولا به عنوان جاوا شناخته می شود.


Minecraft: Bedrock Edition

Bedrock Edition در 20 سپتامبر 2017 راه اندازی شد و بر اساس Minecraft: Pocket Edition بود که در سال 2011 منتشر شد. نه پلتفرم اصلی دستگاه را تحت یک پایگاه کد منحصر به فرد به نام Bedrock Engine گرد هم آورد. این بازنویسی Minecraft از ابتدا بود و همراه با آن تغییرات اساسی در پلتفرم ایجاد کرد که راه را برای یک جامعه توسعه جدید هیجان انگیز کدام نسخه ماینکرافت بهتر است هموار کرد. این نسخه معمولاً به عنوان ساده بستر شناخته می شود.


تفاوت های جهانی

واضح ترین تفاوت بین هر دو نسخه، فرمت جهانی است. Bedrock Edition از قالب LevelDB برای ذخیره سازی جهانی استفاده می کند در حالی که Java Edition از فرمت Anvil استفاده می کند. به همین دلیل، اکثر ابزارهای شخص ثالث ایجاد شده برای ویرایش جهانی نسخه جاوا روی Bedrock Edition کار نمی کنند.


این دو نسخه همچنین از فرمت بلوک نسبتاً متفاوتی استفاده می کنند. نسخه جاوا فرمت بلوک خود را با استفاده از یک رشته منحصر به فرد برای هر بلوک جداگانه و ذخیره وضعیت آن بلوک به طور جداگانه صاف کرده است. به طور مشابه، Bedrock Edition به یک سیستم مبتنی بر رشته با حالت‌های بلوک منتقل شده است، اما برخی از بلوک‌ها را با هم گروه‌بندی شده با مقدار ایرانیان سایبر  داده نگه داشته است. اساساً این بدان معناست که نام بلوک ها بین نسخه ها متفاوت است. در Bedrock Edition، گرانیت سنگ 1 است، در حالی که در کدام نسخه ماینکرافت بهتر است نسخه جاوا به سادگی گرانیت است.


تفاوت اصلی دیگر این است که جهان چگونه ایجاد می شود. حتی اگر هر دو نسخه از فرآیند مشابهی برای تولید زمین استفاده می کنند، از یک مولد اعداد تصادفی متفاوت استفاده می کنند. این بدان معنی است که دانه ها بین نسخه ها سازگاری متقابل ندارند. دانه ای که در Bedrock Edition استفاده می شود متفاوت از نسخه جاوا تولید می کند. این امر کدام نسخه ماینکرافت بهتر است ایجاد محتوا در نسخه جاوا را برای نسخه Bedrock کمی دشوارتر می کند.


تفاوت های Redstone و Command

ساختار و اجرای دستورات بین دو نسخه نیز متفاوت است. ساختار فرمان Bedrock Edition مشابه سیستم مورد استفاده در نسخه‌های Java Edition قبل از 1.13 است. همچنین از رشته های خام JSON در داخل دستورات برای یک سیستم مبتنی بر مؤلفه صرف نظر می کند. به‌جای استفاده از رشته‌های پیچیده JSON برای سفارشی‌سازی موجودیت‌ها، می‌توانید یک موجودیت با یک رویداد را برای اجرا احضار کنید، و همچنین آن را در یک فرمان واحد نام‌گذاری کنید.


در حال حاضر، هیچ راهی برای / دادن آیتم های سفارشی به بازیکنان در Bedrock Edition همانطور که در نسخه جاوا می توانید وجود ندارد. این مورد باید از قبل ایجاد شده و به بازیکن منتقل شود. متداول‌ترین روش‌های کدام نسخه ماینکرافت بهتر است انجام این کار یا قرار دادن آیتم در سینه و شکستن قفسه سینه یا وادار کردن یک موجودیت آن به مرگ از طریق جدول غارت است.


گذشته از آن، دستورات باید بین نسخه‌های Bedrock Edition و Java Edition قبل از 1.13 بسیار آشنا باشند. فرمت اجرا معرفی شده در Java Edition 1.13 در Bedrock Edition پشتیبانی نمی شود.


Scoreboards بین دو نسخه یکسان عمل می کند، اما Bedrock Edition در حال حاضر از طیف وسیعی از معیارهایی که نسخه Java پشتیبانی می کند پشتیبانی نمی کند. در حال حاضر، تنها معیاری که توسط Bedrock Edition پشتیبانی می‌شود، معیارهای ساختگی است. هیچ یک از معیارهای موجود در نسخه جاوا توسط Bedrock Edition پیاده سازی نشده است. همچنین هیچ پشتیبانی از دستوراتی مانند /stats یا /team وجود ندارد.


دستورات زمانبندی بین نسخه ها متفاوت است. در نسخه جاوا، دستور /schedule دستور زیر را دارد:یک تابع برنامه ریزی می شود تا پس از گذشت مدتی اجرا شود، کدام نسخه ماینکرافت بهتر است با انتخاب برنامه ریزی مجدد همان عملکرد با استفاده از "پیوست" یا لغو زمان بندی های قبلی عملکرد با استفاده از "replace" قبل از زمان بندی برنامه جدید. علاوه بر این، توابع برنامه ریزی شده را می توان با گزینه "پاک کردن" برنامه ریزی کرد.


(0) نظر
X