همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

درباره وبلاگ

همه چيز درباره آموزش برنامه نويسي به كودكان و نوجوانان

آموزش کامپیوتراز صفرتا صد

دوشنبه دوازدهم 2 1401

این اولین قدم آزمایشی به سرعت  آموزش کامپیوتراز صفرتا صد به معرفی برخی از بهترین گزینه های موجود در آنجا کمک کرد. تبلیغات دهان به دهان در یادگیری آنلاین بسیار موثر است. دوره های خوب مورد توجه قرار می گیرند. و بهترین ها توجه زیادی را به خود جلب می کنند و نظرات تحسین برانگیزی دارند.

با این حال، بررسی ها همیشه کل داستان را بیان نمی کنند. در واقع، برخی از دوره‌ها آنقدر در جلب توجه زودهنگام خوب هستند که سایر منابع عالی می‌توانند مورد توجه قرار نگیرند. بنابراین گام بعدی این بود که دانش شخصی خود را از آموزش آنلاین در ترکیب قرار دهیم.

دوم، ما از تجربه خود به عنوان یادگیرندگان آنلاین برای ارزیابی هر یک از انتخاب های اولیه خود استفاده کردیم.

ما هر دو از پیشینه علم کامپیوتر آموزش کامپیوتراز صفرتا صد هستیم و زبان آموزان آنلاین پرکار هستیم و حدود 45 MOOC بین خودمان تکمیل کرده ایم. علاوه بر این، مانوئل دارای لیسانس آنلاین در علوم کامپیوتر است و من در حال حاضر در حال تکمیل پایه خود در علوم کامپیوتر هستم.

مانوئل دوره ها را جمع آوری کرد در حالی که من مقاله ای را که شما در حال خواندن آن هستید نوشتم. در طول این فرآیند، ایده‌ها را از یکدیگر حذف کردیم و بهبودهای مکرر را در رتبه‌بندی انجام دادیم تا زمانی که هر دو از نتیجه نهایی راضی بودیم.

سوم، در طول تحقیقات خود، با دوره هایی مواجه شدیم که احساس می کردند خوب ساخته شده بودند اما شناخته شده نبودند. اگر رویکردی صرفاً داده‌محور را اتخاذ می‌کردیم، باید آن دوره‌ها را از رتبه‌بندی خارج می‌کردیم، البته فقط به این دلیل که ثبت‌نام و رتبه‌بندی کمتری داشتند.

اما نه. این رتبه بندی عمداً نظری آموزش کامپیوتراز صفرتا صد و کل نگر است. وقتی مطمئن شدیم که یک دوره ارزش گنجاندن دارد، حتی زمانی که ممکن است این دوره هنوز به اندازه کافی نقد نداشته باشدبه عنوان برخی از رقبای آن، ما با دل و جرأت رفتیم و آن را وارد کردیم.

ما همچنین با گنجاندن طیف گسترده ای از دوره های علوم کامپیوتر که امیدواریم برای طیف متنوعی از زبان آموزان، چه مبتدی واقعی باشید یا فردی با پایه هایی در علوم کامپیوتر، یا علاقه مند به موضوعات خاص مانند ریاضی، این لیست را تقویت کردیم. .

پس از گذراندن این فرآیند - ترکیب داده‌های Class Central، تجربه ما به‌عنوان یادگیرنده مادام‌العمر، و ویرایش‌های زیاد - به رتبه‌بندی نهایی رسیدیم. تاکنون بیش از 10 ساعت برای ساخت این رتبه بندی وقت گذاشته ایم و قصد داریم در آینده به روز رسانی آن ادامه دهیم.

آمار رتبه بندی دروس

در اینجا برخی از آمارهای کلی در مورد رتبه بندی آورده شده است:در مجموع، دوره های این رتبه بندی بیش از 5 میلیون ثبت نام کرده اند که 2 رشته هر آموزش کامپیوتراز صفرتا صد کدام بیش از 1 میلیون ثبت نام داشته اند.

محبوب ترین دوره در لیست 3.5 میلیون ثبت نام دارد.تمام دوره های این رتبه بندی یا کاملا رایگان هستند یا ممیزی رایگان هستند.

با 4 دوره، edX و Coursera برای ارائه دهنده ترین ارائه دهنده در این رتبه بندی برابر هستند.حدود 480 هزار نفر دوره های علوم کامپیوتر را در کلاس مرکزی دنبال می کنند.

بدون بحث بیشتر، بیایید از میان انتخاب های برتر بگذریم.1. مقدمه CS50 به علوم کامپیوتر (دانشگاه هاروارد)بنر-2مدرس دوره پروفسور مالان با شاگردانش

اولین انتخاب من باید آموزش کامپیوتراز صفرتا صد مقدمه CS50 بر علوم کامپیوتر باشد که توسط دانشگاه هاروارد در edX ارائه شده است. CS50 که در edX در سال 2012 راه اندازی شد، دوره علوم کامپیوتر در اینترنت است. این به دلیل کیفیت تولید عالی و به روز رسانی برنامه درسی سالانه آن مشهور است.

این یک نمای کلی مختصر اما جامع از آنچه علم کامپیوتر است ارائه می دهد. چه یک تازه کار باشید که تا به حال نام «Hello World!» را نشنیده باشید، یا برنامه نویسی باشید که یک آموزش کامپیوتراز صفرتا صد یا دو چیز در مورد رایانه می داند، با آموختن چیزهای جدیدی از این دوره خارج خواهید شد.

یک نکته قابل توجه


(0) نظر
X